Всі категорії новин
Фінал чотирьох ВЮБЛ серед дівчат 2011 року: представлення Збірної Харківської області-ХАІ

Фінал чотирьох ВЮБЛ серед дівчат 2011 року: представлення Збірної Харківської області-ХАІ

Вже завтра у Переяславі стартує Фінал чотирьох чемпіонату України ВЮБЛ серед дівчат 2011 року народження – вирішальні матчі пройдуть 11-12 травня.

Одним з учасників Фіналу чотирьох буде Збірної Харківської області-ХАІ. Незважаючи на постійні обстріли міста, команда тренується, розвивається і одним з претендентів на перемогу в чемпіонаті. Головний тренер команди Оксана Кірсанова-Старонь розповіла прес-службі ФБУ про те, як формувалась команда та в яких умова проводить тренування.

"Я називаю свою команду "військова", тому що 95% гравців команди – ті, які прийшли вже у воєнний час. Разом ми займаємось близько року. У мене лише троє людей, які займаються три і більше років – Єлизавета Галій, Лілія Алферович та Варвара Кірсанова. Усі харківські дівчата, з інших міст нема, зате з різних районів міста, зібрали команду по крихтах зі всього Харкова.

З березня минулого року ми спочатку займалися на вулиці. До морозів. Потім дякую виконувачу обов'язків ректора Національного аерокосмічного університету ім. Жуковського Олексію Литвинову. Він дав можливість дітям абсолютно безкоштовно тренуватися двічі на тиждень у залі ХАІ. Його було розгромлено внаслідок обстрілів, відновлено і там просто чудові умови. Зрозуміло, коли тривоги ми не тренуємося.

Спочатку було боязно їздити кудись, боялися батьки відпускати, але з огляду на кількість обстрілів Харкова та емоції дівчат після виїздів, батькам навіть спокійніше стало їх відпускати. Потім ми у батьків запитали, чи гратимемо у ВЮБЛ і вони дали згоду. Так ми почали їздити скрізь, куди нас запрошували, я брала повну заявку 12-15 чоловік.

Щоб потрапити до ВЮБЛ, за правилами треба було зіграти в області, але у нас чемпіонат Харківської області не проводився і ми поїхали до Івано-Франківська. Дякую Юрію Процюку, який проводив чемпіонат, та Аїді Євтушенко, яка сприяла запрошенню.

Зараз усі налаштовані на боротьбу у Переяславі. Для дівчаток це перший Фінал чотирьох, лише Галій за 2010 рік народження грала. Дівчата стараються, молодці. І батьки добре підтримують. Плюс ми маємо спонсора, який по можливості допомагає".

В чемпіонаті ВЮБЛ команда провела п’ять матчів, вигравши три з них, але програли лідеру команді з Івано-Франківська лише в овертаймі, плюс поступились СДЮСШОР №2 Полтави 59:61.

"Після поразки у Полтаві ми зробили висновки. Тоді Харків обстріляли, у нас не було світла, і ми всією командою поїхали до Полтави, я не могла не дати пограти всім, тоді як Полтава зіграла короткою ротацією, а їхні лідери відіграли майже без замін. Дівчата одразу зробили висновки, шкода другу полтавську команду, яка наступного дня потрапила під гарячу руку (110:7).

А з Івано-Франківськом ми зіграли у першому турі, тоді захлеснули емоції, дівчатка трохи розгубилися, овертайм трохи не витримали, але зараз боротимемося, якщо зустрінемося у Фіналі чотирьох", - говорить Оксана Кірсанова-Старонь

Харківська команда намагається грати в швидкий баскетбол, розбиваючи пресинг суперниці.

"Я сама як колишній розігруючий намагаюся привчити команду грати у швидкий баскетбол. Не витрачати 24 секунд, а швидка атака, швидкий відрив - 10-15 секунд. У нас поставлений захист та швидкий напад. Мені подобаються красиві довгі передачі, відкривання під м'яч, середній, дальній кидок – у мене 4 особи з дальніми кидками. Подобається розбивати пресинг довгими передачами, що збиває суперників з пантелику".

Статистично лідерами команди є Єлизавета Галій (23.5 очка, 3.8 підбирань, 5.8 перехоплень), Валерія Башарова (9.2 очка, 12.2 підбирання) та Варвара Кірсанова (16.5 очка, 6.2 підбирання, 4.2 перехоплення).

