Всі категорії новин
Євген Мурзін: Швеція суперник незручний

Євген Мурзін: Швеція суперник незручний

Інтерв'ю головного тренера чоловічої збірної України нещодавно з'явилося на сайті агенції Укрінформ. Ми пропонуємо вам найцікавіші фрагменти з того що розповів Євген Мурзін під час спілкування.


- Я перед собою особисто поставив завдання зібрати усіх найсильніших гравців, залучити до збірної тих гравців, які виступають у Сполучених Штатах. Подивіться, усі наші суперники на Євробаскеті були укомплектовані гравцями, які грають у НБА, починаючи із Ізраїля і Грузії, а також Німеччина, Італія і Литва. У литовців було найбільше представництво – 3 гравці, тому це завдання стоїть і переді мною. 
Зверну вашу увагу, усі знають Арвідаса Сабоніса, він президент федерації баскетболу Литви, людина авторитетна у всьому світі. І от його рідний син приймає рішення залишитися тренуватися у Америці і не приїжджає на виклик у національну команду. Тепер ви розумієте наскільки важко залучити гравців з-за океану, наскільки вони міцно зв’язані контрактами. 
Я усе ж сподіваюся вийти на більш щільний контакт із Ленем і Боломбоєм. Ми спробуємо залучити їх хоча б на літній період відбору ЧС, оскільки під час клубного сезону зробити це ще важче. Гравці мають прислуховуватися до своїх агентів. Михайлюк, наприклад, після молодіжного чемпіонату мав зобов’язання вирушити у європейський тур із «Канзасом» і приєднатися до збірної міг уже майже перед самим Євробаскетом, фактично пропустивши усю попередню підготовку.
Герун цього року отримав шанс потрапити у головну команду «Барселони»  і залишався у клубі, щоб попрацювати з новим головним тренером, ознайомитися з його баченням, підготуватися до сезону, себе показати. Зараз ми теж відправили до його клубу офіційний виклик і дуже сподіваюся, що він зможе приєднатися до національної збірної, адже це потрібно і нам, і йому. 

 

 

- Ви не полишаєте надію, що хтось з натуралізованих американців здатен підсилити збірну? Скажімо, Пух Джетер.
- Виклик до клубу Джетера надіслано. Наскільки мені відомо, у них у чемпіонаті теж буде перерва пов’язана із кваліфікацією до чемпіонату світу. Я хочу щоб він був із нами, думаю і клуб зацікавлений у цьому. Джетер – це була б хороша допомога нам. Пух зрадів коли дізнався, що Сергій Гладир збирається узяти участь у відборі. 

- Підсумок Євробаскету закономірний? Зокрема, чемпіонство Словенії та невдача зіркової  Іспанії, четверте місце Росії. Можливо, турнір відкрив нові імена та визначив нові тенденції?
- Я бачив багато матчів збірної Іспанії і до чемпіонату, і згодом. Вони дійсно справляли відмінне враження, тому перемога словенців над Іспанією для мене стала приємним сюрпризом. Я був впевненим, що іспанську машину перемогти неможливо, але словенці продемонстрували, як це можна зробити. Скажу, що під час матчу вболівав за словенців. Здавалося, що у іспанців зміна поколінь йде без проблем, але виявилося, що проблеми таки є. 
Сербія теж показала хороший клас. Не скажу, що ретельно стежив за збірною Росії, але те, що вона вибилася на 4 місце – це здивувало. По ходу турніру, як на мене, симпатичніше виглядала збірна Латвії. Мені імпонувала робота Айнарса Багацкіса, та й склад йому вдалося зібрати надзвичайно сильний на чолі з Порзінгісом і Бертрансом. Я гадав, що ця команда опиниться вище за підсумками чемпіонату. Згадайте їхній матч зі словенцями. Вони зовсім трішки програли майбутнім чемпіонам, я десь вболівав за цю команду. 

- Попереду старт відбіркового турніру чемпіонату світу. Які шанси вибороти путівку і що стане ключовим у цій відбірковій кампанії з огляду на календар і склад нашої команди?
- Так, календар нам може зіграти на руку, але дуже велике значення мають найближчі стартові матчі, як ми їх проведемо, як зрештою виглядатимуть інші команди. Сподіваюся на літній період ми зможемо таки зібрати найсильніших. Зазначу вкотре, зібрати найсильніших – це моє персональне завдання. 

