Всі категорії новин
Володимир Журжій: необов'язкові поразки завадили Старому Луцьку на груповому етапі

Володимир Журжій: необов'язкові поразки завадили Старому Луцьку на груповому етапі

Упродовж трьох років існування БК Старий Луцьк-Університет Володимир Журжій –  незмінний головний тренер. Під його керівництвом команда вже за підсумками стартового сезону стала переможцем у Першій лізі, а наступного року пробилася до вісімки кращих команд Вищої ліги.

Цьогоріч тренерський штаб та гравці Старого Луцька ставили перед собою завдання покращити результат минулого сезону, проте не заваді став COVID-19. Баскетбольний сезон в Україні достроково завершили. Тому підсумкове інтерв’ю з наставником – на часі. 

- Володимире Івановичу, цього року чемпіонат закінчився занадто рано і неочікувано. Чи адаптувалися вже до життя в умовах карантину? Чим займаєтеся впродовж цього періоду часу?
- Звичайно, вже адаптувався, не вистачає того баскетбольного драйву, бо в цей час, зазвичай, іде закінчення сезону, багато роботи, незвично якось. А так, проводжу весь свій час вдома з сім’єю, інколи за короткими прогулянками з собакою.

- В момент ухвалення рішення щодо дострокового завершення сезону ще вирувало багато емоцій, адже Вища ліга була за крок від серії плей-оф та розподілу призових місць. Зрештою, вже пройшло чимало часу, емоції вляглися. Яка нині Ваша позиція щодо дострокового завершення змагань, це рішення було доцільним?
- Звісно, в той момент це було несподіване і радикальне рішення від ФБУ. Багато хто сприйняв його з критикою, але час показав, що таке рішення було цілком правильне і вчасне.

- Серед гравців, напевно, в той момент переважав стан розчарування, адже всі були сконцентровані на серії плей-оф, намагалися підійти до неї в оптимальних кондиціях. Чи оговталися хлопці, передусім, психологічно?
- Розумієте, така неординарна ситуація взагалі відбувається вперше,тому всі були в шоці і, в першу чергу, серед гравців були певні побоювання, не було розуміння що буде далі? Це найгірший час, коли в один момент є розуміння того, що позбавлений роботи, якихось звичних речей, про які в повсякденному житті навіть не замислюєшся, не думаєш, що їх можна втратити. Втім, буквально, через декілька днів після офіційного рішення від ФБУ про завершення чемпіонату, наш президент зібрав всю команду і запевнив, що всі зобов’язання перед гравцями будуть виконані, тому, хочу вірити, що всі хлопці пішли на карантин спокійними із впевненістю в завтрашній день.

- Цікаво, як загалом у цей час з комунікацією? Наскільки часто і на які теми спілкуєтеся з колегами-тренерами та гравцями команди?
- Всі хлопці у нас професіонали, тому наскільки є можливість підтримують кондиції в належному стані. З тренерами, президентом і гравцями, звичайно, спілкуємось. Розмови ведемо про ситуацію в баскетболі і загалом в країні, ну і про майбутнє, звісно.

- В Україні представники влади говорять про те, щоб дозволити тренуватися професійним спортсменам. Наскільки це буде вірним рішенням, передусім, для зняття психологічної напруги та покращення фізичних кондицій спортсменів?
- Про якісь групові тренування, як в нашому випадку з баскетболом, мова може йти тільки після повного зняття карантину, а стосовно індивідуальної роботи – якщо ці заняття будуть з дотриманням норм без контакту з іншими гравцями, чому б і ні?

- Повернемось до розіграшу Вищої ліги. Відверто кажучи, я розумію, що важко робити якісь висновки щодо спортивної складової цьогорічного чемпіонату, зважаючи на те, що його так і не дограли. Та все ж і не згадати про це буде неправильно. Чи задоволені Ви тим, в якому функціональному та ігровому плані команда підходила до серії плей-оф? Чого очікували від вирішальних матчів?
- Дійсно, важко аналізувати цей чемпіонат. Всі ми з нетерпінням чекали ігор плей-оф, намагалися підвести хлопців до вирішальних матчів в оптимальному фізичному і емоційному стані. Проте, чи успішно ми це зробили, напевно, можна було б оцінювати, якщо би ця серія плей-оф таки відбулася. Єдина наша проблема перед вирішальними іграми – це втрата через травму нашого капітана Едуарда Федчука. Решта гравців, я вважаю, була готова для найголовнішої частини сезону.