"Ці три дівчинки – віддані баскетболу люди, які, напевно, готові 7 разів на тиждень тренуватись. Вони після тренування їдуть із батьками до Urban Park, є у нас такий, де є відкриті майданчики. Ось вони втрьох, ще Неллі Карапетян, Діана Ван Шилей, Аріна Колісник, Мірослава Колісниченко.

Галій – перший-другий номер. Вона ще грає за команду Вінниці за 2009 рік. Добре виросла за два роки, фанатка баскетболу. За рахунок того, що я перший номер, намагаюся їм передавати свої знання, якісь ігрові моменти. Даю їм волю, даю розкриття та здобути досвід. У нападі вони мають свободу, вони знають усі комбінації, але самі вирішують, які розіграти.

Валерія Башарова грає на позиціях 3-5 номеру. Вона потужний гравець, має силу, вона може продавити, намагається вистрибувати. Рік у мене тренується, до цього була у клубі Юніор у Харкові.

Дочка Варвара Кірсанова  – від народження на майданчику, вона тренується з 5 років, спочатку з хлопчиками, а тепер вона грає за 2011 та 2012 роки. Теж розігруюча, забиває, від мене отримує, напевно, більше за інших, але старається. Вони з Галій у різних п'ятірках грають, обидві лідери.

Башарова – наша основна велика, але зараз підтягнулися три гарні дівчинки 2012 року і складають їй конкуренцію. Є Крістіна Максютенко, яка теж добре набирає обертів. Я маю рівноцінні п'ятірки, навіть шістки – 6 осіб 2011 року, 6 осіб 2012 року. Є ротація, маю ще 5 осіб, які намагаються потрапити до складу"

Для харківської команди уже сам вихід до Фіналу чотирьох – успіх, але на цьому команда не збирається зупинятись.

"Для мене вже прогрес, що дівчатка у Фіналі чотири. Як ми зіграємо далі – побачимо. Завдання мінімум – бути у трійці, максимум – перемога. Дівчатка з амбіціями є бажання показати, що в такий час зібралися, тренуємось і досягаємо результату – це дуже важливо.

Вони всі молодці, під бомбардуваннями, під тривогами – але нас це не лякає, ми граємо та йдемо до мети. Ми бійці. Незламний Харків – є незламний Харків. І жодні сусіди не завадять нам розвиватись баскетболу у Харкові". 

Календар матчів Фіналу чотирьох ВЮБЛ серед дівчат 2011 року народження

Субота, 11 травня

13:00 ІФОДЮСШ (Івано-Франківськ) – ДЮСШ-Переяслав (Переяслав)
15:00 СДЮСШОР №2 (Полтава) – Збірна Харківської області-ХАІ (Харків)

