Головний тренер жіночої збірної України Євген Мурзін прокоментував виїзну поразку нашої команди в матчі проти Португалії (57:60), а також поділився очікуваннями від заключного матчу кваліфікації Євробаскету-2025 проти Північної Македонії (квитки тут).
“Ми готувалися та налаштовувались на матч проти Португалії, цього разу грали проти них повним складом. У порівнянні з першою грою проти Португалії поміняли близько 40% складу, плюс приєдналась капітан Аліна Ягупова.
Дуже хотіли взяти реванш за поразку в Ризі і насправді непогано грали в першій половині. Не дозволили їм використати основну перевагу — триочкові кидки. Але після великої перерви ми самі збилися на дальні атаки, хоча більшу частину очок набрали з-під кільця. Тому треба було звичайно більше атакувати з проходів, але ми продовжували багато кидати здалеку.
Провалили початок четвертої чверті, почали занадто багато робити індивідуальних дій в нападі. Наприкінці спробували трохи наздогнати, але це вже був програний матч.
Виграли підбирання і готувалися до пресингу португалок, але на жаль 23 втрати — дуже неприємний показник. Це і наслідок нервозності, і неправильно прийнятих рішень. Декілька разів за матч не контролювали час на атаку, не встигаючи проатакувати кільце.
В заключній грі із Північною Македонією ми будемо грати на перемогу, єдине що можу сказати однозначно, ми розширимо склад, дамо всім пограти. Безумовно більше шансів отримає молодь. У Північної Македонії приблизно три гравчині набирають левову долю очок — це Анджеліка Мітрашинович, Меррітт Хемп та Александра Стояновська.
Коли ми грали з ними на виїзді, Аліна Ягупова прикрила Стояновську, пресингували по всьому майданчику Мітрашинович — вона у них єдина розігруюча. Намагалися навантажити їхніх лідерок по максимуму і, думаю, план залишиться приблизно той самий і на завтрашній матч. Багато залежатиме від того, як ми зіграємо проти цих трьох гравчинь”.