Всі категорії новин
Фінішував сезон Одеської дитячої баскетбольної ліги

Фінішував сезон Одеської дитячої баскетбольної ліги

Минулими вихідними в стінах СДЮСШОР ім. Літвака Б. Д. відбулася найвизначніша подія сезону Одеської дитячої баскетбольної ліги – матчі суперфіналу турніру та ігри за місця з четвертого по восьме, до яких команди йшли понад півроку. Юні баскетболісти категорій «KIDS», «JUNIORS» і «TEENAGERS» показали свою найкращу гру, а переможці і призери отримали заслужені нагороди.

Поєдинки суперфіналу розпочалися з самого ранку і тривали весь день, отже любителі баскетболу могли вдосталь насолодитися видовищним дійством. Розпочали естафету наймолодші баскетболісти категорії «KIDS» 2011-2012 р. н. Переможці досить впевнено взяли верх над суперниками. В матчі за третє місце команда «Lions» повністю переграла ДБК «Юг-Баскет» - 46:10, а у «золотому матчі» команда «СДЮСШОР ім. Літвака Б. Д. – 2011» в конкурентній боротьбі здолала «Шипи-2011» - 44:31.

Наставники команд підвели підсумки сезону для своїх підопічних:

 «В нас була непроста кадрова ситуація, адже багато дітей з початком війни поїхали за кордон. Досвідчених хлопчиків залишилося небагато і до них приєдналися новачки. У такому складі в нас були певні успіхи протягом сезону, а у фіналі зуміли виграти. Я дуже радий за моїх хлопців. Вони дуже швидко прогресують, стараються на тренуваннях. Мені подобається їх серйозне відношення до баскетболу і я задоволений результатом», - розповів тренер «СДЮСШОР ім. Літвака Б. Д. – 2011» Владислав Янакі.

 «В кожному етапі ОДБЛ ми брали участь у фіналі. Сьогодні ми зіграли з командою «СДЮСШОР ім. Літвака Б. Д.», яка є дуже сильною. Нас підвела реалізація кидків і ми впустили момент, коли суперники зробили ривок і стали недосяжні для нас. Але хочу відзначити характер нашої команди, яка завжди працює з хорошою віддачою. Ми будемо ще набирати оберти і продуктивно проведемо літо», - зазначив тренер «Шипів-2011» Олександр Саура.

Найрезультативнішим гравцем сезону в категорії «KIDS» став Данила Курупка (SBA), а MVP суперфіналу визнали Микиту Стаматі (СДЮСШОР ім. Літвака Б. Д.). Кращий тренер - Владислав Янакі (СДЮСШОР ім. Літвака Б. Д.).

Від наймолодших – одразу до найстарших. Слідом продовжили грати команди категорії «TEENAGERS» 2007-2008 р. н. В боротьбі за третє місце представники «СДЮСШОР ім. Літвака Б. Д. – 2007» переграли молодших колег із «СДЮСШОР ім. Літвака Б. Д. – 2008» з рахунком 53:20. До цього підопічні Владислава Янакі поступилися хлопцям із «SBA» в півфіналі і тому залишилися поза боротьбою за перше місце, у підсумку виборовши «бронзу».

 «Ми брали участь у фінальній частині ВЮБЛ, хлопці приїхали втомленими, деякі ще й отримали пошкодження, а через день була півфінальна гра ОДБЛ. В такій ситуації ми логічно поступилися і змогли завоювати лише третє місце. Вважаю це гарним досвідом, йде процес становлення хлопців як баскетболістів, перемоги ще будуть», - поділився враженнями Владислав Янакі.

Вирішальний матч виявився дуже цікавим: спочатку хлопці з «SBA-2007» взяли з місця в кар’єр – 18:4. Але суперники з южненської «ЮДЮСШ-2007» знайшли контраргументи, жорстко зігравши у захисті, і майже відіграли відставання. Проте коли одесити вдруге пішли у відрив – сил на новий камбек южненцям не вистачило. 62:41 і «SBA-2007» переможець сезону ОДБЛ в категорії «TEENAGERS». Слово наставникам:

 «Цього сезону в нас був важкий початок, потім стало не набагато легше, але я дуже вдячний моїм хлопцям, їхнім батькам, нашій академії за те, що ми весь цей час були разом. Тільки завдяки такій згуртованості ми змогли досягнути результату. Також ми дуже вдячні нашим Збройним силам України, завдяки подвигам яких ми маємо можливість тренуватися і грати турніри та, звісно, Одеській міській федерації баскетболу за організацію дитячої баскетбольної ліги», - зазначив наставник переможців Андрій Жарков.

 «Звичайно нам дуже хотілося здобути перше місце, але об’єктивно наші суперники були сильнішими і переграли нас за багатьма показниками. Вони забили багато важких «трудових м’ячів» і, навіть коли ми підтягувалися, вони за рахунок цього відривалися. В кінцівці ми «підсіли» і фізично, і психологічно, тому поступилися. В цілому друге місце для нас дуже непоганий результат з огляду на численні проблеми з тренувальним процесом, хлопці віддали всі сили і заслужили ці «срібні» нагороди», – сказав наставник южненців Сергій Пінчук.