 

 

- Як ви оцінюєте силу наших найближчих суперників - збірних Швеції і Туреччини?
- Швеція суперник незручний. Є по них матеріал з минулого року, з цього року є їхні передкваліфікаційні ігри з Боснією і Герцеговиною. Мій помічник Олександр Ворона уже зробив скаутінг по цій збірній, вивчаємо і готуємося до них. 
Гра Туреччини дуже сильно залежить від складу. У них троє молодих гравців важливих для команди теж поїхали до Америки. Я сподіваюся, що вчасно матимемо відео матчу Туреччина – Латвія. Як ви знаєте, ми повертаємося з виїзду до Швеції 25 листопада, а вже 26-го потрібно грати з Туреччиною. Часу на підготовку зовсім немає, хоча усі команди в однакових умовах, так що годі нарікати. Треба вірити і битися в кожному поєдинку. 

- Що, на Вашу думку, слід зробити, аби український баскетбол утримав нинішні позиції? А що для того, щоб пішов рух вперед?
- Перше, нам необхідна матеріально-технічна база. На сьогоднішній день у нас прірва у плані інфраструктури, у плані хороших залів, щоб тренуватися і грати. Тут необхідний державний підхід, без будівництва залів і шкіл ми будемо у глухому куті. Це якщо говорити про суто спортивну складову, але якщо говорити глобально, то для нас найнеобхідніше зараз – це мир. Війна у країні зараз заважає усьому, зупиняє розвиток усіх царин життя.

Повну версiю ви можете прочитати на сайті Укрфінформ

Новини по темі
Чоловіча збірна зіграє у пре-кваліфікаційному олімпійському турнірі: який формат? Чоловіча збірна зіграє у пре-кваліфікаційному олімпійському турнірі: який формат?
Розповідаємо, що відомо про найближчий турнір національної чоловічої збірної
 Богдан Блинзюк – в топ-5 гравців тижня Кубка Європи ФІБА Богдан Блинзюк – в топ-5 гравців тижня Кубка Європи ФІБА
Два гравці Будівельника потрапили в число кращих за перші матчі чвертьфіналів Кубка Європи
Коли національні збірні України з баскетболу зіграють наступні матчі? Коли національні збірні України з баскетболу зіграють наступні матчі?
Чоловіків з новим тренером побачимо вже в серпні, а жіночу збірну – в листопаді
Айнарс Багатскіс полишив пост головного тренера збірної України Айнарс Багатскіс полишив пост головного тренера збірної України
Латвийський спеціаліст працював зі збірною три з половиною роки
Айнарс Багатскіс: Я отримував задоволення від роботи зі збірною України, але ми не виконали завдання Айнарс Багатскіс: Я отримував задоволення від роботи зі збірною України, але ми не виконали завдання
Головний тренер національної команди підбив підсумки кваліфікації чемпіонату світу
Богдан Близнюк: Треба брати всі свої матчі — це головний урок для наc Богдан Близнюк: Треба брати всі свої матчі — це головний урок для наc
Форвард збірної України — прокоментував заключний матч відбору на чемпіонат світу
Віталій Зотов передав спортивне екіпірування дитячій школі, яка його виховала Віталій Зотов передав спортивне екіпірування дитячій школі, яка його виховала
Гравець збірної України не забуває допомогати юним баскетболістам
Україна перемогою над Нідерландами завершила відбір на ЧС-2023: відео хайлатів матчу
Відео 26.02.2023
Україна перемогою над Нідерландами завершила відбір на ЧС-2023: відео хайлатів матчу
Збірна України перемогою над Нідерландами завершила відбір на ЧС-2023
Айнарс Багатскіс: Мені сподобалось, як команда вийшла на третю чверть Айнарс Багатскіс: Мені сподобалось, як команда вийшла на третю чверть
Наставник збірної України прокоментував перемогу над Нідерландами
Україна п’ятою в групі завершила відбір на ЧС-2023 Україна п’ятою в групі завершила відбір на ЧС-2023
Останню путівку від нашої групи на світову першість здобула Грузія
Україна обіграла Нідерланди у кваліфікації на ЧС-2023: фотогалерея Україна обіграла Нідерланди у кваліфікації на ЧС-2023: фотогалерея
Збірна України перемогою над Нідерландами завершила відбір на ЧС-2023
Збірна України перемогою над Нідерландами завершила відбір на ЧС-2023 Збірна України перемогою над Нідерландами завершила відбір на ЧС-2023
Команда Айнарса Багатскіса здобула перемогу в домашньому матчі
Україна - Нідерланди: відеотрансляція матчу відбору на ЧС-2023
Відео 26.02.2023
Україна - Нідерланди: відеотрансляція матчу відбору на ЧС-2023
Дивіться останній матч збірної України у кваліфікації на чемпіонат світу
Україна - Нідерланди: шанси збірних на перемогу Україна - Нідерланди: шанси збірних на перемогу
Збірна України проведе останній матч відбору на ЧС-2023
Айнарс Багатскіс: Треба не дати Нідерландами розбігтися та відчути кидок Айнарс Багатскіс: Треба не дати Нідерландами розбігтися та відчути кидок
Головний тренер нашої національної команди — про останню гру відбору на чемпіонат світу