Всі категорії новин
Вікторія Большакова: очікую багато перспективних дівчат у жіночому баскетболі України

Вікторія Большакова: очікую багато перспективних дівчат у жіночому баскетболі України

Створення жіночої команди Прометея стало однією з головних подій літнього карантинного міжсезоння в Україні. Її очолила авторитетна в царині жіночого баскетболу Вікторія Большакова, під керівництвом якої в різні роки найкращими жіночими командами країни ставали Дніпро та Єлисавет-Баскет з Кропивницького. 

У інтерв’ю клубній прес-службі вона розповіла про команду, склад якої формується саме в ці дні та свiй баскетбольний шлях.

- Вікторіє Юріївно, цього міжсезоння в БК Прометей з'явився новий напрямок - жіноча команда клубу. Чи можна за першими кроками створення і розвитку проекту сказати, що він буде таким же амбітним, як і чоловічий?
- Час покаже. Ми будемо намагатися все робити для цього.

- Команда вже поповнилася вісьмома гравчинями. Дайте оцiнку, будь ласка, з точки зору головного тренера їх ігровим здібностям.
- Ігрові якості дівчат можна буде оцінити під час матчів, але в принципі всі вони майстровиті, двi гравчинi Дубровіна та Кисельова більш досвідчені, свого часу вони пограли за збірну України і за кордоном. Зараз вони до нас повертаються і будуть грати за наш клуб. Решта п'ять дівчат - збiрницi України різних вікових груп плюс американка Кейшуан Джеймс. Це індивідуально дуже сильна і амбітна баскетболістка. Будемо намагатися ліпити команду з цих виконавцiв.

- У Ольги Дубровіної і Оксани Кисельової була перерва в кар'єрі. Наскільки важко їм буде повернути колишні кондиції?
- Вони вже з травня працюють за індивідуальним графіком. Ми знаємо їх як майстерних гравців, дівчат з характером, які завжди працюють, тому, думаю, їм не складе особливих труднощів повернути колишню форму.  

- З урахуванням того, що ваша команда абсолютно нова, хотілося б, щоб ви розповіли про себе, про свою спортивну кар'єру як в якості гравця, так і на тренерському терені.
- Я народилася в дуже спортивній родині в Дніпродзержинську і там провела свій перший рік життя. Батько - майстер спорту з футболу, грав в Дніпродзержинську якраз в той час, коли я народилася, а мама - майстер спорту з баскетболу. Дідусь теж був футболістом, грав ще до війни за команду Сталь. Мама і тітка захищали кольори баскетбольної Сталі, вони були і капітанами команди. На жаль, Дніпропетровськ тоді був закритим містом, тому в складі збірної України вони за кордон виїхали тільки один раз, в Болгарію. Я сама закінчила п'яту спортивну школу Дніпропетровська, а свій тренерський шлях починала спочатку працюючи з хлопцями, а потім з чоловічою командою. Далі перейшла на роботу з дівчатами, у мене багато вихованців і досить таки непоганих вихованців. Зараз буду працювати в Прометеї.

- Вікторіє Юріївно, питання, яке не стосуюється безпосередньо Прометея. Як би ви охарактеризували нинішній стан жіночого баскетболу в Україні? На ваш погляд, які команди будуть задавати тон в майбутньому чемпіонаті?
- Зараз Федерація баскетболу України прагне проводити якомога більше турнірів. Кількість команд зростає, тому думаю, що скоро з'явиться багато молодих, перспективних дівчат. Якщо ж говорити про Суперлiгу, то баскетбол - непередбачуваний. Кожна команда чудова по-своєму. А отже турнір буде дуже цікавий.

Новини по темі
Ганна Сугак: найбільше люблю баскетбол 3х3 Ганна Сугак: найбільше люблю баскетбол 3х3
Баскетболістка Інтерхіма стала гостем програми Молодість 7 каналу
Дякуємо за гру: Олександра Радулович завершила професіональну кар`єру Дякуємо за гру: Олександра Радулович завершила професіональну кар`єру
Легенда бердянського баскетболу і надалі залишається з рідним клубом
Sports Talk Club: Спортивні тренди - жіночий погляд Sports Talk Club: Спортивні тренди - жіночий погляд
Експерти Sports Talk Club власними кейсами довели, що стереотипи руйнуються
Динамо перемогло Франківськ у бронзовій серії: відео коментарів
Відео 14.04.2021
Динамо перемогло Франківськ у бронзовій серії: відео коментарів
Киянки посіли третє місце в сезоні 2020/2021 жіночої Суперліги
Визначилися найкращі гравчині та MVP жіночої Суперліги в сезоні 2020/2021 Визначилися найкращі гравчині та MVP жіночої Суперліги в сезоні 2020/2021
Дівчата демонстрували протягом сезону чудову гру
Динамо-НПУ – бронзовий призер жіночої Суперліги сезону 2020/2021 Динамо-НПУ – бронзовий призер жіночої Суперліги сезону 2020/2021
У п’ятому вирішальному поєдинку киянки переграли Франківськ – 107:75
Динамо – Франківськ: анонс вирішального поєдинку за бронзові медалі жіночої Суперліги Динамо – Франківськ: анонс вирішального поєдинку за бронзові медалі жіночої Суперліги
Дівчата посперечаються за третє місце у п’ятому поєдинку серії
Франківськ зрівняв рахунок бронзової серії з Динамо: відео коментарів
Відео 12.04.2021
Франківськ зрівняв рахунок бронзової серії з Динамо: відео коментарів
Підопічні Юрія Процюка змогли виграти у другому матчі поспіль - 97:84
Вирішальна перемога Прометея в фіналі жіночої Суперліги: відео топмоментів
Відео 10.04.2021
Вирішальна перемога Прометея в фіналі жіночої Суперліги: відео топмоментів
Прометей виграв чемпіонство в жіночій Суперлізі
Як Прометей став чемпіоном жіночої Суперліги: фотогалерея Як Прометей став чемпіоном жіночої Суперліги: фотогалерея
У третьому матчі фінальної серії кам'янчанки переграли Київ-Баскет - 86:75
Жіночий Прометей у дебютному сезоні став чемпіоном України: відео коментарів
Відео 10.04.2021
Жіночий Прометей у дебютному сезоні став чемпіоном України: відео коментарів
Кам'янчанки подужали Київ-Баскет у серії до трьох перемог і забрали в них титул
Прометей – чемпіон жіночої Суперліги сезону 2020/2021 Прометей – чемпіон жіночої Суперліги сезону 2020/2021
Кам’янчанки змогли забрати титул у Київ-Баскета
Франківськ повернув бронзову серію жіночої Суперліги до Києва Франківськ повернув бронзову серію жіночої Суперліги до Києва
Прикарпатські баскетболістки вдруге перемогли вдома Динамо
Київ-Баскет - Прометей: анонс третього матчу фіналу жіночої Суперліги Київ-Баскет - Прометей: анонс третього матчу фіналу жіночої Суперліги
Прометей спробує сьогодні забрати чемпіонський титул у Київ-Баскета