Найрезультативнішим гравцем сезону в категорії «TEENAGERS» став Іван Іващенко (ЮДЮСШ ЮЖНЕ), а звання MVP суперфіналу записав собі в актив Іван Щербаков (SBA). Кращий тренер - Андрій Жарков (SBA).

Проте нагороджували не тільки переможців, вперше в українській баскетбольній історії за гарну роботу нагородили і суддів, які обслуговували Одеську дитячу баскетбольну лігу. Арбітрів та секретарів відзначили організатори змагань, кожному вручивши почесну відзнаку.

 «Ми вдячні всім суддям, секретарям і статистам за те, що вони навіть в таких важких умовах продовжували займатися своєю справою. Саме тому ми, мабуть вперше в Україні, вирішили їх відзначити індивідуальними подяками. Всі наші представники суддівського корпусу працюють на досить високому рівні і тим самим розвивають баскетбол в нашому місті», - сказав виконавчий директор Одеської міської федерації баскетболу Сергій Стразов.

Останніми на майданчик вийшли представники категорії «JUNIORS». Третє місце в протистоянні з БК «Фонтан-2009» вибороли представники южненської «ЮДЮСШ-2009», перемігши суперників з рахунком 49:39. Гру підопічних оцінив тренер южненців Юрій Вакарчук:

 «Хлопці виступили досить добре, але я як тренер не можу бути задоволений на 100% бо вони завжди можуть зіграти краще. Ми могли зіграти у фіналі, але у дуже серйозній грі з «ЮГ-баскетом» ми поступилися і вибороли третє місце. Для хлопців це гарний досвід, з яким вони далі рухатимуться своїм професійним шляхом», – розповів наставник.

В фінальному матчі боротьби між опонентами не вийшло – команда «СДЮСШОР ім. Літвака Б. Д. – 2009» дуже впевнено обіграли ДБК «ЮГ-Баскет-2009» - 61:25. Враженнями поділилися гравець і тренер суперників.

«Протягом всього сезону ми ставали першими в кожному етапі, але я впевнений, що ми можемо грати ще краще. Хотілося б грати ще розумніше і в захисті, і в нападі. В нас було багато помилок, які нам доводилося виправляти і ми продовжимо це робити. В цілому ми задоволені першим місцем і раді отримати нагороди», - сказав гравець «СДЮСШОР ім. Літвака Б. Д. – 2009» та MVP суперфіналу Віктор Нечитайло.

 «Нажаль в нас не вийшло нав’язати суперникам тієї боротьби, якої хотілося. Ми будемо розбирати помилки і вдосконалювати нашу гру, а також моменти характеру і психологічної підготовки. Але якщо дивитися в цілому по сезону, то ми постійно посідали 3-ті місця і у підсумку стали другими, обігравши ЮДЮСШ. Вважаю такий результат цілком заслуженим», – поділився тренер ДБК «ЮГ-Баскет» Олег Шевченко.

Найрезультативнішим гравцем сезону в категорії «JUNIORS» став Іван Івашов (ЮДЮСШ ЮЖНЕ), а MVP cуперфіналу визнали Віктора Нечитайла (СДЮСШОР ім. Літвака Б. Д.). Кращий тренер - Леонід Милосердний (СДЮСШОР ім. Літвака Б. Д.).

Наостанок організатори Одеської дитячої баскетбольної ліги підвели підсумки сезону дитячих змагань.

 «Я дуже радий, що нам вдалося зберегти кістяк команд і клубів, які брали участь у змаганнях, а також залучити хлопців з Южного та Миколаєва. Протягом всього сезону в ОДБЛ зіграли близько 450 дітей, це понад 35 команд, кожна з яких зіграла близько 25 ігор, а деякі навіть більше. Дуже приємно було спостерігати за їхньою грою і дуже важливо, що ми всіх дітей нагородили медалями, а також вручили індивідуальні нагороди і призи від нашого партнера «Basket Family» та сертифікати від компанії «Світ віртуальної реальності», - сказав виконавчий директор Одеської міської федерації баскетболу Сергій Стразов.

 «Хлопці протягом всього сезону отримували ігрову практику, такі можливості були не у всіх містах України і я дуже радий що нам вдалося подарувати дітям свято гри. Ми всіляко намагалися зробити кожний тур цікавим і мотивували хлопців на вдосконалення і конкурентну боротьбу. Я впевнений що ми провели дуже солідний, цікавий і корисний чемпіонат. Хочу подякувати Одеській міській федерації баскетболу, суддівському корпусу, керівництву СДЮСШОР імені Літвака Б. Д. за допомогу в організації Одеської дитячої баскетбольної ліги. І, звичайно, я вдячний всім гравцям, їх батькам та тренерам за участь, любов до баскетболу і ентузіазм», – поділився враженнями директор ОДБЛ Олег Шевченко.

