Юрій Процюк: Нам трішки не вистачило везіння

Жіноча збірна України з баскетболу 3х3 не зуміла здобути ліцензію на Олімпійські ігри в Парижі-2024 – українки на груповому етапі в рівній боротьбі програли Польщі (18:21), Німеччині (7:9) та перемогли Туніс (21:8), ставши третіми і не вийшовши до плей-оф.

Головний тренер жіночої збірної України з баскетболу 3х3 Юрій Процюк після завершення матчів нашої команди в коментарі прес-службі ФБУ прокоментував виступ дівчат на олімпійській кваліфікації.

"Нам не вистачило фізичної готовності, десь забракло сил, але це пов’язано з тим, що троє гравчинь вийшли не повністю здоровими, одна з яких - Анжеліка Ляшко - грала з температурою.

Але наші дівчата достойно зіграли проти двох фавориток турніру. Побачимо, як завершиться вирішальний ігровий день, але Німеччина та Польща мають гарні шанси здобути олімпійські ліцензії. Польща заради цього олімпійського відбору залучила до складу двох гравчинь рівня жіночої Євроліги і вони два місяці готувались. Одна з них Марісса Кастанек забила нам п’ять дальніх, фактично вирішивши долю матчу. Німеччина – перший номер рейтингу турніру, це топ-збірна на сьогоднішній день.

З себе провину ми не знімаємо, десь не вистачило часу, щоб встигнути відновитись після сезону і набрати форму, десь не вистачило атлетизму. Помилки треба визнати і намагатись не допускати в майбутньому. Але тактично, в розумінні гри ми не поступались суперницям. Ми їх гарно вивчили, розібрали їх гру, були готові до їх комбінацій і загалом ми вдало відіграли в захисті. Нам трішки не вистачило везіння, але не можна дорікнути дівчатам. Вони виклались на 100%, прагнули виграти.

Проти нас ще зіграв наш рейтинг і те, що нам довелось грати проти Польщі та Німеччини в один день. А це за 2 години два важкі матчі. Якщо б ми грали з Польщею та Німеччиною в різні дні, то результат міг би бути іншим.

Треба об’єктивно дивитися, нам десь не вистачає досвіду матчів такого рівня, нам треба, щоб український клуб грав у єврокубках і наші українські гравчині набирались досвіду. В жіночому баскетболі всі грають 5х5, а потім влітку переходять в 3х3. Питання в тому, що хтось скоріше переходить в 3х3, хтось довше. Але об’єктивно у нас в країні війна, ми продовжуємо чемпіонат, за виключенням Міріам Уро-Ніле ми зібрали команду з гравчинь чемпіонату України і вони достойно виглядали, до останнього боролись за вихід на Олімпіаду.

Жіноча збірна України з баскетболу 3х3 зупинилась за крок до Олімпіади. З ігрових видів лише футбол буде представлений в Парижі-2024, а ми зупинились фактично в кроці. Ми там, де нема чоловічого баскетболу 3х3, баскетболу 5х5, на відміну від волейболу, гандболу ми були представлені у вирішальному кваліфікаційному олімпійському турнірі.

Ще рік тому потрапити в число учасників олімпійського кваліфікаційного турніру було важким завданням, але завдяки зусиллям ФБУ та комісії з баскетболу 3х3 це стало реальним. Ми взяли участь у шести етапах Жіночої серії, повернулись в Лізі націй до виступів в категорії U-21, виступили в категорії U-23 в Лізі націй, набрали необхідні рейтингові очки і завдяки цьому ми піднялись в рейтингу і отримали можливість виступити на олімпійській кваліфікації. Тому це без сумніву успіх.

Ну і варто наголосити, що вихід на цей турнір олімпійської кваліфікації – це результат роботи всієї вертикалі жіночого баскетболу 3х3, яку ми вибудовуємо. У нас є гарний резерв – Дубнюк, Ляшко, Космач, Кононученко, Коваль, Лапхан та багато інших гравчинь молодіжних та юнацьких збірних. Збірна U-18 в цьому році буде грати на чемпіонаті світу, збірні U-23 та U-21 конкурентні в Лізі націй, тому вважаю, що ми рухаємось в правильному напрямі і нам потрібен просто час. Є чітка програма розвитку баскетболу 3х3, яка дозволить рухатись вперед і вже на наступній Олімпіаді в 2028 році, сподіваємось, Україна буде представлена в жіночому баскетболі 3х3.

