Всі категорії новин
Віталій Черній: Миколаїв міг додавати і бути не там, де опинився за підсумком сезону

Віталій Черній: Миколаїв міг додавати і бути не там, де опинився за підсумком сезону

Головний тренер МБК Миколаїв Віталій Черній в інтерв’ю прес-службі ФБУ підбив підсумки сезону Суперліги Парі-Матч-2019/20, який його команда завершила на сьомому місці з 8 перемогами у 26-ти матчах. 


Які враження залишив виступ МКБ Миколаїв за підсумками сезону в Суперлізі Парі-Матч?

- Cезон для нашої команди видався неоднозначний. Не можу сказати, що ми його пройшли на одному диханні. Якщо брати актуальну медичну тематику, то можна сказати, що дихання у нас було нерівномірне та уривчасте. Сезон для мене, як для тренера, можна сказати не видався. На жаль, з того, що ми планували та хотіли, вдалося не все. 

Перед сезоном, ми створили план підготовки команди і виконали цей план в контексті підбору українського ростеру майже на 100%. Я завжди казав, що основою команди мають бути українці і від цього кістяка потрібно відштовхуватись і шукати якісних легіонерів, які можуть закрити проблемні позиції. На жаль, у міжсезоння помер президент Клубу Бобров Микола Євгенович, і весь цей підготогвчий етап трохи призупинився. Ми провели збір у Болгарії, але цей збір було заплановано та оплачено ще наприкінці минулого сезону. Цим етапом підготовки я був дуже задоволений, зокрема роботою українського ростера.

Потім відбулася зміна керівництва, президентом клубу став Андрій Черепанов, з’явилася певна фінансова стабільність, але ми втратили час, який могли використати для пошуків легіонерів. Крізь наше горнило відбору пройшло багато легіонерів різної цінової категорії, але коли ти не маєш фінансового фундамента, доводиться спускатися на один поверх вниз. Вийшло так, що пошук легіонерів затягнувся і в чемпіонат ми входили не повним складом. Повним складом ми зіграли лише два останніх матчі. Враховуючи ще й не перехід ключового гравця під час сезону, то можна говорити, що фактично повним складом ми так і не зіграли. 

Читайте: Олег Юшкін: хтось говорив, що Одеса стрибала вище голови, але це лише за рахунок самовіддачі

Пошук гравців та їх адаптація не завжди проходила безболісно. Брістол до гри влився дуже легко. Петерсон прийшов наприкінці листопада і прийшов у склад, як лідер, і йому хотілося довести свої лідерські якості. Але це дуже дається взнаки на взаємовідносинах і мікрокліматі в команді. 

Навіть неповним складом ми доводили, що конкурентноспроможні, але не було результату і це для тренера найбільш неприємний підсумок. З 18 поразок в 11-ти випадках ми програли менше 10 очок. З цих матчів 7 ми програли з різницею менше ніж в 5 очок. Якщо б ми мали збалансований склад на усіх позиціях, можна б було вирішувати зовсім інші завдання. Я незадоволений результатом, але за грою я бачив, що ми могли додавати і бути не на тій позиції, на якій опинились за підсумком сезону. 

Читайте: Олег Манойленко: Харківським Соколам бути — так сказав президент клубу

Квентін Петерсон — найбільш обговорюваний гравець сезону в Суперлізі. Ми всі бачили, що він вміє робити на майданчику. Який він за його межами?

- У меня абсолютно не було з ним проблем за межами майданчику. Він комунікабельний та ерудований гравець. Він сам по собі лідер і те, що він отримав освіту в амерканському військовому коледжі, пояснює, звідки у нього ця дисципліна. Його лідерські та бійцівські якості нам були зрозумілі ще коли ми обирали його, контактували з його колишніми тренерами. Є моменти, коли бажання перемагати, бути завжди найкращим і витискати з кожного епізоду максимум надмірно переповнювали його. Він ще не пограв у хороших чемпіонатах і Суперліга в його кар’єрі — це одна з найсильніших ліг.

Наша команда з його підписанням отримала гравця, який може за рахунок індивідуальних дій створити собі можливість для атаки, витиснути максимум з епізоду. Це клатчевий гравець, який не боїться брати на себе гру у вирішальні моменти. Багато критики було у тому плані, що він робив багато атак. Так, він іноді відбирав у гравців хліб і сказати, що це командне рішення… Він оцінював кожний епізод по-своєму, але якщо він бере на себе гру і атакує з відсотком кращим, ніж командний, то я вважаю, що це непогано. 

Але має бути ігрова дисципліна і в цьому плані йому треба додавати. Іноді через її відсутність руйнуються командні зв’язки, втрачається командна хімія. Якщо б він пройшов з нами повну передсезонну підготовку і всередені колективу був би такий дядько, який міг би на майданчику та у роздягальні стримував Квентіна — ми б мали абсолютно інший малюнок гри.

Петерсон яскравий гравець і наше завдання зробити так, щоб люди ходили на гравців, на команди, і, я вважаю, що ми цього досягли. Його адаптація була дуже довгою, але в підсумку ми отримали той склад, який в кінці чемпіонату виходив зі стану аутсайдера. 

