Всі категорії новин
Сергій Юрченко: однаково комфортно почуваюся в баскетболі 3х3 та класичному

Сергій Юрченко: однаково комфортно почуваюся в баскетболі 3х3 та класичному

Керівництво та тренери БК Старий Луцьк-Університет впродовж тривалого часу говорили про бажання підсилити склад команди хорошим центровим. Зрештою, до лучан приєднався досвідчений Сергій Юрченко – гравець національної збірної з баскетболу 3х3, який виступав за низку клубів Суперліги. Сергій швидко адаптувався у Луцьку та вже є одним з кращих гравців команди.

Про розсічення, «заруби», фірмові бургеги та чимало іншого – у розмові з прес-службою клубу.

- Якби в кінці минулого сезону тобі сказали, що гратимеш у Старому Луцьку, чи повірив би у це?
- Точно ні. Я б навіть не подумав, що так складеться ситуація і я потраплю в Луцьк. Але так вийшло і я цьому дуже радий. Мені подобається місто, воно дуже зручне. Чимось нагадує Івано-Франківськ, в якому я колись грав.

- Тепер давай про все поступово. Згадай про те, коли виник варіант зі Старим Луцьком. За яких це було обставин? Чи довго зважував рішення?
- Я був у пошуках команди. Перебував у розташуванні збірної з баскетболу 3х3 і паралельно шукав клуб. Агент також працював над цим питанням. Були різні варіанти. Зокрема, з Харковом був непоганий варіант. Агент подзвонив і сказав, що є варіант переїхати у Луцьк. Я проживав у Миколаєві і думав, чи варто погоджуватися, адже це велика відстань. Та ми з дружиною порадилися, поспілкувалися і вирішили прийняти пропозицію з Луцька. Домовилися з керівництвом про контракт і я погодився на цей варіант.

- Наша команда – відносно молода на баскетбольній мапі України. Що знав про Старий Луцьк до того, як з’явилася пропозиція тут грати?
- Я знав про цю команду чимало, бачив поєдинки. Ця команда завжди вирізнялася бійцівським характером. І у минулому сезоні були хороші матчі. З хлопцями з Промбудсфери в чемпіонаті 3х3 ми перетиналися. Нас дуже часто зводили і в нас були конкретні «заруби». Тому я добре знав більшість гравців Старого Луцька.

- Згадую один з поєдинків Суперліги 3х3 Промбудсфери і Київ-Монбат, коли була серйозна «заруба» і навіть було розсічення у тебе. Чи згадували ці матчі на тренуваннях?
- Так, ми згадували чимало матчів. Зокрема, з Едіком Федчуком говорили про гру в Луцьку, коли хлопці могли в нас виграти, але не забили штрафні і ми їх дотиснули. Справді, цікаві були дуже матчі. У Львові було це розсічення, про яке ти згадав. Тоді Діма Швагринський постарався. (посміхається)

- Ти йому жартома не обіцяв віддати борг?
- Ні, я згадував цю ситуацію. Поки не віддавав і не збираюся. Це спорт. Я радий, що ми тепер в одній команді і я йому вже не суперник, тому не в зоні ризику. Хоча Діма – такий хлопець, що може і на тренуванні зіграти жорстко. (посміхається)

- Кого з команди знав особисто до переходу, звісно, окрім хлопців, які грали у чемпіонаті 3х3?
- Я згадував про гравців Промбудсфери. Окрім них, знав Влада Унгуряна. Ми грали з ним за Золотой Век і гарно спілкувалися.

- Перед переїздом радився з ним?
- Так, я знав, що він тут. Після того, як агент мені сказав, що є такий варіант, я подзвонив Владу і запитав його думку. Він мені порадив прийняти пропозицію.

