Всі категорії новин
Володимир Холопов: жінки на майданчику жорсткіші за чоловіків

Володимир Холопов: жінки на майданчику жорсткіші за чоловіків

Головний тренер національної жіночої збірної України з баскетболу 3х3 і чемпіонок України, БК Київ-Баскет, Володимир Холопов розповів про особливості роботи з жіночим колективом. 8 березня його клубна команда проведе за планом підготовки до столичного дербі з Динамо-НПУ, тобто у тренувальному режимі.
 
- Можливо, зараз перевага і справді є на боці Динамо. Бо вони саме у боротьбі з нами стали володарками Кубка України. Але хочу зазначити – це додатковий стимул для нашої команди, щоб дівчата показали 100% своїх можливостей. Моє завдання підготувати їх до суботи, щоб вони підійшли до столичного дербі в оптимальних кондиціях. Зараз ситуація не така, яка була напередодні фіналу Кубка – у нас не було серед тижня підготовки ігор у Суперлізі 3х3. Тому ми мали достатньо часу, тиждень, спокійної підготовки до однієї гри.
 
- 8 березня – особливий для більшості жінок день, а ви керуєте жіночим колективом. Є специфіка роботи з жінками?
- Керувати будь-яким колективом достатньо складно. Незалежно, чоловічий цей колектив, чи жіночий. А у свято 8 березня я хочу привітати усіх дівчат своєї команди, усіх жінок зі святом весни, побажати їм кохання і щоб у їхньому житті було більше щасливих епізодів! А те, що стосується роботи? Календар складений так, що 8 березня ми працюємо на 100% і готуємося. Тренування у нас нескладне, бо воно передматчеве.  
 
- Жіночий і чоловічий баскетбол так само різні, як чоловіки і жінки?
- У жіночому баскетболі, безумовно, усе по іншому. Швидкості не ті, можливо, швидкість прийняття рішень дещо нижча. Але мені і з жінками працювати комфортно, і з чоловіками не було проблем. Так, у роботі з жінками трохи більше приділяєш уваги психології, намагаєшся знайти підхід до кожної. Не завжди це вдається, відверто кажучи. Часом доводиться нагримати і не одна гра закінчувалася і сльозами деяких дівчат. Але вони з розумінням і терпінням ставляться до мене, а я так само намагаюся ставитися до них. 
 
- Якщо чоловіки можуть приховати чи навіть загасити  емоцію у грі чи після неї, то у жінок усе назовні, так?
- Жінка може витиснути з себе емоцію навіть тоді, коли її і не треба виплескувати. Тонка душевна організація (посміхається – ред.).
 
 
- Пристрасті на паркеті у боротьбі жіночих команд не поступаються чоловічим?
- Безперечно, завжди про це казав і повторюся. Жінки на паркеті на мою думку «рубляться» набагато жорсткіше, ніж чоловіки. Я рідко бачив у чоловічому баскетболі, коли люди падають за м’ячем, у жіночому баскетболі це норма – вони непоступливі, вони злі, вони з характером, неодноразово розбивають і губи, і носи, тощо. Бо за своєю сутністю вони бійці. 
 
- Ставлення до чоловічого і жіночого баскетболу – Ви відчуваєте різницю? Гендерну рівність не порушують?
- В усякому разі в Україні президент ФБУ Михайло Бродський робить усе, щоб підвищити рівень жіночого баскетболу. І в цьому році ви бачите – яка боротьба точиться у матчах! Так, ми і Динамо може дещо вищі за інших, але і ми поступалися Франківську, Бердянську, і Динамо поступалося. Тобто це не так, як у минулому сезоні ми грали без поразок (переможна серія Київ-Баскета у чемпіонаті склала 38 матчів – ред.). Тобто рівень команд підрівнявся і керівництво ФБУ робить усе, щоб рівень чемпіонату був високим. Якщо це буде так,то й глядачів на трибунах побільшає. Я бачу, американські легіонерки у складі Динамо викликають живий інтерес і навіть у цій грі, яка очікується з Динамо, трибуни не будуть порожніми. 
 
