Жіноча збірна України переграла Фінляндію у відборі на Євробаскет-2023

Жіноча національна збірна України здобула непросту перемогу на виїзді проти Фінляндії в другому матчі кваліфікації чемпіонату Європи 2023 року.

До Фінляндії команда Срджана Радуловича вирушила в статусі лідера групи після ефектної домашньої перемоги в 19 очок проти Франції. Збірна Фінляндії в стартовому поєдинку поступилася на виїзді Литві – 59:69, тому саме наша команда була явним фаворитом поєдинку.

Свій статус українські дівчата стали підтверджувати зі старту поєдинку, створивши собі запас 14:4. Тренер фінок змушений був брати таймаут, після якого господарки вирівняли гру і перша четверть завершилась за рахунку 13:23 на користь українок.

На початку другої чверті українки почали занадто поспішати, в результаті чого погіршилась їх влучність, а збірна Фінляндії наблизилась на відстань 4 очок, але фактично одразу Юркевічус дальнім кидком та Ягупова кидком з-під кільця повернули українкам перевагу у 9 очок, яку наша команда зберегла до великої перерви 31:40.

А ось третя чверть видалась дуже непростою – фінки зуміли навіть зрівняти рахунок 46:46. На це Аліна Ягупова відповіла 5 поспіль своїми очками і повернула нам перевагу, але до перерви різниця трималась – 53:59.

Фото матчу Фінляндія - Україна

А ось старт четвертої чверті краще провели наші баскетболістки, які забезпечили собі перевагу 11 очок. Фінки не здавались і продовжували грати на своєму максимумі, плюс у наших дівчат давався взнаки важкий матч з Францією, який ми зіграли з мінімальною ротацією. За 1,5 хвилини до кінця зустрічі Фінляндія скоротила своє відставання до -4. Він нервової кінцівки нас врятувала Ягупова, яка влучила з-за дуги. За 12.4 секунди до кінця фінкам вкотре вдалося скоротити відстань до чотирьох очок. Проте Україні цього вистачало для перемоги - 71:77.

Хайлайти матчу

Найрезультативнішою гравчинею матчу у складі України стала лідерка команди Аліна Ягупова, що закинула 31 очко.

Завдяки двом перемогам у двох матчах українки на першому місці в групі завершили це "вікно" матчів жіночих збірних.

Наступні матчі наша національна збірна проведе за рік – 24 листопада 2022 року в третьому турі нашу команду чекає виїзна гра з Литвою, а 27 листопада з Францією також на виїзді.

ЧЕМПІОНАТ ЄВРОПИ-2023
Кваліфікація. Група В. 2 тур

14 листопада
Гельсінкі

Фінляндія – Україна 71:77 (13:23, 18:17, 22:19, 18:18)

Фінляндія: Коскіміес 2, Куйєр 25 + 11 підбирань – 5 втрат, Лехторанта 5 + 9 передач, Сандвік 7, Холопайнен 4 – старт; Пеконен 14, Аарнісало 4, Паундс 8, Пеландер 2, Пірттінен 0, Вііта 0

Україна: Дубровіна 5 + 7 підбирань + 6 передач, Ягупова 31 + 7 передач, Малашенко 10 + 6 підбирань, Філевич 4 + 5 підбирань, Юркевічус 16 + 8 підбирань – старт; Уро-Ніле 4, Шматова 2, Рульова 3, Завідна 2, Гаврильчик 0

Відео матчу:

Жіноча збірна України піднялась на дві позиції в рейтингу збірних ФІБА Жіноча збірна України піднялась на дві позиції в рейтингу збірних ФІБА
Останні офіційні матчі збірна України провела у листопаді 2023 року.
Кристина Філевич повторила рекорд результативності EWBL Кристина Філевич повторила рекорд результативності EWBL
Гравчиня збірної України набрала 41 очко в матчі у Варшаві.
Міріам Уро-Ніле змінила команду, перебравшись в Ізраїль Міріам Уро-Ніле змінила команду, перебравшись в Ізраїль
Гравчиня збірної України перебралась до чемпіонату Ізраїля
Аліна Ягупова дебютувала за Валенсію в Євролізі Аліна Ягупова дебютувала за Валенсію в Євролізі
Українська захисниця допомогла команді здобути перемогу в Румунії
Новорічна анкета: Дар'я Дубнюк Новорічна анкета: Дар'я Дубнюк
Привітання зі святами від гравчині національної збірної
Новорічна анкета: Віта Горобець Новорічна анкета: Віта Горобець
Тетяна Юркевічус змінила команду в Італії Тетяна Юркевічус змінила команду в Італії
Гравчиня жіночої збірної змінила одного аутсайдера Серії А на іншого
Новорічна анкета: Вікторія Балабан Новорічна анкета: Вікторія Балабан
Привітання зі святами від гравчині збірної України
Аліна Ягупова залишає Чукурову Аліна Ягупова залишає Чукурову
Зірка збірної України продовжить кар'єру в іншому клубі
Дар’я Дубнюк: Дуже прикро за поразку проти Португалії Дар’я Дубнюк: Дуже прикро за поразку проти Португалії
Розігруюча нашої національної команди — про другу гру кваліфікації
Україна програла Португалії у відборі на жіночий Євробаскет-2025: фотогалерея Україна програла Португалії у відборі на жіночий Євробаскет-2025: фотогалерея
Дивіться фотогалерею матчу Україна - Португалія у відборі на чемпіонат Європи
Україна поступилась Португалії у відборі на Євробаскет-2025 Україна поступилась Португалії у відборі на Євробаскет-2025
Жіноча збірна України без перемог провела два матчі першого вікна відбору
Україна — Португалія: відеотрансляція матчу відбору на Євробаскет-2025
Відео 12.11.2023
Дивіться матч жіночої національної збірної у кваліфікації на чемпіонат Європи-2025
Матч Україна – Португалія у Ризі буде благодійним Матч Україна – Португалія у Ризі буде благодійним
Придбати благодійний квиток можуть абсолютно усі охочі
Вікторія Балабан: З Португалією маємо налаштовуватися тільки на перемогу Вікторія Балабан: З Португалією маємо налаштовуватися тільки на перемогу