- Як оціните виступи команди на груповому етапі? Чого не вистачило, щоб посісти вище місце у групі?
- Дивлячись на турнірну таблицю, на той момент, як закінчився чемпіонат, дійсно є стійке розуміння, що ми могли зайняти більш високе місце на груповому етапі. Насамкінець деяких матчів ми не завжди приймали правильні рішення, тому були досить болісні і необов’язкові поразки, які в підсумку не дали нам посісти вищу сходинку у турнірній таблиці перед серією плей-оф.

- Про персональні успіхи кожного з гравців будемо розмовляти з хлопцями, від Вас хочеться отримати оцінку загальнокомандного прогресу за цей сезон.
- В цьому сезоні у нас з’явилась ціла низка нових гравців,які,як я вважаю, непогано влились в наш колектив і однозначно зробили нас сильнішими. Коли ми були в оптимальному складі, нам вдавалося показувати якісний сучасний баскетбол. Ми рухаємося вперед, розвиваємось як команда, поступово ставимо перед собою більш високі цілі і мені,як тренеру-максималісту, цікаво ростиразом з командою. А хлопці вчаться як то кажуть «робити результат», вчаться знаходитися під тиском. Я кажу їм, що будь-якому спортсмену (якщо це, звичайно, амбіційний спортсмен), цікаво грати в клубі, який ставить перед собою найвищі цілі. Ми якраз такий клуб!

- Володимире Івановичу, Ви належите до тієї когорти тренерів, які дуже довіряють молоді, чи задоволені Ви тим, як прогресують молоді гравці нашого клубу?
- Так, я дуже зацікавлений в прогресі молодих гравців і якщо молодий гравець своєю роботою, своїм відношенням і своїм прогресом на тренуваннях буде відповідати тим завданням, які стоять перед клубом – він буде отримувати ігровий час, іноді – багато ігрового часу. В цьому сезоні з появою багатьох новачків шалено зросла конкуренція, тому наша молодь зіштовхнулася з новими для себе викликами, коли кожну ігрову хвилину треба, як то кажуть «вигризати», тому ігровий час, порівнюючи з попереднім сезоном, у них природно зменшився. Наші молоді гравці розвиваються і рухаються в правильному напрямку. Я задоволений їхнім відношенням до справи, розумінням своєї ролі в команді. Їх особистий прогрес є невід’ємною частиною загальнокомандного прогресу.

- В українському баскетболі з кожним роком з’являється все більше молодих тренерів з цікавими ідеями, проте є й чимало досвідчених спеціалістів. Чиї тренерські ідеї та стиль з колег Вам близькі? Можливо, рівняєтесь на закордонних спеціалістів?
Звичайно, стежу за багатьма чемпіонатами. Під час сезону передивляюсь багато ігор з різних провідних чемпіонатів і як будь-який тренер, постійнохочу вдосконалюватися. Нема сенсу перераховувати тренерів, яким я симпатизую. В нашій країні багато достойних і цікавих спеціалістів. За кордоном – тим більше.

- У Старому Луцьку вже є декілька гравців, які роблять кроки на тренерській ниві, це Ілля Бедлінський, Петро Глушко. Хто ще з гравців нашої команди, на Ваш погляд, має задатки до тренувальної роботи?
- Я вважаю, що тренером зможе стати будь-хто з нашої команди. Найголовніше – це бажання займатися цією нелегкою справою, бажання вчитися і розвиватися в цьому напрямку.

- У цей період чимало спортсменів грають в онлайн ігри. Зокрема, баскетболісти грають у симулятор NBA. Чи є користь для професійних спортсменів з такого заняття?
- Професійні спортсмени сумують за емоціями, за ігровим азартом, суперництвом. Їм цього не вистачає так, як і фізичних навантажень, тому в умовах карантину відеоігри – це вигляд такого собі змагального ефекту, спосіб, так би мовити, «спустити пар». У відеогрі ,можливо, і може бути якась користь. Хоча, я особисто дуже далека людина в цій царині. Остання моя відеогра була «Супер Маріо».

- Спортсмени почали пристосовуватися до умов карантину, робити вправи у домашніх умовах. Як ще з користю баскетболістам провести час на карантині? Можливо, є хороша література, аудіо та відеоконтент? Впевнений, що це інтерв’ю читатимуть гравці нашої команди. На що Ви б націлили своїх підопічних?
- Зараз в Інтернеті можна безпроблемно знайти чимало цікавого баскетбольного контенту. Є можливість передивитися багато матчів, в тому числі і зі своєю участю, знайти цікаві книги. Від себе хотів би порадити почитати книгу Біла Сіммонса «Книга баскетболу» та Девіда Хелберстама «Гравець на всі часи: Майкл Джордан і світ, який він створив». У звичайному нашому повсякденному житті все менше знаходиться часу для того, щоб просто почитати. Зараз з’явилась така можливість.