Неділя, 12 травня

10:00 Матч за 3 місце
12:00 Фінал

Новини по темі
ВЮБЛ серед дівчат: кращі індивідуальні перфоманси сезону 2023/24 ВЮБЛ серед дівчат: кращі індивідуальні перфоманси сезону 2023/24
Підбиваючи загальні підсумки сезону ВЮБЛ сайт ФБУ виділяє кращі індивідуальні перфоманси.
ВЮБЛ серед дівчат 2012 року народження: визначилися символічна п’ятірка та MVP ВЮБЛ серед дівчат 2012 року народження: визначилися символічна п’ятірка та MVP
Збірна Харківської області-ХАІ – стала чемпіоном ВЮБЛ серед дівчат 2012 року народження
Чемпіона ВЮБЛ серед дівчат 2012 року довелось визначати за додатковими показниками Чемпіона ВЮБЛ серед дівчат 2012 року довелось визначати за додатковими показниками
Трійка призерів сезону розділила місця лише за особистими зустрічами
Фінал чотирьох ВЮБЛ серед дівчат 2012 року: відеотрансляція 19 травня
Відео 19.05.2024
Фінал чотирьох ВЮБЛ серед дівчат 2012 року: відеотрансляція 19 травня
Дивіться вирішальні матчі чемпіонату ВЮБЛ серед дівчат 2012 року народження
ВЮБЛ серед дівчат 2012 року: МОБІ та ХАІ виграли матчі Фіналу чотирьох ВЮБЛ серед дівчат 2012 року: МОБІ та ХАІ виграли матчі Фіналу чотирьох
Харківська команда залишається єдиною без поразок
Фінал чотирьох ВЮБЛ серед дівчат 2012 року: відеотрансляція 18 травня
Відео 18.05.2024
Фінал чотирьох ВЮБЛ серед дівчат 2012 року: відеотрансляція 18 травня
Дивіться півфінальні матчі чемпіонату ВЮБЛ серед дівчат 2012 року народження
ВЮБЛ серед дівчат 2012 року: представлення команди ДЮСШ Нововолинськ ВЮБЛ серед дівчат 2012 року: представлення команди ДЮСШ Нововолинськ
Головний тренер команди Руслана Спешилова розповіла про команду, про баскетбол в Нововолинську та про радість підопічних від виходу до Фіналу чотирьох.
ВЮБЛ серед дівчат 2011 року народження: визначилися символічна п’ятірка та MVP ВЮБЛ серед дівчат 2011 року народження: визначилися символічна п’ятірка та MVP
Збірна Харківської області-ХАІ в овертаймі вирвала у ІФОДЮСШ перемогу
Фінал чотирьох ВЮБЛ серед дівчат 2011 року: відеотрансляція 12 травня
Відео 12.05.2024
Фінал чотирьох ВЮБЛ серед дівчат 2011 року: відеотрансляція 12 травня
Дивіться вирішальні матчі чемпіонату України ВЮБЛ серед дівчат 2011 року народження
ІФОДЮСШ та ХАІ розіграють чемпіонство ВЮБЛ серед дівчат 2011 року ІФОДЮСШ та ХАІ розіграють чемпіонство ВЮБЛ серед дівчат 2011 року
Визначились фіналістки чемпіонату України ВЮБЛ серед дівчат 2011 року народження
Фінал чотирьох ВЮБЛ серед дівчат 2011 року: відеотрансляція 11 травня
Відео 11.05.2024
Фінал чотирьох ВЮБЛ серед дівчат 2011 року: відеотрансляція 11 травня
Дивіться півфінальні матчі чемпіонату ВЮБЛ серед дівчат 2011 року народження
Фінал чотирьох ВЮБЛ серед дівчат 2011 року: представлення Збірної Харківської області-ХАІ Фінал чотирьох ВЮБЛ серед дівчат 2011 року: представлення Збірної Харківської області-ХАІ
Наставниця команди Оксана Кірсанова-Старонь розповіла про тренування команди в Харкові, лідерів команди та мотивацію на Фінал чотирьох
Фінал чотирьох ВЮБЛ серед дівчат 2011 року: представлення команди ІФОДЮСШ (Івано-Франківськ) Фінал чотирьох ВЮБЛ серед дівчат 2011 року: представлення команди ІФОДЮСШ (Івано-Франківськ)
Наставниця команди Аїда Євтушенко розповіла про лідерів команди та інтригу перед Фіналом чотирьох
ВЮБЛ серед дівчат 2009 року народження: визначилися символічна п’ятірка та MVP ВЮБЛ серед дівчат 2009 року народження: визначилися символічна п’ятірка та MVP
Команда Івано-Франківська стала чемпіоном ВЮБЛ серед дівчат 2009 року народження
Фінал чотирьох ВЮБЛ серед дівчат 2011 року: представлення ДЮСШ-Переяслав Фінал чотирьох ВЮБЛ серед дівчат 2011 року: представлення ДЮСШ-Переяслав
Наставниця команди Алла Бикова розповіла про команду, яка прийматиме Фінал чотирьох
ВЮБЛ серед дівчат 2009 року народження: фотогалерея вирішальних матчів Фіналу чотирьох ВЮБЛ серед дівчат 2009 року народження: фотогалерея вирішальних матчів Фіналу чотирьох
Дивіться фотогалерею матчів Фіналу чотирьох ВЮБЛ серед дівчат 2009 року народження в Івано-Франківську
Команда Івано-Франківська стала чемпіоном ВЮБЛ серед дівчат 2009 року народження Команда Івано-Франківська стала чемпіоном ВЮБЛ серед дівчат 2009 року народження
Підопічні Аїди Євтушенко впевнено захистили звання чемпіонок країни
Фінал чотирьох ВЮБЛ серед дівчат 2009 року: відеотрансляція 8 травня
Відео 08.05.2024
Фінал чотирьох ВЮБЛ серед дівчат 2009 року: відеотрансляція 8 травня
Дивіться вирішальні матчі чемпіонату ВЮБЛ серед дівчат 2009 років народження
Фінал чотирьох ВЮБЛ серед дівчат 2011 року: представлення полтавської СДЮСШОР №2 Фінал чотирьох ВЮБЛ серед дівчат 2011 року: представлення полтавської СДЮСШОР №2
Наставниця команди Тетяна Тонченко розповіла про команду, яка з другим результатом вийшла до Фіналу чотирьох.