Всі категорії новин
Валерій Плеханов: поки що не бачу у збірній лідера

Валерій Плеханов: поки що не бачу у збірній лідера

Головний тренер чоловічої збірної України U-20 Валерій Плеханов розповів про складнощі, які виникали під час формування списку викликаних на перші збори кандидатів, і оцінив силу суперників по чемпіонату Європи.
 
- По-перше, перед командою на чемпіонаті Європи стоятиме завдання зберегти прописку у Дивізіоні А. Цей вік зараз у нас не найсильніший і нам буде непросто досягти цієї мети. По-друге, є кілька проблем, які я не в змозі вирішити. Найсильніший гравець цієї вікової групи Ісуф Санон є у розширеному списку, але за коментарями його представника в НБА пана Медведенка він усе літо тренуватиметься в Америці і розраховувати на нього ми не зможемо. Відтак збірна залишається без лідера. Хоча після спілкування з Саноном можу сказати – бажання грати за збірну у нього було колосальне. Це перше. Друге – 29 травня розпочнеться перший збір. Два тижні ми працюватимемо у великому залі, з кондиціонером, в гарних умовах. Але! 5 гравців з Хіміка, які становлять кістяк цієї команди, 23 травня тільки розпочнуть боротьбу за третє місце у Вищій лізі. І якщо фінальна серія продовжиться до 5 матчів, то вони запізняться на цей збір мінімум на 5-6 днів. Звісно, треба хлопцям після важкого сезону дати два-три дні на відновлення. Бо в іншому випадку нема сенсу їх смикати. Вважаю, для Вищої ліги у нас надто розтягнутий календар. З точки зору тренера молодіжної збірної України U-20. Якби вони тиждень-півтора відпочили, не фізично, а морально хоча б, від баскетболу, це було б добре. Але цього не вийде. Це друга проблема, яка мене непокоїть.
   
   Ну, і плюс – стан тих хлопців, які приїдуть з інших країн. Не маю поки що чіткого уявлення про їхню форму. З місяць як ми створили групу і в телефонному режимі хлопці отримували інформацію про збори, про склад, про побажання тренерів тощо. Але сказати, у якому стані вони приїдуть, поки не може ніхто. Ось у цьому я бачу проблеми перед початком зборів. Завдання є, і ми усвідомлюємо, що їх треба виконувати. Але ще не до кінця уявляємо нашу силу, більше знаю хлопців за відео, ніж за індивідуальною роботою. Зіставити збірну з іншими, щоб визначити нашу силу, поки не можу. А так, збори розпочнуться, настрій бойовий. Це стосується і тренерського складу, і гравців. 
 
- Є інформація, що Грегорі Коломойський зараз в Україні і за словами Ігоря Коломойського можливо підпише контракт з українським клубом. У нього підходящий вік для молодіжної збірної, це гравець потрапляв у Ваше поле зору?
 
- Той список з 24-х прізвищ, який ми відіслали до FIBA-Europe, складається з тих хлопців, які гарантовано перебуватимуть у моєму розпорядженні. Що стосується Грега, інформація щодо нього була, але вже в останній момент. У найбільш розширений список він потрапляв. Але сказати, що він може бути основним гравцем команди, я б зараз не наважився.
   
   Я бачу проблему в іншому: у цій збірній на відміну від попередніх років на рівні Суперліги грає лише один гравець – Андрій Войналович з Хіміка. Усі інші – це представники нижчих ліг. Відтак, бракуватиме досвідчених хлопців, на яких можна покластися на відміну від минулих років. Їх просто нема у необхідній кількості. У командах минулих скликань по 6-7 гравців виступали у Суперлізі, колись більше, колись менше. А тут – один. Решта – з Вищої ліги. Так, є хлопці, яких ми залучаємо з інших чемпіонатів. Але людей, які там є основними, теж нема. Є перспективні, є високі, але вони отримують небагато ігрового часу, вони не вирішують долю матчів, граючи за свої клуби. І це проблема збірної, у ній нема лідера, станом на сьогодні. Міг бути Санон, який міг потягнути команду за собою. Так, усі хлопці гарні, усі з бажанням, але серед них нема лідера.
 