- До речі, ти однаково успішно граєш у баскетболі 3х3 та класичному 5х5. Це далеко не всім вдається. Де себе почуваєш комфортніше?
- Я б не став виділяти щось. Це зовсім інші види спорту. У класичному баскетболі є свої переваги. У баскетболі 3х3 події відбуваються більш динамічно, швидше. Кожен з цих видів має свої переваги. Мені однаково комфортно і там, і там. Мені подобається манера гри, яку пропагує наш тренер Володимир Журжій. Він за швидкий баскетбол. Тут немає такого, що п’ятий номер просто підбирає м’яч і шукає розігруючого. В нас є більше можливостей для дій.

- Владислав Унгурян говорив в інтерв’ю про те, що луцькі команди завжди відзначалися бійцівськими якостями та характером. Що скажеш про нашу команду? Які у тебе враження від Старого Луцька?
- Відчувається оця згуртованість команди. Наша команда – дуже непоступлива. Кожен гравець намагається не програвати у єдиноборствах. Всі грають на характері. Інколи – дуже жорстко. Але це все в межах правил. За рахунок цього Старому Луцьку вдаються хороші матчі і яскраві перемоги.

- Декілька сезонів тому в нашій команді грав досвідчений бігмен Олег Салтовець. Він був найбільш віковим гравцем, авторитетом для партнерів. Зараз у схожому статусі перебуваєш ти. Відчуваєш додаткову відповідальність?
- Діма Швагринський дуже зрадів, що я прийшов до Старого Луцька і тепер він не найстарший у команді. (посміхається) В мене є досвід. Я розумію, що я повинен ділитися своїми знаннями та вміннями з молодшими гравцями. Я є певним прикладом для них і намагаюся передавати цей досвід, впевненість та спокій. Бувають ситуації, коли хлопці заводяться. Це не потрібно робити. Я знаю, що це ні до чого хорошого не призведе. Треба спокійно доводити гру до кінця і перемагати.

- В команді є зовсім молоді хлопці, майже вдвічі молодші за тебе. Жартома не вимагав у них називати тебе на Ви і по-батькові?
- Та ні, я нормально ставлюся до таких речей. Я ще не настільки старий, тому не треба мене ще називати Сергієм Івановичем. Трішки ранувато. Жартома – буває. Влад Унгурян інколи так робить. Але загалом – ні, ми всі рівні, граємо в одній команді. Мені було б не дуже приємно, якби таке було.

- На турнірі пам’яті Олексія Веремійчика тебе визнали кращий центровим. Зараз ти вже провів низку матчів у складі нашої команди, чи можна сказати, що покращилася ігрова взаємодія з партнерами? Вже встигли зігратися?
- Вже на третій грі у цьому турнірі було легше. Тоді з’явилося якесь порозуміння. Потім у Львові були теж непрості поєдинки. Хоча з другого поєдинку вже почало виходити. Зараз кожен розуміє свою роль у команді. В нас є малюнок у грі. Думаю, що далі буде ще цікавіше і будемо показувати ще якісніший командний баскетбол. У нас немає зацикленості на індивідуальних показниках і немає яскраво вираженої зірки. Мені це дуже подобається. Всі грають і кожен гравець може отримати свій шанс.

- В стартових матчах Вищої ліги в тебе дуже хороша статистика. Цікава те, що ти здійснюєш багато перехоплень. Секрет у досвіді?
- Так, це досвід і вміння читати гру. Я дивлюся на гравця, який віддає передачу, бачу куди він дивиться і намагаюся зіграти на випередження. Це все приходить з часом. Мені подобається така манера гри. Вона демотивує суперника, коли їхні паси не доходять до цілі.

- Зараз у Вищій лізі багато кваліфікованих виконавців. З ким з бігменів для тебе найцікавіше протистояння?
- Справді багато цікавих високих гравців. З Матюкевичом з Одеси ми досить непогано пободалися. До цього ми колись з ним були разом на перегляді в Динамо. У мене немає такого, щоб я когось особливо виділяв. Налаштовуюся на кожен матч і в кожній грі я налаштовуюся на всіх суперників. Основна ціль для мене – перемога команди.

