Всі категорії новин
Віталій Лебединцев: Хочемо стати найкращою баскетбольною областю в Україні

Віталій Лебединцев: Хочемо стати найкращою баскетбольною областю в Україні

На першому етапі нового сезону чемпіонату України з баскетболу ВЮБЛ серед команд юнаків та дівчат – відкритих чемпіонатів областей і міст – одним з найбільших за кількістю учасників є Відкритий чемпіонат Київської області.

Відкритий чемпіонат області проводиться з жовтня 2023 року по травень 2024 року. У чемпіонаті приймають участь юнаки та дівчата 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 та заплановано, що після Нового року додасться 2014 р.н. Загалом 65 команд.

Про розвиток дитячого баскетболу в регіоні в інтерв’ю прес-службі ФБУ розповів президент Федерації баскетболу Київщини Віталій Лебединцев.

- Як кількісно змінився склад учасників чемпіонату Київщини та які головні осередки на сьогоднішній день?

- На сьогоднішній день у нас у Відкритому чемпіонаті Київської області беруть участь 65 команд у всіх категоріях. Це не тільки команди області – є команди з Києва, Житомира, Коростеня, Чернігова, представлена Черкаська область. Ми готові ще приймати команди, тому можливе число не остаточне, але звичайно терміни прийому обмежені, тому що є календар і ми обмежені залами, де можемо проводити змагання.

Якщо говорити по області, то місцевих у нас 43 команди. До війни було 27 команд, тож маємо великий прорив.

Ми стартували у жовтні та заплановано проведення чемпіонату до травня. Проводимо чемпіонат ми серед дітей з 2007 року народження до 2013 року. Можливо з Нового року, якщо будуть команди, запустимо чемпіонат серед дітей 2014 року народження.

Географія наших представників в області досить велика. На сьогодні це Переяслав, Українка, Бровари, Боярка, Вишневе, Фастів, Буча та Біла Церква. Це де є зали та є дозвіл військової адміністрації. Для прикладу, у нас заплановано 68 ігор на листопад – щосуботи та неділі.

Відкритий чемпіонат Київської області серед юнаків та дівчат: результати матчів 4-5 листопада

- Яка ситуація з великими містами, яких не було серед вами перерахованих, зокрема які в 2022 році були в епіцентрі бойових дій?

- З того, що я не назвав - у нас з'явився ще осередок у Вишгороді, і там ми плануємо провести змагання. Там дуже нам допомагає депутат міської ради, директор ДЮСШ Король Микола Олександрович.

Активно триває робота у Василькові, де також заявилася команда.

Зараз ми пожвавлюємо баскетбол у Борисполі, де у нас два активісти. Один із них повернувся з гарячої точки і зараз перебуває на відновленні.

Наступний у плані – Ірпінь. Якщо вдасться наступного року додати до чемпіонату області команди з Борисполя та Ірпеня, то в нас вийде таке кільце навколо Києва, баскетбольне кільце.

- Ви відносно нещодавно очолили Федерацію баскетболу Київщини. Хто вам допомагає в проведенні першості?

- З моменту формування нової федерації Київської області ми сформували штат, який займається чемпіонатом. Це директор чемпіонату Андрій Чайка, Алла Бикова займається складанням графіка календарних ігор, Марина Ворона займається соціальними мережами.

Я беру участь у чемпіонаті як тренер, тому що в мене чотири команди в Бучі. Як президент обласної федерації я можу втрутитися, якщо є якийсь момент, який цього потребує.

Поки що загалом все проходить добре. Не без дрібних моментів, які ми одразу враховуємо, щоб вони не повторювалися у майбутньому. Наразі основне завдання – провести повноцінний чемпіонат. Не за один-два дні, як у деяких регіонах, а повноцінний сезон.

- Яким чином вдалось долучити до чемпіонату області таку кількість команд?

