Всі категорії новин
Інна Кочубей: жіночий Будівельник починає 16 серпня тренувальний процес

Інна Кочубей: жіночий Будівельник починає 16 серпня тренувальний процес

Головна тренерка Будівельник-НУФВСУ Інна Кочубей розповіла про нових гравчинь команди, плани підготовки до сезону і про досвід у збірних України.

- Інно, розкажіть, будь ласка, яких українських гравців і чому саме їх Ви запросили в команду, і познайомте нас з легіонеркою Крістен Споляр.
- Я запрошувала гравчинь, з якими хочу працювати і які хочуть працювати зі мною, рости, тому в клубі зараз ті люди, яких я хотіла бачити і які були вільні. З кожною гравчинею нашої команди я перетиналася або в молодіжній, або в національній збірних. З Ганною Рульовою ми разом грали. Думаю, вона не потребує представлення. Скажу лише, що Аня - хороший приклад для молоді. Те, як вона вміє віддаватися на тренуванні і вести команду за собою - всі бачили не раз.

На молодь - Мітіну, Бабич, Гутевич, Волошину, Рабчук - у мене особлива надія. Вони були в збірних різних вікових категорій, зі мною в U-20, тоді у нас не вийшло дійти до нагород. Першого разу мені забракло досвіду (це був мій перший досвід на посаді головної тренерки), хоча, вважаю, ми демонстрували хороший баскетбол. Другого разу Бабич не приїхала в збірну через травму, Мітіна вже не проходила за віком... Тоді наші мрії не здійснилися, не було логічного завершення тієї великої роботи, яку тоді виконали дівчата в збірній, тому вони тут у Будівельнику.

Я вважаю їх перспективними гравчинями, майбутнім національної збірної, над чим ми, власне, і будемо працювати, крім головного - високих завдань в клубі. Будемо виховувати молодь, щоб в майбутньому вони стали основою національної збірної.

Я ще не працювала з Олександрою Семенчук, Лерою Казанцевою і Дашею Кононученко, але стежила за їхніми іграми у Вищій лізі - молодь з хорошими даними, решта буде залежати від них самих, від того, як швидко вони будуть готові перейти в дорослий баскетбол. Ми, звісно ж, допомагатимемо їм у цьому. Але найголовніше, щоб вони самі цього хотіли.

Ольга Швець (Краєвська) і Дар'я Завидна - цих гравчинь теж особливо представляти не потрібно, вони обидві були в лавах національної збірної України, крім того, Даша здобувала медалі в баскетболі 3х3. Ми разом з ними пройшли школу ТІМ СКУФ, я дуже добре знаю, на що здатна кожна з них. У них якраз той вік, коли вони обидві, кожна на своїй позиції, повинні виходити на рівень стабільності. Вірю і дуже розраховую на них!

Крістен Споляр - лівша, я теж лівша, Крістен багато забиває - я теж багато забивала, вона дуже активна - я грала так само... Жарти, але в кожному жарті є частка правди, я хотіла, щоб у моїй команді був перший номер, який може забивати завжди, а не бути лише хорошим організатором.

- Гравчині Будівельник-НУФВСУ активно виступають у баскетболі 3х3. Ганна Рульова у складі збірної України брала участь у кваліфікаційних турнірах на Олімпіаду і чемпіонат Європи, на який, власне, має їхати на початку вересня, Єлизавета Мітіна зі збірною U-23 виступала на змаганнях Ліги Націй. Чи вітаєте Ви таку ігрову практику своїх гравчинь?
- Скажу більше, наші наймолодші дівчата, яких я називала вище, з 10 серпня будуть на зборах, готуватимуться до чемпіонатів світу (23-29 серпня) і Європи (16-20 вересня) з баскетболу 3х3. Виступ за збірну - це завжди почесно, кожен гравець має прагнути під час своєї кар'єри грати за головну команду країни.

Що можу сказати стосовно того, що це 3х3? Обидві гри об'єднує баскетбольний м'яч, прагнення до перемоги, пропаганда здорового способу життя, краса, видовищність. Якщо в класичному баскетболі головна складова - командна гра, в якій правильно використовуються індивідуальні сильні сторони кожного гравця, то 3х3 - це частіше технічні і швидкісні якості.

Дівчата, які пройдуть збори і змагання в 3х3, фізично будуть готові до старту Суперліги. Звісно, я засмучена, що вони пропустять початковий етап підготовки з Будівельником, але заради їх участі в збірних ми все надолужимо.

- Коли починаєте підготовку до сезону? Які плани на збори і товариські матчі?
- Тренувальний процес починаємо з 16 серпня. Але ті гравчині, які не задіяні в жодних збірних, уже почали готуватися індивідуально, отримавши завдання ще 11 липня. На початку вересня плануємо зіграти товариські ігри, які саме, ще остаточно не вирішили.

- Багато хто відзначає, що чемпіонат України цього сезону стане ще сильнішим. Скільки команд, на Вашу думку, змагатимуться за чемпіонство? Скільки будуть претендентами на медалі? Кого вважаєте головними конкурентами Будівельника?
- Дійсно, всі говорять, пишуть про це, інтерес до жіночого баскетболу підвищений, навіть незважаючи на міжсезоння, це не може не радувати. Я впевнена, що кожна команда буде виходити на кожен матч з метою боротися за перемогу, особливо на старті чемпіонату. Скільки команд претендуватиме на медалі - покаже час.