- Проти кого тобі важче грати один в один: проти класичних фактурних бігменів чи проти рухливих, атлетичних гравців?
- Проти класичних бігменів напевно легше. Вони гнуть одну лінію, отримують м’яч і пруть як танк під кільце. Там можна схитрувати, прочитати гру. Хоча мене теж нелегко протиснути. Здається візуально, що я худий, але я теж маю сто кілограм і граю в пості дуже добре. Це ще з баскетболу 3х3 пішло. За рахунок того, що в мене довгі руки – часто вибиваю м’ячі, коли мене намагаються протиснути. Є багато варіантів у захисті. Проти атлетичних гравців у мене теж є свої секрети гри як в захисті, так і в нападі. Проти них трішки важче захищатися, бо в багатьох з них є поставлений дальній кидок.

- Багато вболівальників дивуються з того, в які чудовій фізичній формі ти перебуваєш, отримуєш чимало ігрового часу. В чому секрет? Особливе харчування, генетика, спорт?
- Я стараюся підтримувати себе в хорошій формі. Навіть влітку я можу зробити паузу максимум на тиждень-два, а потім мене просто ломить. Мені хочеться щось робити. Мені подобається швидка гра. Я не дуже втомлююся під час неї. Хочеться рухатися, спантеличувати суперника. Цього літа я зробив невеличку паузу в підготовці через коронавірус, плюс сім’я, маленька дитина. Тим не менш, був влітку у збірній, пройшли непоганий збір. Тому я на початку сезону себе відчував дуже непогано. Я завжди стараюся стежити за своїм харчуванням, отримувати вітаміни та мінерали.

- Які види фізичної активності для тебе притаманні? Зал, пробіжки, кросфіт?
- Я завжди себе добре почував у бігу на великі дистанції. Я ще навіть зараз можу пробігти багато і відчуваю себе прекрасно. В плані кросфіту я не сильно прихильник цього. В тренажерний зал я ходжу, але стараюся великі навантаження не робити. Це більше вправи на баланс. Для прикладу, жим лежачи я майже ніколи не робив.

- У Луцьку чимало відкритих майданчиків для вуличного баскетболу. Чи встиг побувати на якомусь з них?
- Чесно кажучи, ні сім’я, переїзди. Немає поки часу на це. Є в планах такі речі.

- Поки приїхала дружина ти жив з Денисом Тютюнником. Як жилося разом? Не було побутових сварок? Не голодували?
- Дуже сумував за дружиною. Хотілося, щоб вона чим скоріше приїхала. У нас ще маленька дитина, собака. Багато хто не хотів здавати квартиру, але добре, що ми вирішили це питання. З Денисом було дуже комфортно та весело. Я його кормив фірмовими бургерами. Здається, що і мені, і йому було комфортно. В нас була повна гармонія(посміхається).Ми прокачувалися, слухали «Моргенштерн». Намагалися бути в тренді з молоддю.

- Чи вистачає часу на повноцінний відпочинок, чи все ж поки режим тренування-сім’я-побут?
- Зараз часу небагато. Інколи хочеться просто прийти, впасти на ліжко і подивитися спокійно телевізор. Зараз у нас маленька дитина, тренування, стараюся максимально графік спланувати, щоб все встигнути. Я вдень не можу спати, намагаюся час з користю провести.

- Традиційне запитання від нас для новачків команди. Якби у тебе була можливість взяти у Луцьк одного гравця з ким ти грав у одній команді, хто б це був?
- Мені дуже подобається гра Віталія Зотова, як першого номера. Ми грали разом в Миколаєві. Це дуже сильний гравець, зручно віддає передачі, класно грає пікенроли і бачить майданчик дуже добре.