 
- І якщо звернути увагу на результати жінок на міжнародній арені, візьмемо збірні 3х3, їх більше, ніж в чоловіків. Більше медалей Україні приносять представниці прекрасної статі?
- Так, дійсно, більше медалей здобули жіночі збірні, у тому числі і у баскетболі 3х3. Але цей рік очікується дуже складним. І для мене, як для тренера (Холопов очолює національну жіночу збірну 3х3 – ред.). Бо перетинаються чемпіонат Європи 5х5, і в ці ж самі строки гратимуть чемпіонат світу 3х3 (перші три команди Мундіалю автоматично стануть учасниками олімпійського кваліфікаційного турніру – ред.). Ще й Європейські Ігри у Білорусі відбудуться з баскетболу 3х3. Наприкінці червня – відбір на чемпіонат Європи 3х3. Тобто дуже багато змагань відбуватимуться у червні фактично одночасно. Кількість гравців достатньо обмежена і дуже складно буде укомплектуватися повноцінно, як би мені хотілося. Напевно, багато чого залежатиме від того, які пріоритети матиме Федерація. Щодо розподілу гравців по командах. Але усе це буде завтра, а сьогодні любі жінки – зі Святом Весни!
Новини по темі
У жіночого Київ-Баскета попереду особливий сезон У жіночого Київ-Баскета попереду особливий сезон
Володимир Холопов презентував новачків
Анна Ольховик пролонгувала контракт з Київ-Баскетом Анна Ольховик пролонгувала контракт з Київ-Баскетом
Капітан прагнутиме повернути команді чемпіонський титул
Анна Зарицька: дуже рада знову зіграти на рідній землі, в Україні! Анна Зарицька: дуже рада знову зіграти на рідній землі, в Україні!
Чи не найуспішніша вихованка бердянського баскетболу украла угоду з Київ-Баскетом
У Києві пройшло засідання Виконавчого комітету ФБУ У Києві пройшло засідання Виконавчого комітету ФБУ
Під час зусрічі функіонерів була прийнята низка важливих рішень
Чемпіон провів майстер-клас у КСЛІ Чемпіон провів майстер-клас у КСЛІ
Наставник Динамо-НПУ Володимир Рижов займався з дівчатами 2005-го року народження
Гравчині Динамо-НПУ - у складі Oll-Star Team у Китаї Гравчині Динамо-НПУ - у складі Oll-Star Team у Китаї
Динамівки проведуть 3 матчі проти Національної збірної Китаю
Захисник БК Рівне Ярослава Іванюк долучилась до Тейваз мінібаскет-челендж Захисник БК Рівне Ярослава Іванюк долучилась до Тейваз мінібаскет-челендж
Гравець сама брала участь у Фестивалях у Залізному Порту
OVERTIME: фінал жіночої Суперліги OVERTIME: фінал жіночої Суперліги
Цього разі у OVERTIME про фінал жіночої Суперліги, святкування динімівок і молоді надії жіночого баскетболу, а також чого чекати від фіналу Суперліги 3х3
Сьогодні у студії OVERTIME X-фактор Динамо у фінальній серії Сьогодні у студії OVERTIME X-фактор Динамо у фінальній серії
Олена Тетерук, Станіслав Тимофеєнко і Олександр Чередніченко сьогодні будуть гостями програми OVERTIME
Вирішальна битва фіналу жіночої Суперліги: відео топ-моментів
Відео 07.05.2019
Вирішальна битва фіналу жіночої Суперліги: відео топ-моментів
Динамо-НПУ перемогло Київ-Баскет у фіналі жіночої Суперліги
Динамо - чемпіон жіночої Суперліги: фотогалерея вирішальної гри та нагородження Динамо - чемпіон жіночої Суперліги: фотогалерея вирішальної гри та нагородження
6 травня у Києві відбувся четвертий поєдинок фінальної серії Жіночої Суперліги між Київ-Баскетом і Динамо
Визначено найкращих гравців сезону в жіночій Суперлізі Визначено найкращих гравців сезону в жіночій Суперлізі
Завершено змагання в чемпіонаті України серед команд жіночої Суперліги
Олена Тетерук: ми наближали момент тріумфу Олена Тетерук: ми наближали момент тріумфу
Вміння підхопити тягар лідерства у вирішальний момент
Володимир Рижов: сьогодні ми зіграли по-чоловічому Володимир Рижов: сьогодні ми зіграли по-чоловічому
Головний тренер новоспечених чемпіонок про секрет успіху Динамо-НПУ
Жіноча Суперліга: Динамо - чемпіон! Жіноча Суперліга: Динамо - чемпіон!
Київ-Баскет склав чемпіонські повноваження
Любінець і Кійс: сили на четверту гру знайдемо Любінець і Кійс: сили на четверту гру знайдемо
Лідери Київ-Баскета і Динамо знають, що кажуть