Ми говоримо про Петерсона, але в останніх матчах у нас був і Андерсон, який нарешті відновився після травми. Дуже якісний гравець, справжній тіммейт, баскетболіст, який пограв у хорошому університеті, сильних європейських чемпіонатах, G-Лізі. Він дуже грамотний баскетболіст, з приходом якого ми додали строгості та комунікабельності на майданчику. 

Додаємо сюди і Приймака, і Луценка, який, хоч і нерівно відіграв цей сезон, але мої очікування виправдав. Відносно молодий Хохоник готовий допомогти у будь-який момент. Можна взяти і вікового Олексія Адедирана — гравця, який не дає можливості молодим суперникам себе обіграти. Можна брати всіх гравців в нашій команді і дуже хотілося б, звичайно, дограти сезон і, я впевнений, результат був би зовсім іншим.

Читайте: Денис Журавльов: підготовку до нового сезону плануватимемо відповідно до дат його початку

У Петерсона було лише декілька випадків під час його європейської частини кар’єри, коли він був близький до того, щоб набирати по 30 очок. Звідки у нього з’явилася ця впевненість, що тут він може набирати по 30-40 очок майже через матч?

- Це його характер та непоступливість. Він знає, що він може і знає, чого хоче досягти. Це людина, яка може створити ситуцію з нічого. Треба бачити, як він працює на майданчику, у тренувальному процесі. Не всі американці полюбляють тренуватися, здебільшого вони люблять грати. Але на передматчеву розминку він виходить майже раніше за всіх, у вільний час він приходив у зал і відпрацьовував різні елементи. У вільний час і українці, і легіонери багато працювали і це велике задоволенння для тренера. Це є великим фундамент для розвитку команди.

Наскільки сильно вдарив по команді перехід Зотова у Хімік?

- Перехід основного гравця відображається, звичайно, на гравцях, але більше навіть на тренерах. Це велика несподіванка, яка може вибити з колії. Цей епізод залишився в історії і став уроком, як для гравців, так і для тренерів. Але це частина роботи і я згоден з тим, шо це може статися з кожним. До цього моменту не можна підготуватися. Це неоднозначна ситуація, яку мені важко пояснити. Доволі важкий момент. 

Читайте: Валерій Плеханов: сезон для Запоріжжя розцінюю, як невдалий, але найголовніше, що хочу з нього винести — це досвід

Віталій сам так вирішив і притримувався цього?

- Ні, ми з ним поговорили. Він викликав мене на розмову і поставив перед фактом, ну а далі були не найприємніші моменти — обговорення того, як весь цей процес буде відбуватись.

Олексій Адедиран вже встиг завершити кар’єру, попрацювати тренером, грав і грає у баскетбол 3х3, але продовжує виступати у Суперлізі і приносити користь команді. За рахунок чого йому вдається бути корисним у 37 років?

- Величезна працездатність. Навіть зараз під час карантину він встає дуже рано, працює на майданчику, слідкує за своєю підготовкою. У нього величезне бажання грати і дововодити, що навіть у цьому віці він може бути конкурентноспроможним гравцем на своїй позиції. Це приклад для молодих гравців, як себе треба готувати. Я хочу сказати молодим гравцям, що не потрібно ніколи жалкуватися на те, що хтось вибиває тебе зі складу — все в ваших руках. Якщо будете регулярно демонструвати свій прогрес, це буде помітно на майданчику і тренер даватиме більше можливостей проявляти себе. Я хочу подякувати і Олексію Адедирану, і Олексію Онуфрієву, але якщо б у них була більш серйозна конкуренція серед молодих гравців, то тренер розподіляв би хвилини більш рівномірно. Але, якщо вікові гравці проявляють себе краще, вони більше і грають. 

Читайте: Кирило Большаков: перед Прометеєм стояло завдання завоювати медалі, але всі думали про чемпіонство

Вболівальники МБК Миколаїв найактивніші, як на трибунах, так і в інтернеті. Чи підштовхує ця фанатська активність чи навпаки трохи заважає?

- Чесно кажучи, деякі сайти я взагалі не читаю. Дещо мені розповідають. Миколаївські вболівальники — це величезний помічник і наш 12-й гравець. Повторюватись я не буду — наші вболівальники найкращі і вони всі розбираються у баскетболі. Ця ситуація мені подекуди нагадує Литву, де близько трьох мільйонів населення і всі тренери - розбираються і розуміють баскетбол. У Миколаєві така сама ситуація. Усі невдачі, хороші моменти аналізуються. Але найголовніще, щоб критика була конструктивна. Люди живуть баскетболом і та атмосфера, яка створюється в СК Надія — це завжди додатковий стимул для нас. Кожному вболівальнику МБК Миколаїв хочу подякувати, за те що ви в нас є і підтримували команду у хороші часи і не дуже. Грати, спустивши рукава, тут просто нереально. 

Чи є у Вас домовленість про роботу в клубі на наступний сезон?