Новини по темі
Вища ліга: перші поразки лідерів та результати 23-24 січня
Вища лiга 25.01.2021
Вища ліга: перші поразки лідерів та результати 23-24 січня
У Вищій лізі відбулися матчі першого етапу
Вища ліга: відеотрансляція матчів 24 січня
Відео 24.01.2021
Вища ліга: відеотрансляція матчів 24 січня
Сьогодні буде зіграно чергові поєдинки сезону
Вища ліга: відео матчів 23 січня
Відео 23.01.2021
Вища ліга: відео матчів 23 січня
У Вищій лізі відбулися матчі першого етапу
Вища ліга: анонс матчів 23-24 січня
Вища лiга 22.01.2021
Вища ліга: анонс матчів 23-24 січня
У Вищій лізі відбудуться матчі першого етапу
Вища ліга: результати 16-18 січня
Вища лiга 18.01.2021
Вища ліга: результати 16-18 січня
У Вищій лізі відбулися матчі першого етапу
Вища ліга: відеотрансляція матчів 17 січня
Відео 17.01.2021
Вища ліга: відеотрансляція матчів 17 січня
Дивіться поєдинки у прямому ефірі
Вища ліга: відео матчів 16 січня
Відео 16.01.2021
Вища ліга: відео матчів 16 січня
У Вищій лізі відбулися матчі першого етапу
Вища ліга: анонс матчів 16-18 січня
Вища лiга 15.01.2021
Вища ліга: анонс матчів 16-18 січня
У Вищій лізі відбудуться матчі першого етапу
Ярослав Ковальов: майже всі гравці СумДУ вже мають антитіла до коронавірусу
Вища лiга 13.01.2021
Ярослав Ковальов: майже всі гравці СумДУ вже мають антитіла до коронавірусу
Головний тренер СумДУ про проміжні підсумки, травмованих гравців, обов'язкове тестування на антитіла та завдання команди
Вища ліга: Кривбас зміцнив лідерство на початку року
Вища лiга 12.01.2021
Вища ліга: Кривбас зміцнив лідерство на початку року
Команди Вищої ліги зіграли стартові поєдинки 2021 року
Команду Першої ліги підсилив досвідчений захисник з вищого дивізіону
Вища лiга 12.01.2021
Команду Першої ліги підсилив досвідчений захисник з вищого дивізіону
Максим Ожегов продовжив клубну кар`єру в Золотому Вєку з Кропивницького
Вища ліга: відеотрансляція матчів 10 січня
Відео 10.01.2021
Вища ліга: відеотрансляція матчів 10 січня
Сьогодні буде зіграно два поєдинки
Вища ліга: результати матчів 9 січня
Вища лiга 10.01.2021
Вища ліга: результати матчів 9 січня
Відбулися перші поєдинки чоловічої Вищої ліги в 2021 році
Вища ліга: відеотрансляція матчів 9 січня
Відео 09.01.2021
Вища ліга: відеотрансляція матчів 9 січня
Сьогодні буде зіграно два поєдинки
Вища ліга: анонс матчів 9-10 січня
Вища лiга 09.01.2021
Вища ліга: анонс матчів 9-10 січня
Всього буде зіграно 4 поєдинки
Вища ліга: лідери сезону за результативністю
Вища лiга 05.01.2021
Вища ліга: лідери сезону за результативністю
У Вищій лізі триває перший етап чемпіонату України
Подбайте про подарунок до Нового Року
Вища лiга 03.01.2021
Подбайте про подарунок до Нового Року
ФБУ пропонує вболівальникам баскетбольний календар на 2021 рік
Вища ліга: головні рекоди осінньої частини сезону
Вища лiга 03.01.2021
Вища ліга: головні рекоди осінньої частини сезону
У Вищій лізі чемпіонату України триває перший етап
Сергій Корабльов: працюємо на посилення гри Кривбасу в другій частині сезону
Вища лiга 03.01.2021
Сергій Корабльов: працюємо на посилення гри Кривбасу в другій частині сезону
Тренер Кривбасу підбив підсумки року команди Вищої ліги