Новини по темі
Олександр Пащенко: велика пауза в ігровій практиці накладає свій слід, особливо на молодих гравцях
Вища лiга 23.09.2020
Олександр Пащенко: велика пауза в ігровій практиці накладає свій слід, особливо на молодих гравцях
Старший тренер Хіміка-2 розповів, з чим зіштовхнулася його команда на домашньому турнірі в Южному
Богдан Степанченко: Львівська Політехніка демонструватиме максимальні можливості
Вища лiга 22.09.2020
Богдан Степанченко: Львівська Політехніка демонструватиме максимальні можливості
Капітан львів’ян розповів про підготовку команди до нового сезону
У Южному відбудеться турнір команд Вищої ліги
Вища лiга 19.09.2020
У Южному відбудеться турнір команд Вищої ліги
Змагання триватимуть 19-21 вересня
Волинська команда Вищої ліги підсилилася українським форвардом
Вища лiга 16.09.2020
Волинська команда Вищої ліги підсилилася українським форвардом
Владислав Унгурян продовжить клубну кар’єру в Старому Луцьку
Команди Вищої ліги обмінялися перемогами в Одесі
Вища лiга 15.09.2020
Команди Вищої ліги обмінялися перемогами в Одесі
БІПА-Одеса та Новомосковськ обмінялися перемогами в контрольних поєдинках
Ярослав Зубрицький: Львівська Політехніка робить ставку на основних гравців минулого сезону
Вища лiга 15.09.2020
Ярослав Зубрицький: Львівська Політехніка робить ставку на основних гравців минулого сезону
Головний тренер львівської команди Вищої ліги розповів про підготовку до нового сезону
Хімік-2 з львівським новачком переміг Ніко-Баскет
Вища лiга 10.09.2020
Хімік-2 з львівським новачком переміг Ніко-Баскет
Команди готуються до старту нового сезону в Вищій лізі
БК Рівне підсилився досвідченим захисником
Вища лiга 09.09.2020
БК Рівне підсилився досвідченим захисником
Новачком команди став 31-річний Андрій Калашников
Старий Луцьк підсилює склад на новий сезон у Вищій лізі
Вища лiга 07.09.2020
Старий Луцьк підсилює склад на новий сезон у Вищій лізі
Разом з волинською командою тренуються три новачки
Баскетболісти Рівного відвідали будівництво Палацу спорту: фотогалерея
Вища лiга 06.09.2020
Баскетболісти Рівного відвідали будівництво Палацу спорту: фотогалерея
Арена має стати новою домівкою для жіночої та чоловічої команд клубу
Розпочала роботу клубна академія Прометея
Вища лiга 06.09.2020
Розпочала роботу клубна академія Прометея
Її вихованці складуть основу команди Вищої ліги
У Новомосковську відбудеться передсезонний турнір
Вища лiга 05.09.2020
У Новомосковську відбудеться передсезонний турнір
Участь у змаганнях візьмуть команди Вищої та Першої ліг
Старий Луцьк розпочав передсезонні тренування
Вища лiга 05.09.2020
Старий Луцьк розпочав передсезонні тренування
Команда Вищої ліги готується до нового сезону
У другої команди Черкаських Мавп новий тренер
Вища лiга 22.08.2020
У другої команди Черкаських Мавп новий тренер
Команду Вищої ліги очолив Георгій Ступенчук
Луцькі баскетболісти Вищої ліги розпочали тренування для дітей
Вища лiга 07.08.2020
Луцькі баскетболісти Вищої ліги розпочали тренування для дітей
У заняттях можуть брати участь всі бажаючі
Прометей реконструював другу клубну арену
Вища лiга 24.07.2020
Прометей реконструював другу клубну арену
Зал має стати домашнім для вищолігової команди клубу
Розпорядження ФБУ щодо початку командних тренувань учасниками чемпіонату України
Вища лiга 17.07.2020
Розпорядження ФБУ щодо початку командних тренувань учасниками чемпіонату України
Через складну епідемічну ситуацію командні тренування мають розпочатися не раніше 25 серпня