Підсумкові таблиці сезону Одеської дитячої баскетбольної ліги виглядають так:

Новини по темі
У Вінниці провели відкритий міський турнір із баскетболу серед юнаків 2010 р.н присвячений Дню міста
Регіони 14.09.2023
У Вінниці провели відкритий міський турнір із баскетболу серед юнаків 2010 р.н присвячений Дню міста
В турнірі взяли участь команди з Тернополя, Хмельницького та Харкова
В Одесі відбувся 28-й турнір пам'яті Йосифа Кесельмана серед дівочих команд
Регіони 13.09.2023
В Одесі відбувся 28-й турнір пам'яті Йосифа Кесельмана серед дівочих команд
В ОДЕСІ ВІДБУВСЯ 28-Й ТУРНІР ПАМ’ЯТІ ЙОСИФА КЕСЕЛЬМАНА СЕРЕД ДІВОЧИХ КОМАНД
Валерія Елькінсона переобрано президентом федерації баскетболу Запорізької області
Регіони 12.09.2023
Валерія Елькінсона переобрано президентом федерації баскетболу Запорізької області
Відбулася звітно-виборна конференція федерації баскетболу Запорізької області.
В Одесі відбулась позачергова конференція обласної федерації баскетболу
Регіони 12.09.2023
В Одесі відбулась позачергова конференція обласної федерації баскетболу
Головним питанням конференції було внесення кадрових змін у склад президії.
БК Житомир підписав меморандум про співпрацю с ДЮСШ Динамівець
Регіони 07.09.2023
БК Житомир підписав меморандум про співпрацю с ДЮСШ Динамівець
Мета укладання даного документу - це координація діяльності та консолідація зусиль.
В Одесі відбувся фінал літньої ліги ОДБЛ в категорії
Регіони 04.09.2023
В Одесі відбувся фінал літньої ліги ОДБЛ в категорії "Kids"
Переможцем стала команда «LIONS» під керівництвом Леоніда Милосердного.
Гравці Будівельника провели майстер-клас для дівчат ДЮСШ Колос
Регіони 31.08.2023
Гравці Будівельника провели майстер-клас для дівчат ДЮСШ Колос
Олександр Кольченко та Нікітін Максим потренувались з дівчатами 2014-2015 року народження
Турнір з баскетболу 3х3 у Тернополі зібрав понад сотню учасників
Регіони 29.08.2023
Турнір з баскетболу 3х3 у Тернополі зібрав понад сотню учасників
19 команд юнаків та дівчат 2010 року народження змагалась за кубки турніру
Гравці Будівельника зустрілись з юними баскетболістами з Барської спортивної школи
Регіони 23.08.2023
Гравці Будівельника зустрілись з юними баскетболістами з Барської спортивної школи
Гравц та інші члени клубу заїхали в Барську спортивну школу, щоб познайомитися з юними баскетболістами та провести тут тренувальний збір.
В Одесі завершились змагання Літньої ліги ОДБЛ в двох категоріях
Регіони 17.08.2023
В Одесі завершились змагання Літньої ліги ОДБЛ в двох категоріях
Переможців визначили в категоріях "Juniors" та "Teenagers".
В Одесі відбувся фінал чемпіонату області з баскетболу 3х3
Регіони 15.08.2023
В Одесі відбувся фінал чемпіонату області з баскетболу 3х3
70 команд в 7-ми вікових категоріях боролися за нагороди відкритої першості Одеської області з баскетболу 3х3.
У Вінниці пройшов двотижневий баскетбольний кемп для юнаків 2013-2015 року народження
Регіони 17.07.2023
У Вінниці пройшов двотижневий баскетбольний кемп для юнаків 2013-2015 року народження
Юні баскетболісти вдосконалювали техніку володіння мʼячем та комунікаційні здібності
В Одесі провели турнір, присвячений дню ВМС ЗСУ
Регіони 06.07.2023
В Одесі провели турнір, присвячений дню ВМС ЗСУ
Змагання пройшли у спорткомплексі Морської академії.
В столиці відбудеться благодійний турнір з баскетболу SLG Kyiv Cup 2023
Регіони 26.06.2023
В столиці відбудеться благодійний турнір з баскетболу SLG Kyiv Cup 2023
Організатори турніру - Sports Live Group та Федерація баскетболу Києва.
У Тернополі стартував баскетбольний турнір Zabirchenko Summer Cup
Регіони 17.06.2023
У Тернополі стартував баскетбольний турнір Zabirchenko Summer Cup
Участь у змаганнях беруть юнаки до 2010 р.н.
На Вінничині провели баскетбольний табір для дівчат 2014-15 років народження
Регіони 14.06.2023
На Вінничині провели баскетбольний табір для дівчат 2014-15 років народження
На баскетбольний кемп був запрошений Валерій Жартун