Всі категорії новин
Олена Федченко: Наше першочергове завдання - фактично зберегти баскетбол

Олена Федченко: Наше першочергове завдання - фактично зберегти баскетбол

У новому сезоні жіночої ліги «Київ-Баскет» виступає помітно омолодженим складом – основу команди складають юні баскетболістки до 18 років, які ще знаходяться на початку свого спортивного шляху. Допомагають дівчатам декілька досвідчених виконавиць, які вже встигли пограти на вищому рівні жіночого баскетболу. І цей симбіоз приносить Олені Федченко гарні результати – три перемоги у трьох зустрічах.

Пресс-служба Київ-Баскета поспілкувалась із головним тренером жіночої команди про особливості цього сезону, вдале поєднання молодості та досвіду, а також дізнались про цілі на сезон.

– В цьому сезоні багато дівчат зовсім юного віку та попри це команда здобула на старті 3 перемоги поспіль. В чому секрет? Чи можете виділити плюси та мінуси, які помітили в команді за цей час?

– Хоч в цьому сезоні ми маємо молодіжний склад, але і граємо здебільшого проти таких самих колективів. Всі знаходяться у плюс-мінус однакових умовах. Втім, ми долучили дорослих досвідчених гравців. Це Краснікова та Зубкова. Звичайно, вони підтримують молодших дівчат, дають їм підказки та є потужною силою в нашій команді.

– Початок чемпіонату вдався – команда здобула три перемоги поспіль і зараз жовто-чорні серед лідерів. Яка головна ціль на сезон?

– Першочергово – це зберегти тих виконавиць, котрі знаходяться в Україні. Щоб вони не покинули займатися баскетболом. Фактично, зберегти баскетбол. Друга ціль, дякуючи «Київ-Баскету» за таку можливість, це – грати. Ми будемо намагатися вигравати кожну гру по мірі можливості.

Рекорди сезону Жіночої ліги: перший в історії квадрупл-дабл та кращі показники за перехопленнями

Ми не ставимо призи за якусь мету. Адже як тренер, я розумію – команди Івано-Франківська та Одеси – це сильні команди, котрі зберегли та утримали досвідчених та гарних гравців. Тому конкурувати з ними буде дуже важко.

– Дивлячись статистику поєдинків можна побачити, що команда суттєво додає у другій половині, як це було у зустрічі із черкаським колективом. В чому ви бачите причини такої тенденції?

– Справа в тому, що ми не мали ігрової практики з лютого 2022 року. Мабуть спочатку ми ще, так би мовити, не розбігались. Вже потім ми додавали по ходу поєдинку, змінюючи наші установки на гру, вдосконалюючи захист.

Відзначити хочу Марію Зубкову, не дивлячись на відсутність форми вона старалася і це помітно. Анна Тонконожко, котра за своїми антропометричними даними маленька, але в неї є ігрова злість, настирність. Також  не можна не відзначити досвід та спокій Ольги Краснікової, яка не робить зайвих рухів на майданчику.

– Але один із матчів проти «Сум» видався феноменальним саме у першій половині. Ви дозволили набрати суперницям за дві чверті всього чотири очки, закинувши при цьому 37, та зберігати цю різницю до самого кінця поєдинку…

– Дійсно, та гра нам дуже вдалася. Всі почали чудово грати. Можливо це пов‘язано з тим, що команда суперниць була з дороги. Ми також нервувались, адже була повітряна тривога. Можливо тому, що домашні стіни. Все ж таки вдома краще.

– Ви згадали про повітряну тривогу. На жаль, це зараз умови, в яких ми живемо щодня. Як будується тренувальний процес в цих реаліях? Впливає це на вас, на команду?

– Ми проводимо тренування у Київському спортивному ліцеї. В нас завжди є як режим тренувань, так і режим навчання.

