Збірна України здобула першу перемогу у відборі на Євробаскет-2021

Жіноча національна збірна України проводила матч 2-го туру кваліфікації Євробаскета-2021, в якому в Харкові протистояла збірній Португалії.

Збірна України розпочала матч із потужного ривка 15:3, за рахунок якого заволоділа перевагою. Підопічні Срджана Радуловича реалізували чотири триочкових ще за стартову чверть та в цілому переважали суперниць за всіма ігровими компонентами. У Португалії в атаці були серйозні проблеми, підтвердженням чому стали лише 9 набраних очок за чверть при 21 у господарок.

У другій десятихвилинці гості зуміли відійти від нокдауну і додали у нападі за рахунок набраних очок з фарби. За першу половину португальска команда рівно половину очок з 28 командних набрала саме з трисекундної, але це допомогло команді Рікардо Васконселоса лише відрізками стримати нашу команду. Головною зброєю України були триочкові кидки — 8 влучних з 13 дальніх спроб дозволили нашій команді отримати 18 очок переваги ще до великої перерви, а кращий рух м’яча та перевага на підбираннях лише підкресили домінування команди Срджана Радуловича.

А ось третій 10-хвилинний відрізок наші дівчата програли, дозволивши суперницям повернутись у гру. Команда Радуловича, пропустивши 18, набрала лише 9 очок і втратила двозначну перевагу перед заключною чвертю.

Вже у дебюті четвертої десятихвилинки господарки зробили необхідний міні-ривок, повернувши собі більш комфортну перевагу, яку не відпускали вже до завершення гри. Другу половину наша команда провела не так впевнено, як першу, припускалася більшої кількості втрат, і саме за рахунок потужного старту, отримала лідерство, яке не відпускала протягом усієї гри. Збірна України виграла у з рахунком 72:60, здобувши першу перемогу у відборі.

Найкращою в складі української збірної стала Аліна Ягупова, яка набрала 29 очок, зробила 7 підбирань, 5 передач та 4 перехоплення, а її рейтинг ефективності склав 29 балів.

Євробаскет-2021. Жінки. Кваліфікація, 2-й тур

Харків, СК Локомотив

Україна — Португалія 72:60 (21:9, 25:19, 9:18, 17:14)

Україна: Ягупова 29 + 7 підбирань + 5 передач + 4 перехоплення - 5 втрат, Сівакова 10 + 4 передачі - 4 втрати, Філевич 5 + 6 підбирань, Науменко 6 + 13 підбирань + 5 передач + 2 перехоплення,  Яцковець 5 + 6 підбирань - 5 втрат — старт, Горобець 9 + 9 підбирань + 3 перехоплення, Уро-Нілє 6, Кондусь 2, Любинець 0

Статистика матчу

Жіноча збірна України піднялась на дві позиції в рейтингу збірних ФІБА Жіноча збірна України піднялась на дві позиції в рейтингу збірних ФІБА
Останні офіційні матчі збірна України провела у листопаді 2023 року.
Кристина Філевич повторила рекорд результативності EWBL Кристина Філевич повторила рекорд результативності EWBL
Гравчиня збірної України набрала 41 очко в матчі у Варшаві.
Міріам Уро-Ніле змінила команду, перебравшись в Ізраїль Міріам Уро-Ніле змінила команду, перебравшись в Ізраїль
Гравчиня збірної України перебралась до чемпіонату Ізраїля
Аліна Ягупова дебютувала за Валенсію в Євролізі Аліна Ягупова дебютувала за Валенсію в Євролізі
Українська захисниця допомогла команді здобути перемогу в Румунії
Новорічна анкета: Дар'я Дубнюк Новорічна анкета: Дар'я Дубнюк
Привітання зі святами від гравчині національної збірної
Новорічна анкета: Віта Горобець Новорічна анкета: Віта Горобець
Тетяна Юркевічус змінила команду в Італії Тетяна Юркевічус змінила команду в Італії
Гравчиня жіночої збірної змінила одного аутсайдера Серії А на іншого
Новорічна анкета: Вікторія Балабан Новорічна анкета: Вікторія Балабан
Привітання зі святами від гравчині збірної України
Аліна Ягупова залишає Чукурову Аліна Ягупова залишає Чукурову
Зірка збірної України продовжить кар'єру в іншому клубі
Дар’я Дубнюк: Дуже прикро за поразку проти Португалії Дар’я Дубнюк: Дуже прикро за поразку проти Португалії
Розігруюча нашої національної команди — про другу гру кваліфікації
Україна програла Португалії у відборі на жіночий Євробаскет-2025: фотогалерея Україна програла Португалії у відборі на жіночий Євробаскет-2025: фотогалерея
Дивіться фотогалерею матчу Україна - Португалія у відборі на чемпіонат Європи
Україна поступилась Португалії у відборі на Євробаскет-2025 Україна поступилась Португалії у відборі на Євробаскет-2025
Жіноча збірна України без перемог провела два матчі першого вікна відбору
Україна — Португалія: відеотрансляція матчу відбору на Євробаскет-2025
Відео 12.11.2023
Дивіться матч жіночої національної збірної у кваліфікації на чемпіонат Європи-2025
Матч Україна – Португалія у Ризі буде благодійним Матч Україна – Португалія у Ризі буде благодійним
Придбати благодійний квиток можуть абсолютно усі охочі
Вікторія Балабан: З Португалією маємо налаштовуватися тільки на перемогу Вікторія Балабан: З Португалією маємо налаштовуватися тільки на перемогу