Збірна України перемогла Швецію в матчі відбору чемпіонату світу

Збірна України перемогла в Києві команду Швеції в матчі першого етапу кваліфікації чемпіонату світу 2019 року.

ЧЕМПІОНАТ СВІТУ 2019
Кваліфікація. Чоловіки
26 лютого

Київ. 19:00
Група B
Україна – Швеція – 77:66 (26:25, 25:7, 9:12, 17:22)
Україна: Зайцев - 13+4пд; Гладир - 11+3пд,3пр; Джетер - 11+2пд,6пр; Кравцов - 10+7пд,3пр.
Швеція: Массамба - 13+1пд,2пр; Черапович - 12+3пд,2пр; Борг - 10+4пд,3пр.
Статистика матчу

Хід матчу
Гості сміливо почали з влучного триочкового Борга. Згодом Массамба зі штрафних збільшив стартову перевагу шведів. Джетер відповів на це першим влучним дальнім пострілом господарів. Поступово українці розігналися. Гладир з-за дуги вперше вивів господарів вперед. Втім, гості поки не відпускали нас далеко. А влучними дальніми пострілами знову повертали собі перевагу в рахунку. За першу половину стартової чверті Массамба встиг двічі забити з двох дальніх спроб. Після другої українці взяли тайм-аут.

Гості за першу чверть реалізували 5 триочкових з 8-ми. Та активність Джетера на заключних секундах, коли він набрав 5 очок у двох атаках дозволила нам здобути мінімальну перевагу за підсумками стартової 10-хвилинки.

Другу чверть наші почали зосередженіше. Гладир, Липовий та Пустовий влаштували ривок у 7:0, змусивши гостей брати паузу. Збити запал українців це не помогло. Наші і надалі домінували. Після другого триочкового Мішули наша перевага вже зросла до 15-ти очок. Подальший тиск українців змусив гостей брати ще один тайм-аут. Рахунок у чверті на цю мить був 20:4 на користь господарів. Завершив першу половину ефектний триочковий Боброва по центру з не менш ефектної передачі Джетера. Суттєва перевага в чверті (25:7) дозволила нашій команді здобути 19 очок загальної переваги.

Практично за всіма показниками українці випередили суперника. Зокрема за двоочковими (73,33% - 37,5%), триочковими (57,14% - 40%), підбираннями (18 – 13).

Початок другої половини українці позначили двома ефектними атаками. Гості відповіли на це реалізованими штрафними. Однак подальші атаки господарів не змогли пробити щільний захист гостей. Ті ж зрівняли рахунок у десятихвилинці. Загалом гості відіграли три очки за підсумками третьої 10-хвилинки.

На початку заключної чверті Зайцев дальнім пострілом компенсував попередню втрату трьох очок. За половину ігрового часу 10-хвилинки загальна різниця становила 24 очка. Шведи, схоже, витратили в попередніх частинах надто багато сил, яких не залишилося на вирішальний штурм.

То ж у підсумку українці впевнено довели поєдинок до перемоги – другої поспіль в кваліфікації чемпіонату світу. У попередньому матчі наша команда впевнено перемогла на виїзді Латвію.

Герої матчу
Джетер знову був одним з найкращих. Особливо вагомою була його допомога в стартовій чверті, коли гості намагалися нав'язати свою гру. Продуктивність Гладира, Кравцова й Зайцева дозволили команді впевнено довести поєдинок до перемоги.

Наступний матч
У наступному поєдинку збірна України гратиме 28 червня в Туреччині. Швеція того ж дня зіграє вдома проти Латвії.

Чоловіча збірна України — на 36 місці в оновленому світовому рейтингу ФІБА Чоловіча збірна України — на 36 місці в оновленому світовому рейтингу ФІБА
Національна збірна України втратила одну позицію після матчів в лютому
Віталій Степановський: Зробимо все, щоб виграти чотири наступні матчі Віталій Степановський: Зробимо все, щоб виграти чотири наступні матчі
Головний тренер збірної України підбив підсумки першого вікна кваліфікації Євробаскету-2025
Олександр Ковляр — другий кращий асистент в першому вікні відбору на Євробаскет-2025 Олександр Ковляр — другий кращий асистент в першому вікні відбору на Євробаскет-2025
Розігруючий збірної України — в топі за одним з ключових статистичних показників
Віталій Степановський: Нам треба зробити висновки і зіграти краще в наступному вікні Віталій Степановський: Нам треба зробити висновки і зіграти краще в наступному вікні
Головний тренер та гравець збірної України — про матч проти Португалії
Україна програла Португалії у відборі на Євробаскет-2025 Україна програла Португалії у відборі на Євробаскет-2025
Перше відбіркове вікно збірна Україна завершила без перемог
Перший матч за 24 роки: історія протистоянь України та Португалії Перший матч за 24 роки: історія протистоянь України та Португалії
Національні команди зіграють у відборі на Євробаске-2025
В'ячеслав Бобров піднявся на шосте місце в рейтингу скорерів збірної і увійшов до топ-5 за підбираннями В'ячеслав Бобров піднявся на шосте місце в рейтингу скорерів збірної і увійшов до топ-5 за підбираннями
Відбулись зміни в двох історичних рейтингах кращих гравців національної збірної України
Збірна України відвідала в госпіталі воїнів ЗСУ Збірна України відвідала в госпіталі воїнів ЗСУ
Національна команда підтримала українських героїв та запросила на гру проти Португалії
Триває продаж квитків на матч Україна — Португалія! Триває продаж квитків на матч Україна — Португалія!
Чоловіча національна команда зіграє у відборі на Євробаскет-2025 в Ризі
Україна програла на старті в Словенії: турнірна таблиця групи відбору на Євробаскет-2025 Україна програла на старті в Словенії: турнірна таблиця групи відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча збірна України знаходиться на останньому місці після стартового туру в своїй групі
Віталій Степановський: Погано почали другу половину, особливо третю чверть Віталій Степановський: Погано почали другу половину, особливо третю чверть
Головний тренер та капітан збірної України — про матч проти Словенії
Збірна України поступилась на виїзді Словенії на старті відбору на Євробаскет-2025 Збірна України поступилась на виїзді Словенії на старті відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча національна збірна з поразки розпочала кваліфікацію на чемпіонат Європи
Словенія — Україна: відеотрансляція матчу кваліфікації Євробаскета-2025