Вища ліга: Тернопіль-ТНЕУ зазнав першої поразки у сезоні, переможна серія дублерів Хіміка триває

Поєдинки третього туру чемпіонату Вищої ліги подарували вболівальникам декілька несподіваних результатів. Лідери західної групи із Тернополя на своєму майданчику неочікувано поступилися Старому Луцьку, а дублюючий склад Черкаських Мавп відсвяткував першу перемогу у сезоні-2019/20, здобувши важливі турнірні бали у Львові.

За підсумками третього туру у західній групи залишилися лише дві непереможені команди – окрім рівненських баскетболістів, які звітний змагальний тиждень пропускали, стовідсотковий показник набраних турнірних балів має дублюючий склад южненського Хіміка. Минулими вихідними команда Олександра Пащенка на власному майданчику здобула дві більш ніж впевнені перемоги над дебютантами Вищої ліги із ДіДіБао із сумарною різницею «+61». Найрезультативнішим гравцем першої зустрічі став 18-річний форвард Денис Клевзунік, який за 26 хвилин на майданчику заніс до свого активу 21 очко, сім підбирань та чотири результативні передачі, а у другій непересічні снайперські якості продемонстрував 17-річний захисник Руслан Івашов, реалізувавши сім із десяти своїх триочкових кидків.

Тернопіль-ТНЕУ зробив подарунок своїм найближчим переслідувачам: команда Дмитра Забірченка вдома обмінялася перемогами із Старим Луцьком. Колектив з Волині, кольори якого захищає чимало баскетболістів із досвідом виступів у Суперлізі, вчинив більш ніж серйозний супротив одному із головних фаворитів сезону, і, поступившись у суботу з рахунком 68:76, взяв переконливий реванш у неділю – 82:68. Рідні стіни не допомогли тернополянам, які у програному матчі відправили в ціль лише 19% своїх спроб з периметру, а головним героєм поєдинку став форвард гостей Володимир Коцько – на його рахунку дабл-дабл із 26 очок та 11 підбирань.

Напруженими та майже рівними видалися поєдинки у Івано-Франківську, де Говерла приймала суперників із Житомира – команди Павла Піскарьова та Юрія Горєнкова здобули по одній перемозі кожна, а доля обох матчів вирішувалася у самісінькій кінцівці. У п’ятницю «ведмедям» стала у нагоді висока результативність форварда Олексія Соловйова: вісім із 29 своїх балів колишній представник системи Хіміка, який останні два сезони грав за київські аматорські колективи, здобув на останніх хвилинах основного часу, чим схилив шальки терезів на користь господарів. У другій зустрічі завдяки ривку 11:2 у заключній чверті, основу якого склали влучання Романа Дмитренка та Євгена Болоценка, сильнішими виявилися житомирські баскетболісти. Після цього успіху вони піднялися на другу сходинку турнірної таблиці, випереджаючи Рівне та Хімік-2 через більшу кількість проведених матчів.

Також обмінялися перемогами у звітному турі Львівська Політехніка та дублюючий склад Черкаських Мавп – успіх на майданчику команди Ярослава Зубрицького став для молодих вихованців черкаського баскетболу першим у розіграші Вищої ліги сезону-2019/20. Таким чином, відтепер кожна команда західної групи має у своєму активи бодай одну звитягу, а боротьба за останні місця у кубковій вісімці загострюється з кожним змагальним тижнем.

Результати всіх матчів третього туру у групі 2:

Говерла-КФВ – Житомир 78:76, 63:67;

Хімік-2 – ДіДіБао 80:59, 93:53;

Тернопіль-ТНЕУ – Старий Луцьк 76:68, 68:82;

Львівська Політехніка – Черкаські Мавпи-2 72:83, 86:72.

Група лідерів східної групи за результатами третього туру скоротилася до двох команд: Маріуполь не зміг взяти максимум турнірних очок у протистоянні із другою командою Дніпра. Перший поєдинок на власному майданчику «леви», яким допомагав семиразовий чемпіон Суперліги Олександр Скутельник (у суботу досвідчений форвард, до речі, набрав 19 очок, до яких додав сім підбирань та п’ять результативних передач), виграли завдяки вдало проведеній заключній чверті, а у другому істотно додати після великої перерви зуміли гості. За заключні 20 хвилин поєдинку підопічні Богдана Фрікке дозволили супернику набрати лише 16 очок та відсвяткували впевнену перемогу із рахунком 79:58.

Також слід відзначити, що у Маріуполі був встановлений новий бомбардирський рекорд поточного сезону Вищої ліги. У невдалому для його команди суботньому поєдинку форвард Дніпра Ігор Дубоненко здобув 34 очки, 25 з яких – ще до великої перерви. На шляху до свого статистичного досягнення 21-річний баскетболіст реалізував 11 із 17 кидків з гри (у тому числі – чотири три очкові спроби), а також зробив чотири підбирання та чотири перехоплення.

У всіх інших парах третього туру на Сході спостерігалася відчутна перевага однієї з команд: Ніко-Баскет, Кривий Ріг та Політехнік здобули по дві впевнені перемоги на власному майданчику. Єдиним позитивним моментом ігрового тижня для Новомосковська, який на минулих вихідних завітав до Миколаєва, став трипл-дабл Андрія Кобця – у другому поєдинку із Ніко-Баскетом 26-річний захисник здобув 10 очок, 12 підбирань та 10 разів асистував своїм партнерам по команді. Втім, непересічна статистична лінія лідера все одно не врятувала новачків Вищої ліги від поразки з рахунком 84:97.

Політехнік та Кривий Ріг двічі розгромили Кремінь та СумДУ відповідно, у одній із зустрічей подолавши позначку у 100 набраних очок. Сумські баскетболісти, до яких напередодні приєднався екс-гравець Хіміка Олександр Прокопенко (27-річний снайпер, що ставав чемпіоном Суперліги у складі «їжаків», є вихованцем місцевої школи), не змогли нічого протиставити потужній передній лінії Сергія Корабльова. У першому матчі, який Кривий Ріг виграв із перевагою у 28 очок, 58 балів із підсумкових 100 команді принесли саме великі гравці – Сергій Загреба, Андрій Куліш та Владислав Фролов. Другий поєдинок Куліш та Загреба завершили із дабл-даблами на своєму особистому рахунку, а господарі перемогли «+30». Наразі саме вони із балансом 5-1 очолюють таблицю своєї групи, випереджаючи Ніко-Баскет завдяки кращій різниці здобутих та пропущених очок.

Харків’яни, у свою чергу, легко подолали супротив баскетболістів із Кременчука, надавши можливість проявити себе не лише лідерам, а й молодим резервістам. Жоден гравець Політехника – у тому числі й форвард Антон Рочняк, який входить до трійки лідерів сезону за середнім показником ефективності, поступаючись лише Загребі та Кулішу, – не провів на майданчику більше 25 хвилин. Підопічні Тимура Арабаджі, зазнавши поразки від Маріуполя у стартовому поєдинку чемпіонату, йдуть за графіком лідерів групи і поступаються їм лише через меншу кількість зіграних поєдинків.

Результати всіх матчів третього туру у групі 1:

Маріуполь – Днепро-2-ДВУФК-СДЮШОР-5 87:75, 58:79;

Кривий Ріг-КНУ-КДПУ – СумДУ 100:72, 88:58;

Ніко-Баскет – Новомосковськ 89:69, 97:84;

Політехнік – Кремінь-КДЮСШ-2 89:65, 105:73.

Регулярний чемпіонат у Вищій лізі завершиться матчами 16-17 квітня
Визначились дати перенесених матчів Хмельницька та СумДУ.