Стосовно конкурентів Будівельника» - я не думаю про це зараз. Заздалегідь ділити суперників на сильних і слабких - погана тактика. Ми поки дивимося на себе, будуємо свої плани роботи. Уже пізніше будемо розбирати суперників. Зараз точно нічого не передбачаємо.

- Чемпіон України Прометей потужно комплектується, на команду чекає виступ на євроарені. З наступного сезону в жіночій Суперлізі збільшено ліміт на іноземних гравців. Чи підписуватиме Будівельник-НУФВСУ чотирьох легіонерок?
- Ми поки закриваємо проблемні позиції, а далі час і ігри покажуть.

-Ви працювали в іншому столичному клубі - були асистентом Володимира Холопова в Київ-Баскеті. Розкажіть, будь ласка, про Ваш тренерський шлях і досвід роботи в цій команді.
- Це мій єдиний досвід роботи в клубі. Я вдячна за нього, в цьому клубі я росла, розвивалася, як тренер. 2015 року ФБУ оголосила конкурс на посаду головного тренера національної збірної. Я тоді була на шостому місяці вагітності, проте, вирішила написати своє бачення роботи з головною командою країни. Михайло Юрійович Бродський дав шанс проявити себе в якості асистента головного тренера збірної, а головний тренер підтримав його ініціативу, так я з'явилася в збірній України 2015 року, і почалася моя тренерська кар'єра. Мені було легко влитися в колектив збірної, адже там я контактувала з дівчатами, яких добре знала, оскільки раніше грала з ними. Отримала від Володимира Михайловича Холопова конкретне завдання - займатися скаутингом, схему, за якою працювати. Я дуже вдячна Володимиру Михайловичу за набутий досвід.

Далі Володимир Михайлович запросив мене до Київ-Баскета. Я прагнула до професійного росту, накопичувала досвід, і, звісно, мала амбіції стати головним тренером.

- Попри молодий вік у Вас різноманітний тренерський досвід - ви також є асистентом головного тренера національної збірної і очолювали збірну U-20. Розкажіть про специфіку роботи в збірних у порівнянні з роботою в клубі.
- У національній збірній я займаюся, в основному, скаутингом. У клубі мої обов'язки були більш широкими - крім скаутингу, до них входила також підготовка команди безпосередньо до ігор. А робота в молодіжній збірній остаточно дала мені розуміння того, що ця гра - моє життя.

Новини по темі
Жіноча Суперліга: анонс 4 туру Жіноча Суперліга: анонс 4 туру
Четвертий ігровий тиждень стартує у п’ятницю двома матчами
Жіноча Суперліга: онлайн відеотрансляція 24 жовтня
Відео 20.10.2021
Жіноча Суперліга: онлайн відеотрансляція 24 жовтня
У жіночій Суперлізі відбудуться матчі регулярного чемпіонату
Жіноча Суперліга: онлайн відеотрансляція 23 жовтня
Відео 20.10.2021
Жіноча Суперліга: онлайн відеотрансляція 23 жовтня
У жіночій Суперлізі відбудуться матчі регулярного чемпіонату
Київ-Баскет підписав нападаючу Будівельника Київ-Баскет підписав нападаючу Будівельника
Вікторія Бабич змінила команду жіночої Суперліги.
Визначено символічну збірну та MVP 3 туру жіночої Суперліги Визначено символічну збірну та MVP 3 туру жіночої Суперліги
ФБУ підбила підсумки третього ігрового тижня
Жіноча Суперліга: цифри та індивідуальна статистика гравчинь у матчах 3 туру Жіноча Суперліга: цифри та індивідуальна статистика гравчинь у матчах 3 туру
До вашої уваги основні статистичні показники поєдинків минулого ігрового тижня
Гравчиня Київ-Баскета С’єра Джонсон встановила рекорд сезону за РЕ Гравчиня Київ-Баскета С’єра Джонсон встановила рекорд сезону за РЕ
23-річна американська центрова видала надрезультативний матч проти Динамо-НПУ
Прометей переконливо перемагає Рівне, а Київ-Баскет – Динамо Прометей переконливо перемагає Рівне, а Київ-Баскет – Динамо
У жіночій Суперлізі завершився перший ігровий день 3 туру
Жіноча Вища ліга: відео матчів 9 жовтня
Відео 09.10.2021
Жіноча Вища ліга: відео матчів 9 жовтня
Дивіться поєдинки наживо на нашому сайті
Жіноча Суперліга: онлайн відеотрансляція матчів 9 жовтня
Відео 09.10.2021
Жіноча Суперліга: онлайн відеотрансляція матчів 9 жовтня
У жіночій Суперлізі відбудуться матчі регулярного чемпіонату
Жіноча Суперліга: анонс 3 туру Жіноча Суперліга: анонс 3 туру
Матчі третього ігрового тижня пройдуть у суботу та неділю
Таїсія Удоденко: приємно повернутися і відчути, що в Києві тебе цінують як гравця і як людину Таїсія Удоденко: приємно повернутися і відчути, що в Києві тебе цінують як гравця і як людину
Гравець Київ-Баскету розповіла, як виник варіант з продовженням кар'єри в Україні та чому вирішила повернутись.
Підсумки старту сезону: ТОП-5 лідерок жіночої Суперліги за індивідуальними показниками Підсумки старту сезону: ТОП-5 лідерок жіночої Суперліги за індивідуальними показниками
ФБУ виділяє найкращих гравчинь за результатами перших 2 турів
Жіноча Суперліга: відео матчів 3 жовтня
Відео 03.10.2021
Жіноча Суперліга: відео матчів 3 жовтня
Сьогодні буде зіграно два поєдинка