Україна поступилась Фінляндії в останньому контрольному матчі перед офіційними іграми

Чоловіча збірна України провела свою заключну контрольну гру перед офіційними матчами — відбором на ЧС-2023 та Євробаскетом-2022.

У фінському місті Ювяскюля наша команда поступилась місцевій національній збірній в овертаймі 94:97.

Серед гравців, які поїхали на матч, не потрапили до заявки на гру Віталій Зотов та Андрій Войналович, зате вперше на майданчику разом грали наші представники НБА Святослав Михайлюк та Олексій Лень, які до того ж вийшли в стартовій п’ятірці.

Перша половина гри була рівною – перевага переходила від однієї команди до іншої, в результаті чого наші хлопці виграли першу чверть 20:16, але на велику перерву команди пішли вже за переваги господарів 47:44.

Куди яскравіше збірна України заграла у третій чверті, що дозволило створити перевагу +12. У останній чверті фіни зробили все, щоб наздогнати у рахунку українців і зробили це за дві хвилини до кінця матчу – 81:81.

Далі пішла гра нервів – на влучання Санона фіни відповіли двома очками Саліна, на триочковий Ткаченка у господарів знайшлась відповідь дальнім кидком Марканена, а на точний один штрафний Марканена тим же відповів і Лень. Зрештою – 87:87 і овертайм.

В додатковій п’ятихвилинці Фінляндія повела 10:2, але Україна ледь не врятувалась – наші хлопці скоротили відставання до -3, а в останній атаці три очкові кидки не влучили Ткаченко і Сидоров – 94:97.

Найрезультативнішим в матчі став лідер фінів Лаурі Марканен, який набрав 42 очки та зробив 9 підбирань. У нашій команді Святослав Михайлюк набрав 20 очок, 13 очок у Юссуфа Санона, а Володимир Герун записав до свого активу 12 балів.

Далі у збірної України матчі відбору на ЧС-2023. Найближчий 24 серпня проти Італії у Ризі.

Контрольний матч. Чоловіки, національні збірні

Ювяскюля, Фінляндія

Фінляндія — Україна 97:94 ОТ (16:20, 31:24, 15:27, 25:16, 10:7)

Україна: Близнюк 9 + 6 передач, Лукашов 9, Михайлюк 20 + 5 передач – 5 втрат + 3 перехоплення, Пустовий 6, Лень 4 + 6 підбирань – старт; Санон 13 + 6 передач, Герун 12 + 6 підбирань, Сидоров 8, Ткаченко 6, Бобров 5, Скапінцев 2, Крутоус 0

Хайлайт від українців — в підсумковому топ-10 Євробаскета-2022 Хайлайт від українців — в підсумковому топ-10 Євробаскета-2022
Михайлюк та Ткаченко організували розкішний алейуп
9-й випуск подкасту BasketRoom: Підсумки Євробаскету 9-й випуск подкасту BasketRoom: Підсумки Євробаскету
Україна, виліт Янніса, Дончича і Йокича, четвертий титул Іспанії
Хайлайти збірної України: топ-10 моментів на чемпіонаті Європи Хайлайти збірної України: топ-10 моментів на чемпіонаті Європи
До вашої уваги найяскравіші епізоди від національної команди
Визначилось підсумкове місце чоловічої збірної України на Євробаскеті-2022 Визначилось підсумкове місце чоловічої збірної України на Євробаскеті-2022
Команда Айнарса Багатскіса запунилась в 1/8 фіналу чемпіонату Європи
Святослав Михайлюк залишився лідером Євробаскета-2022 за перехопленнями Святослав Михайлюк залишився лідером Євробаскета-2022 за перехопленнями
Три українці за показниками виступів на чемпіонаті Європи знаходяться в топ-10 рейтингів
Рекорди України на Євробаскетах: що змінилось після чемпіонату Європи-2022 Рекорди України на Євробаскетах: що змінилось після чемпіонату Європи-2022
Що змінилось в рейтингах за підсумком виступів українських баскетболістів у Мілані та Берліні
Збірна України на Євробаскеті-2022: статистичні підсумки Збірна України на Євробаскеті-2022: статистичні підсумки
Національна команда завершила виступ в 1/8 фіналу
Святослав Михайлюк: На наступному Євробаскеті ми будемо кращими та сильнішими Святослав Михайлюк: На наступному Євробаскеті ми будемо кращими та сильнішими
Михайлюк сподівається, що гра збіроної надихала людей в Україні, допомагала їм відволіктися від війни.
Айнарс Багатскіс: Причина нашої поразки – атака, не захист Айнарс Багатскіс: Причина нашої поразки – атака, не захист
Наставник збірної України прокоментував поразку Польщі та виліт з турніру.
Україна - Польща: відео хайлайтів матчу Євробаскету-2022
Відео 11.09.2022
Команда Айнарса Багатскіса завершила свої виступи на чемпіонаті Європи
Україна прикро поступилась Польщі на Євробаскеті-2022: фото Україна прикро поступилась Польщі на Євробаскеті-2022: фото
Збірна України поступилась Польщі і залишає Євробаскет-2022 Збірна України поступилась Польщі і залишає Євробаскет-2022
Команда Айнарса Багатскіса не зуміла пройти до 1/4 фіналу чемпіонату Європи
Україна - Польща: відеотрансляція матчу 1/8 фіналу Євробаскета-2022
Чоловіча національна збірна стартує в плейоф чемпіонату Європи
Україна - Польща: шанси збірних на перемогу Україна - Польща: шанси збірних на перемогу
Команда Айнарса Багатскіса – фаворит матчу 1/8 фіналу Євробаскету-2022
Україна - Польща: історія зустрічей національних збірних Україна - Польща: історія зустрічей національних збірних
Україна та Польща проведуть перший офіційний матч в фінальних частинах чемпіонатів Європи
Україна зіграє проти Польщі в 1/8 фіналу на Євробаскеті-2022: анонс Україна зіграє проти Польщі в 1/8 фіналу на Євробаскеті-2022: анонс