В цілому я задоволений виступом. Це тільки початок сезону, перший офіційний турнір. Попереду у нас виступи в етапах Жіночої серії, кваліфікація на чемпіонат Європи. В цьому році у нас задача фінішувати в топ-20 світового рейтингу і повернутись на чемпіонат світу, де ми востаннє грали в 2019 році. Ми поступово повертаємось на топові позиції в світовому жіночому баскетболі 3х3 і здобуте право зіграти в олімпійському кваліфікаційному турнірі цьому є підтвердженням".

Кубок України 3х3: відеотрансляція етапу в Житомирі
Відео 30.06.2024
Дивіться змагання, участь в яких візьмуть 16 команд
Кубок України 3х3 в Житомирі: фотогалерея церемонії нагородження Кубок України 3х3 в Житомирі: фотогалерея церемонії нагородження
Було визначено переможців у вікових категоріях U-16 та U-18
У Житомирі відбувся тур чемпіонату України з баскетболу 3х3 в категоріях U-16 та U-18 У Житомирі відбувся тур чемпіонату України з баскетболу 3х3 в категоріях U-16 та U-18
Збірна України U-17 та Авангард-1 виграли тур чемпіонату України 3х3 в категоріях U-16 та U-18
В Житомирі стартувало дводенне свято баскетболу 3х3: фотогалерея В Житомирі стартувало дводенне свято баскетболу 3х3: фотогалерея
Кульмінацією стануть змагання першого туру Кубку України серед дорослих команд
Чемпіонат України з баскетболу 3х3 в категоріях U-16 та U-18: відеотрансляція туру в Житомирі
Відео 29.06.2024
Дивіться матчі першого туру літнього чемпіонату України 3х3 серед команд U-16 та U-18
Ліга націй 3х3: жіноча збірна U-23 друга після трьох стопів, чоловіча U-23 – ділить перше місце Ліга націй 3х3: жіноча збірна U-23 друга після трьох стопів, чоловіча U-23 – ділить перше місце
Чоловіча та жіноча збірні України U-23 зіграли на перших трьох стопах Ліги націй
Продовжується реєстрація на перший етап Кубку України з баскетболу 3х3 в Житомирі Продовжується реєстрація на перший етап Кубку України з баскетболу 3х3 в Житомирі
Наразі для участі у турі зареєструвалось вже більше 30 команд
Ліга націй 3х3: чоловіча збірна України поступилась Литві Ліга націй 3х3: чоловіча збірна України поступилась Литві
Наша команда зазнала поразки в другому матчі групового раунду
Жіноча збірна U-23 вийшла до фіналу третього стопу Ліги націй 3х3 Жіноча збірна U-23 вийшла до фіналу третього стопу Ліги націй 3х3
Третій день поспіль українки вийшли до фіналу
Ліга націй 3х3: чоловіча збірна U-23 обіграла Ірландію Ліга націй 3х3: чоловіча збірна U-23 обіграла Ірландію
Чоловіча збірна України U-23 з перемоги стартувала на третьому стопі Ліги націй
Збірні України U-23 3х3 у Лізі націй: відеотрансляція 27 червня
Відео 27.06.2024
Дивіться матчі українських збірних U-23 у третому стопі Ліги націй у Вільнюсі
Збірна України 3х3 – шоста в турнірній таблиці Жіночої серії Збірна України 3х3 – шоста в турнірній таблиці Жіночої серії
Жіноча збірна України претендує на участь у фінальному етапі Жіночої серії
Збірна України 3х3 поступилась Іспанії і стала третьою на етапі Жіночої серії в Пуатьє Збірна України 3х3 поступилась Іспанії і стала третьою на етапі Жіночої серії в Пуатьє
Збірна України 3х3 поступилась Іспанії і стала третьою на етапі Жіночої серії в Пуатьє
Збірна України 3х3 зіграє у півфіналі Жіночої серії в Пуатьє Збірна України 3х3 зіграє у півфіналі Жіночої серії в Пуатьє
Другий ігровий день жіноча збірна України 3х3 розпочала з перемоги
Збірна України в плей-оф Жіночої серії 3х3 в Пуатьє: відеотрансляція
Відео 26.06.2024
Дивіться матчі нашої національної команди на турнірі у Франції
Чоловіча збірна U-23 зайняла друге місце на етапі Ліги націй 3х3 Чоловіча збірна U-23 зайняла друге місце на етапі Ліги націй 3х3