- В основному за всім цим стоять тренери на місцях. Ну і, звичайно, це все завдяки ЗСУ, які нам дозволяють грати і щось планувати. Якби не вони, нічого цього не було б.

Моє завдання – зв'язатися, направити, якщо в цьому є потреба, але це заслуга людей на місцях, фанатів баскетболу. Усі різні люди, різного віку, різного розуміння, різної вимоги, але є факт, що зараз ми отримуємо масовий характер проведення нашого чемпіонату. Безумовно, треба буде все це спрямовувати в якесь русло. З'являється багато молодих людей, яких потрібно підтримувати і це окремий напрямок роботи.

Коли є кількість команд, це добре, але це потрібно як мінімум зберегти, а як максимум помножити та збільшити для розвитку баскетболу в області. Тому ми ще повинні вивчити один одного можливості на місцях, тому що неможливо вимагати від людей того, що вони не можуть зробити.

Варто додати, що у нас вистачає команд не з області. Це говорить про те, що вже зараз наш чемпіонат цікавий за рахунок кількості ігор. У нас роз'їзна система, спарені ігри. У кожній категорії від 9 до 15 команд, які здебільшого грають у два кола. Це щонайменше 16 ігор за сезон.

- В чому вбачаєте основні прогалини у роботі, на яких робиться акцент?

- В першу чергу це баскетбол серед дівчат. У нас на сьогодні є команди лише у Переяславі, Фастові, Боярці, Броварах. У Бучі є дівчата, але немає окремої команди, і вони грають з хлопцями.

Вже наступного року нам хотілося б, щоб було не 5-6 команд, які грають із хлопчиками, а вдвічі більше. Ведемо роботу, агітацію, деякі тренери не працювали з дівчатами, але вже є розуміння.

В цьому сезоні ми ще плануємо проводити чемпіонат області з баскетболу 3х3. Заплановано його проведення у Броварах, але поки що формат і дати в процесі розробки.

 - Які глобальні цілі перед собою ставите в Федерації?

- Можу сказати за себе і за тих, з ким спілкуюся – ми хочемо стати найкращою областю проведення дитячих змагань, а згодом найкращою баскетбольною областю в Україні. Такого завдання нам ніхто не ставив, але це наша мета. Що з цього вийде? Подивимося. Наприкінці весни після завершення чемпіонату ми зберемося, підіб'ємо підсумки, сплануємо наступний рік.

Наразі підключився до допомоги і грає велику роль Департамент спорту Київської облдержадміністрації в особі Тимофєєва Сергія Олександровича та його помічника Володимира Стеценка. Вони активно приймають участь у нашій діяльності.

Є допомога від ФБУ в обличчі Президента Михайла Бродського та Генерального секретаря Володимира Драбіковського. Нещодавно ми отримали м'ячі, які роздали у чотири точки по області, але треба це наповнювати, бо м'ячі зараз дефіцит.

Ми займаємося пошуком спонсорів, адже треба допомогти у всьому: починаючи від м'ячів та екіпірування  до підтримки талановитих хлопців, бо є батьки, якім важко утримувати дитину в баскетболі, особливо фінансово. Тому ми потребуємо допомоги на місцях. Зрозуміло, що основні зусилля мають бути сконцентровані на допомогу армії, але не слід забувати і про дітей. Це наше майбутнє.

Сьогодні задіяний Білоцерківський спортивний ліцей, де також багато роботи з різних напрямків. Старт вже є, щоб збирати більш перспективних хлопців в одне місце та готувати за сучасними методиками. Там дуже активно назустріч йде директор Володимир Балясніков.

Потрібно виявляти талановитих дітей в області та створювати їм умови, щоб вони були й у збірних та у майбутньому посилювали клуби Суперліги. Це теж наша мета, крім того, що це ще й соціальний пакет, адже діти відволікаються від жахливих подій у країні.