Під час повітряної тривоги ми зобов‘язані знаходитись в бомбосховищі. Коли повітряної тривоги немає, ми працюємо за планом. Також залежимо від світла, коли воно є – працюємо. Ми залежимо від ситуації, особливо я. Адже я не маю змоги бути далеко від свого спортивного ліцею. Тому що дівчата з інших міст, життя котрих мені довірили їх батьки. Я за них відповідальна.

Але сподіваюсь, що така ситуація у нас тимчасова і вже якомого швидше ми здобудемо перемогу та повернемося до повсякденного життя.

Нагадаємо, жіноча команда Київ-Баскета розпочала сезон у Єдиній жіночій лізі з трьох перемог – однієї над Венето-Черкаси на виїзді, а також двічі перемогла вдома СумДУ – Збірну Полтавської області. Завдяки цьому жовто-чорні перебувають у трійці лідерів. 

Наступні матчі підопічні Олени Федченко проведуть у лютому.

Новини по темі
В Івано-Франківській міській раді привітали Франківськ-Прикарпаття з чемпіонством В Івано-Франківській міській раді привітали Франківськ-Прикарпаття з чемпіонством
Головний тренер команди Юрій Процюк подякував Збройним силам та місту за підтримку.
Перемоги Рівне-ОШВСМ та СумДПУ в Черкасах: фотогалерея Перемоги Рівне-ОШВСМ та СумДПУ в Черкасах: фотогалерея
До вашої уваги знімки з чергових матчів жіночої Суперліги
Жіноча ліга: результати матчів 26 березня Жіноча ліга: результати матчів 26 березня
В національній першості було зіграно чергові три матчі
Жіноча Суперліга: відеотрансляція матчів 26 березня
Відео 26.03.2023
Жіноча Суперліга: відеотрансляція матчів 26 березня
Дивіться матчі чемпіонату України
Венето-Черкаси вдома програли ОСДЮСШОР: фотогалерея Венето-Черкаси вдома програли ОСДЮСШОР: фотогалерея
Дивіться фотогалерею матчу в Черкасах
Юрій Процюк: У всіх іграх Жіночої ліги ми були сконцентровані і досягли результату Юрій Процюк: У всіх іграх Жіночої ліги ми були сконцентровані і досягли результату
Наставник Франківська-Прикарпаття прокоментував чемпіонський сезон команди
Жіноча ліга: відеотрансляція матчів 25 березня
Відео 25.03.2023
Жіноча ліга: відеотрансляція матчів 25 березня
Дивіться матчі регулярного чемпіонату Жіночої ліги
КІВС-СКІФ обіграв Переяслав в матчі Жіночої ліги: фотогалерея КІВС-СКІФ обіграв Переяслав в матчі Жіночої ліги: фотогалерея
Дивіться фото матчу Переяслав – КІВС-СКІФ
Жіноча ліга: КІВС-СКІФ переграв Переяслав Жіноча ліга: КІВС-СКІФ переграв Переяслав
Львівська команда здобула четверту перемогу в сезоні.
Христина Філевич: Ми доклали максимум зусиль і заслужено перемогли в чемпіонаті Христина Філевич: Ми доклали максимум зусиль і заслужено перемогли в чемпіонаті
Капітан Франківська-Прикарпаття про перемогу в чемпіонаті
Жіноча ліга: відеотрансляція матчу 24 березня
Відео 24.03.2023
Жіноча ліга: відеотрансляція матчу 24 березня
Дивіться гру команд Переяслава та КІВС-СКІФ
Жіноча Суперліга: відеотрансляція матчу 23 березня
Відео 23.03.2023
Жіноча Суперліга: відеотрансляція матчу 23 березня
В чемпіонаті України буде зіграно один матч
Жіноча ліга: відеотрансляція матчу 22 березня
Відео 22.03.2023
Жіноча ліга: відеотрансляція матчу 22 березня
Дивіться гру команд Франківськ-Прикарпаття та Переяслава