Збірна України поступилася чинним чемпіонам Європи після невдалого старту матчу

Збірна України поступилася Словенії у третьому турі кваліфікації Євробаскету-2022 - 73:84.

Хід матчу

Для збірної України матч розпочався доволі нервово. Словенці вже на другій хвилині вели +8, через що Айнарс Багатскіс був змушений реагувати тайм-аутом. Проте, навіть після 30-секундної паузи ситуація не змінилася. Навпаки, чинні чемпіони Європи увімкнули максимальну передачу та зробили ривок +18. Єдиними набраними очками нашої команди протягом стартових шести хвилин були 2 бали В’ячеслава Боброва. Під кінець 5 очок зміг набрати Анатолій Шундель та 2 Сергій Павлов, але ситуацію це не покращило. Така різниця в рахунку була обумовлена високою влучністю словенців в 64 відсотки, тоді як наші хлопці реалізовували 22 відсотки пострілів.

У другій чверті нашій збірній вдалося збити темп та зупинити швидкий напад суперника. Ми зробили 8 підбирань проти 10, тоді як в стартовій 10-хвилинці було 4 проти 12. Також, підопічні Айнарса Багатскіса стали більше влучати з гри (2 двоочкових, 4 триочкових), що покращило загальний відсоток точності до 33.3. Це дозволило збірній України забрати другу чверть до свого активу – 19:17. Проте, відставання від суперника все ще було великим. На велику перерву Словенія пішла з перевагою +22.

Після відпочинку українці продовжили розпочате в другій чверті. Аж 7 гравців нашої команди змогли набрати очки в третій 10-хвилинці. 5 у Шунделя, 4 у  Кравцова, 3 у Санона, по 2 у Геруна, Павлова, Липового і 1 у Боброва. Все це дозволило підтягнути відсоток влучності до 44, тоді як у Словенії вона впала до 50.

В заключній частині вперше зі старту матчу нам вдалося позбутися двозначного відставання. На 4-й хвилині Володимир Герун записав в свій актив данк, що і скоротило відрив словенців до 9 балів. Нагадаємо, в середині другої чверті Україна поступалася в 31 пункт. На це чемпіони Європи відреагували тайм-аутом. Проте, заведені такою вдалою гонитвою, українці змогли наблизитися до суперника взагалі на 7 очок. Та все ж, занадто багато збірна України віддала у першій чверті, яка і дозволила виграти Словенії - 84:73 , хоча всі інші 10-хвилинки наша команда записала в свій актив.

Чемпіонат Європи-2022. Кваліфікація

3-й тур

Словенія. Стожіце Арена

Словенія – Україна 84:73 (33:9, 17:19, 13:19, 21:26)

Словенія: Блазіц 21 очок + 10 підбирань + 1 передач, Морган 13 очок + 11 підбирань + 1 передач, Косі 4 очок + 2 підбирань + 1 передач, Муріц 10 очок + 4 підбирань + 3 передач, Лапорнік 7 очок + 3 підбирань + 1 передач, Рупнік 12 очок + 3 підбирань + 7 передач

Україна: Герун 15 очок + 3 підбирань, Лукашов 3 очок + 1 підбирань + 3 передач, Санон 13 очок + 5 підбирань + 5 передач, Бобров 11 очок + 4 підбирань + 5 передач, Шундель 12 очок + 1 підбирань, Кравцов 11 очок +  4 підбирань

СТАТИСТИКА МАТЧУ

Чоловіча збірна України — на 36 місці в оновленому світовому рейтингу ФІБА Чоловіча збірна України — на 36 місці в оновленому світовому рейтингу ФІБА
Національна збірна України втратила одну позицію після матчів в лютому
Віталій Степановський: Зробимо все, щоб виграти чотири наступні матчі Віталій Степановський: Зробимо все, щоб виграти чотири наступні матчі
Головний тренер збірної України підбив підсумки першого вікна кваліфікації Євробаскету-2025
Олександр Ковляр — другий кращий асистент в першому вікні відбору на Євробаскет-2025 Олександр Ковляр — другий кращий асистент в першому вікні відбору на Євробаскет-2025
Розігруючий збірної України — в топі за одним з ключових статистичних показників
Віталій Степановський: Нам треба зробити висновки і зіграти краще в наступному вікні Віталій Степановський: Нам треба зробити висновки і зіграти краще в наступному вікні
Головний тренер та гравець збірної України — про матч проти Португалії
Україна програла Португалії у відборі на Євробаскет-2025 Україна програла Португалії у відборі на Євробаскет-2025
Перше відбіркове вікно збірна Україна завершила без перемог
Перший матч за 24 роки: історія протистоянь України та Португалії Перший матч за 24 роки: історія протистоянь України та Португалії
Національні команди зіграють у відборі на Євробаске-2025
В'ячеслав Бобров піднявся на шосте місце в рейтингу скорерів збірної і увійшов до топ-5 за підбираннями В'ячеслав Бобров піднявся на шосте місце в рейтингу скорерів збірної і увійшов до топ-5 за підбираннями
Відбулись зміни в двох історичних рейтингах кращих гравців національної збірної України
Збірна України відвідала в госпіталі воїнів ЗСУ Збірна України відвідала в госпіталі воїнів ЗСУ
Національна команда підтримала українських героїв та запросила на гру проти Португалії
Триває продаж квитків на матч Україна — Португалія! Триває продаж квитків на матч Україна — Португалія!
Чоловіча національна команда зіграє у відборі на Євробаскет-2025 в Ризі
Україна програла на старті в Словенії: турнірна таблиця групи відбору на Євробаскет-2025 Україна програла на старті в Словенії: турнірна таблиця групи відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча збірна України знаходиться на останньому місці після стартового туру в своїй групі
Віталій Степановський: Погано почали другу половину, особливо третю чверть Віталій Степановський: Погано почали другу половину, особливо третю чверть
Головний тренер та капітан збірної України — про матч проти Словенії
Збірна України поступилась на виїзді Словенії на старті відбору на Євробаскет-2025 Збірна України поступилась на виїзді Словенії на старті відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча національна збірна з поразки розпочала кваліфікацію на чемпіонат Європи
Словенія — Україна: відеотрансляція матчу кваліфікації Євробаскета-2025