Євробаскет-2019: становище команд після першого дня змагань

Декілька миттєвостей тому в Латвії та Сербії закінчився перший змагальний день чемпіонату Європи з баскетболу серед жіночих команд.

В групі А, де грає збірна України було зіграно два матчі.

В першій грі збірна Великої Британії створила міні сенсацію коли обіграла одну з команд господарок цьогорічного Євробаскету - збірну Латвії, яка, за думкою букмекерів, вважалася фаворитом зустрічі.

Британки вдало стартували та вже після першої чверті мали 7 балів переваги, особиво добре почувала себе на паркеті Йоханна Ледхем, яка вдало атакувала кільце суперниць з будь якої дистанції. В другій чверті Латвія зуміла 5 балів відіграти, тож на велику перерву команди пішли за переваги британок лише у 2 бали. Проте, вирішальною у зустрічі стала третя десятихвилинка. Збірна Великої Британії провела хорошу роботу в роздягалці та просто не залишила шаснів своїм суперницям після великої перерви. Останній період команди зіграли на рівних, проте це вже не грало жодної ролі, адже гра британками була виграна вже раніше. 74:60 - перша перемога команди з туманного Альбіону.

В другому матчі українська команда грала проти Іспанії. Фантастична гра капітана збірної Аліни Ягупової, яка за підсумками гри здобула 38 очок, на жаль, не допомогла перемогти наших суперниць. Після рівного початку гри, коли українська збірна навіть мінімально виграла стартову десятихвилинку, іспанки все ж зуміли здійснити ривок та віддалитися в рахунку.

Після цього команда Горана Бошковича робила спроби наздогнати суперниць, але всі вони виявилися невдалими. В підсумку стартова поразка 77:95.

Тож після стартового дня змагань в групі по три очки мають команди Британії та Іспанії, проте через кращу різницю забитих/пропущених першу сходинку посідають наші сьогоднішні суперниці. Друга сходинка у Великої Британії, третя Латвія, Україна наразі на четвертій позиції.

Читайте: Капітан збірної України Ягупова стала рекордсменом стартового дня ЄвроБаскета

Завтра ж для господарки ЧЕ Латвії, та дещо меншою мірою для збірної України відбудеться вирішальна гра за путівку до наступної стадії змагань. В очній зустрічі команди спробують вибороти свою першу перемогу на Євробаскеті, яка дає великі шанси на продовження виступів у матчах плей-оф. І якщо в України після цього в суперниках буде ще Британія, то Латвія останній матч грає з грізними іспанками, що значно підвищує важливість зустрічі завтра.

Цей матч відбудеться в Ризі о 18:30. Пряма трансляція та XSport та на офіційному веб-сайті Федерації баскетболу України.

ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ
Жінки. Група A

Рига. Латвія
27 червня

21:00
Іспанія – Україна – 77:95 (23:19, 19:28, 18:29, 17:19)
Статистика матчу
18:30
Велика Британія - Латвія - 74:60 (24:17, 17:22, 24:10, 9:11)

Білорусь - Сербія - 53:55

Жіноча збірна України піднялась на дві позиції в рейтингу збірних ФІБА Жіноча збірна України піднялась на дві позиції в рейтингу збірних ФІБА
Останні офіційні матчі збірна України провела у листопаді 2023 року.
Кристина Філевич повторила рекорд результативності EWBL Кристина Філевич повторила рекорд результативності EWBL
Гравчиня збірної України набрала 41 очко в матчі у Варшаві.
Міріам Уро-Ніле змінила команду, перебравшись в Ізраїль Міріам Уро-Ніле змінила команду, перебравшись в Ізраїль
Гравчиня збірної України перебралась до чемпіонату Ізраїля
Аліна Ягупова дебютувала за Валенсію в Євролізі Аліна Ягупова дебютувала за Валенсію в Євролізі
Українська захисниця допомогла команді здобути перемогу в Румунії
Новорічна анкета: Дар'я Дубнюк Новорічна анкета: Дар'я Дубнюк
Привітання зі святами від гравчині національної збірної
Новорічна анкета: Віта Горобець Новорічна анкета: Віта Горобець
Тетяна Юркевічус змінила команду в Італії Тетяна Юркевічус змінила команду в Італії
Гравчиня жіночої збірної змінила одного аутсайдера Серії А на іншого
Новорічна анкета: Вікторія Балабан Новорічна анкета: Вікторія Балабан
Привітання зі святами від гравчині збірної України
Аліна Ягупова залишає Чукурову Аліна Ягупова залишає Чукурову
Зірка збірної України продовжить кар'єру в іншому клубі
Дар’я Дубнюк: Дуже прикро за поразку проти Португалії Дар’я Дубнюк: Дуже прикро за поразку проти Португалії
Розігруюча нашої національної команди — про другу гру кваліфікації
Україна програла Португалії у відборі на жіночий Євробаскет-2025: фотогалерея Україна програла Португалії у відборі на жіночий Євробаскет-2025: фотогалерея
Дивіться фотогалерею матчу Україна - Португалія у відборі на чемпіонат Європи
Україна поступилась Португалії у відборі на Євробаскет-2025 Україна поступилась Португалії у відборі на Євробаскет-2025
Жіноча збірна України без перемог провела два матчі першого вікна відбору
Україна — Португалія: відеотрансляція матчу відбору на Євробаскет-2025
Відео 12.11.2023
Дивіться матч жіночої національної збірної у кваліфікації на чемпіонат Європи-2025
Матч Україна – Португалія у Ризі буде благодійним Матч Україна – Португалія у Ризі буде благодійним
Придбати благодійний квиток можуть абсолютно усі охочі
Вікторія Балабан: З Португалією маємо налаштовуватися тільки на перемогу Вікторія Балабан: З Португалією маємо налаштовуватися тільки на перемогу