- Після завершення чемпіонату ми зустрічалися з президентом, спілкувались. Є стратегія та свої теми, подекуди зрозумілі, подекуди ні. Поки що все в процесі обговорення в телефоному режимі, адже я виїхав з Миколаєва, подумавши, що дороги перекриють і я не зможу повернутися додому найближчим часом. Зараз говорити щось конкретне я не можу, прийде час і я все розкажу. Але дуже сподіваюсь на те, що наше співробітництво продовжиться і ми все ж таки доб’ємося, чого хотіли. Хочу, щоб ми показали набагато кращий результат і Миколаїв був у верхній частині турнірної таблиці. 

Новини по темі
Сергій Попов: у Мавпах був прекрасний синтез досвіду, молоді та сильних легіонерів Сергій Попов: у Мавпах був прекрасний синтез досвіду, молоді та сильних легіонерів
Захисник черкаського клубу - про минулий сезон та життя під час карантину
Дмитро Підручний та Олександр Абраменко стали гостями проекту Breakfast with Champions від ТМ Parimatch Дмитро Підручний та Олександр Абраменко стали гостями проекту Breakfast with Champions від ТМ Parimatch
Уславлені чемпіони розповіли про вплив карантинних норм на їхнє спортивне і буденне життя та інше
Перед початком сезону центровим Дніпра цікавився клуб італійської Серії А Перед початком сезону центровим Дніпра цікавився клуб італійської Серії А
Кирило Фесенко мав контракт з клубом, тому цю пропозицію не розглядав
Діон Райт: маю ще незавершені справи в Україні Діон Райт: маю ще незавершені справи в Україні
Перший легіонер Черкаських Мавп останнього сезону розповів про час на карантині, можливість повернення до України та інше
Гравці Черкаських Мавп розповіли про традиції у Всесвітній день родини Гравці Черкаських Мавп розповіли про традиції у Всесвітній день родини
Олександр Кольченко та легіонери черкасців поспілкувалися з клубною прес-службою
Сеад Хаджифейзович: щодня молюся за поновлення баскетбольного сезону Сеад Хаджифейзович: щодня молюся за поновлення баскетбольного сезону
Форвард Черкаських Мавп сподівається ще зіграти в Україні
Рекомендації ФБУ з організації тренувань в умовах карантину Рекомендації ФБУ з організації тренувань в умовах карантину
Уряд зняв з 11 травня певні обмеження на тренування спортсменів
Parimatch дарує книгу Pep`s City Parimatch дарує книгу Pep`s City
Карантин – найкращий час для цікавої книги
Wilson повернеться у НБА Wilson повернеться у НБА
М’ячі марки Wilson знову стануть офіційними в найсильнішій лізі світу
Апсети від Соколів та інші несподіванки чемпіонату: топ-10 сенсацій сезону Суперліги Парі-Матч Апсети від Соколів та інші несподіванки чемпіонату: топ-10 сенсацій сезону Суперліги Парі-Матч
Пригадуємо матчі регулярного чемпіонату, результати яких могли здивувати
Марина Бех-Романчук і Олег Верняєв – нові гості проекту «Breakfast with Champions» від ТМ Parimatch Марина Бех-Романчук і Олег Верняєв – нові гості проекту «Breakfast with Champions» від ТМ Parimatch
Відбулася онлайн-конференція з віце-чемпіонкою світу з легкої атлетики Мариною Бех-Романчук та олімпійським чемпіоном з гімнастики Олегом Верняєвим
Олександр Кольченко: не живу ілюзіями щодо початку нового баскетбольного сезону Олександр Кольченко: не живу ілюзіями щодо початку нового баскетбольного сезону
Капітан Черкаських Мавп підбив підсумки минулого сезону, розповів про будні під час карантину та інше
Визначено переможців творчого конкурсу від ФБУ та Errea Визначено переможців творчого конкурсу від ФБУ та Errea
Завершено творчий конкурс на мелодійний перебіг карантину
Баззери-близнюки від найкращого захисника Суперліги Парі-Матч: відео
Відео 03.05.2020
Баззери-близнюки від найкращого захисника Суперліги Парі-Матч: відео
Денис Лукашов у двох поспіль матчах влучав з середини майданчику
Головний тренер і зіркові вихованці Черкаських Мавп запустили масштабний клубний челендж Головний тренер і зіркові вихованці Черкаських Мавп запустили масштабний клубний челендж
Завдання для челенджу готували 9 вихованців клубу та капітан Черкаських Мавп - Олександр Кольченко
Драбіковський: Новий сезон для клубів Суперліги може розпочатися у жовтні, або листопаді Драбіковський: Новий сезон для клубів Суперліги може розпочатися у жовтні, або листопаді
Генеральний секретар ФБУ спрогнозував терміни поновлення баскетбольного сезону в Україні
9 поспіль триочкових від Мироненка: найкращий снайперський перфоманс сезону 9 поспіль триочкових від Мироненка: найкращий снайперський перфоманс сезону
Форвард Запоріжжя встановив рекорд сезону за реалізацією дальніх кидків