 
- Вашими суперниками на груповій стадії Чемпіонату стануть збірні Італії, Ізраїлю та Сербії. Як оцінюєте такий список суперників?
- Він максимально сильний. Ізраїль – чемпіони Європи U-20 минулого року. Частина гравців з тієї команди залишилася. А серби - чемпіони Європи U-18. Усіх своїх суперників вони перемагали, як кажуть, в одну хвіртку. Італія? Коли наша збірна U-18 минулого року грала з ними на турнірі, ми тоді італійцям програли з різницею у 70 очок. То ж ситуація непроста. Дуже сподіваюся, що хлопці відтоді додали у своєму рівні і ми спробуємо з того матеріалу, який маємо, зліпити боєздатний колектив. Я далекий від думки, що ми одразу ж на рівних гратимемо з Ізраїлем, із Сербією. Але ми не збираємося бути у групі хлопчиками для побиття. І взяти свої ігри, які дозволять зберегти прописку у Дивізіоні А. 
 
- Коли дивишся на склад групи В чемпіонату, думаю, Вам не доведеться підбирати слова, щоб налаштувати гравців на боротьбу з ними?
- Тут питання не у тому, що налаштувати чи ні. Навпаки – треба умовляти, щоб вони їх не боялися (посміхається – ред.). Це ж чемпіонат Європи, налаштованими хлопці будуть. Головне, щоб вони не вийшли «вмирати». Знаєте, є таке поняття – вийшов вмирати. Він заздалегідь програв гру. Отже, завдання у тому – щоб ми вийшли битися за результат, боротися, показувати те, на що здатні. Незалежно від суперника. До цього ми будемо готуватися, і готуватися ґрунтовно.
Новини по темі
Дмитро Шаламов: якість гри збірної змінилася на краще Дмитро Шаламов: якість гри збірної змінилася на краще
Головний тренер чоловічої збірної України U-16 про старт в EYBL
Чоловіча збірна U-15 виступила на етапі ЄЮБЛ Чоловіча збірна U-15 виступила на етапі ЄЮБЛ
Команда Дмитра Коломійченка здобула три перемоги в Латвії
Збірна України U-16 переможно завершила етап ЄЮБЛ Збірна України U-16 переможно завершила етап ЄЮБЛ
Наша чоловіча команда здобула три перемоги
Збірна України U-15 зіграє на етапі ЄЮБЛ Збірна України U-15 зіграє на етапі ЄЮБЛ
Команда Дмитра Коломійченка виступить на етапі в Латвії
Грицак, скоріш за все, не допоможе Україні у матчі проти Греції Грицак, скоріш за все, не допоможе Україні у матчі проти Греції
Не сьогодні Андрій другий ребаундер чемпіонату Європи
Ілля Заєць: свої вади треба перетворити на переваги Ілля Заєць: свої вади треба перетворити на переваги
Ігри у Вищій лізі навчили боротися зі старшими
Андрій Войналович: боремося за місця у Топ-12 Андрій Войналович: боремося за місця у Топ-12
Зображення на постері накладає додаткову відповідальність
Валерій Плеханов: представників Дивізіону Б маємо обігрувати Валерій Плеханов: представників Дивізіону Б маємо обігрувати
Психологічна атмосфера в команді – надважлива
Олександр Ворона: не маю претензій до самовіддачі хлопців Олександр Ворона: не маю претензій до самовіддачі хлопців
Cуперник показав приклад чоловічого баскетболу
Валерій Плеханов: братимемо своє швидкістю, а не габаритами Валерій Плеханов: братимемо своє швидкістю, а не габаритами
Після турніру у Києві у чоловічій збірній U-20 залишаться 13-14 гравців
Олександр Ворона: на турнірі у Києві хочу побачити у команди характер Олександр Ворона: на турнірі у Києві хочу побачити у команди характер
Головний тренер чоловічої збірної України U-18 ставить за мету повернутися до Дивізіону А
ФБУ транслюватиме матчі Міжнародного турніру в Києві ФБУ транслюватиме матчі Міжнародного турніру в Києві
У столичному Меридіані 20-22 червня змагатимуться молодіжні та юніорська збірні трьох країн
Чоловіча збірна України U-14 завершила збори у Запоріжжі Чоловіча збірна України U-14 завершила збори у Запоріжжі
Дмитро Коломійченко розповів про плани молодших кадетів на літо
Валерій Плеханов: поки що не бачу у збірній лідера Валерій Плеханов: поки що не бачу у збірній лідера
На рівні Суперліги з розширеного списку молодіжки грає один виконавець