Новини по темі
Роман Потєєв: Бажаю грати за збірну України та представляти країну на міжнародній арені Роман Потєєв: Бажаю грати за збірну України та представляти країну на міжнародній арені
Роман Потєєв – про виступи за збірні України, клубний сезон, а також про майбутні плани
Іван Івашов: У змагань Пліч-о-пліч велике майбутнє Іван Івашов: У змагань Пліч-о-пліч велике майбутнє
Захисник южненського Ліцею №3 «АШГ» Іван Івашов у коментарі прес-службі ФБУ поділився враженнями від баскетбольного турніру Пліч-о-пліч Всеукраїнської шкільної ліги сезону-2023/24.
Команди з Дніпра виграли змагання Пліч-о-пліч Всеукраїнської шкільної ліги Команди з Дніпра виграли змагання Пліч-о-пліч Всеукраїнської шкільної ліги
Школярі з Дніпра зробили золотий дубль, вигравши змагання серед юнаків та дівчат Пліч-о-пліч Всеукраїнської шкільної ліги-2024.
Пліч-о-пліч Всеукраїнська шкільна ліга: відеотрансляція фінальних матчів 16 червня
Відео 16.06.2024
Пліч-о-пліч Всеукраїнська шкільна ліга: відеотрансляція фінальних матчів 16 червня
Сьогодні визначаться переможці першого сезону Всеукраїнської шкільної ліги
Пліч-о-пліч Всеукраїнська шкільна ліга: результати матчів 15 червня Пліч-о-пліч Всеукраїнська шкільна ліга: результати матчів 15 червня
У Пліч-о-пліч Всеукраїнській шкільній лізі серед юнаків та дівчат команди зіграли матчі третього та четвертого раундів, визначивши пари фіналістів.
Пліч-о-пліч Всеукраїнська шкільна ліга: відеотрансляція матчів 15 червня
Відео 15.06.2024
Пліч-о-пліч Всеукраїнська шкільна ліга: відеотрансляція матчів 15 червня
Сьогодні визначаться фіналісти Всеукраїнської шкільної ліги
Пліч-о-пліч Всеукраїнська шкільна ліга: результати матчів 14 червня Пліч-о-пліч Всеукраїнська шкільна ліга: результати матчів 14 червня
У Пліч-о-пліч Всеукраїнської шкільної ліги серед юнаків та дівчат 14 червня команди зіграли матчі другого раунду, відомі чвертьфінальні пари.
Пліч-о-пліч Всеукраїнська шкільна ліга: відеотрансляція матчів 14 червня
Відео 14.06.2024
Пліч-о-пліч Всеукраїнська шкільна ліга: відеотрансляція матчів 14 червня
Дивіться матчі першого ігрового дня 14 червня
Пліч-о-пліч Всеукраїнська шкільна ліга: результати матчів 13 червня Пліч-о-пліч Всеукраїнська шкільна ліга: результати матчів 13 червня
У столиці стартував фінальний етап Всеукраїнської шкільної ліги
Пліч-о-пліч Всеукраїнська шкільна ліга: відеотрансляція матчів 13 червня
Відео 13.06.2024
Пліч-о-пліч Всеукраїнська шкільна ліга: відеотрансляція матчів 13 червня
Дивіться матчі першого ігрового дня 13 червня
Пліч-о-пліч: п’ять юнаків, за якими потрібно слідкувати на фінальному етапі Пліч-о-пліч: п’ять юнаків, за якими потрібно слідкувати на фінальному етапі
П’ятеро юнаків, за виступами яких варто слідкувати на фінальному етапі змагань Пліч-о-пліч Всеукраїнської шкільної ліги з баскетболу.
Пліч-о-пліч: п’ять дівчат, за якими потрібно слідкувати на фінальному етапі Пліч-о-пліч: п’ять дівчат, за якими потрібно слідкувати на фінальному етапі
Сайт ФБУ виділяє деякі з імен, які варто додати до свого списку спостереження перед фінальним етапом змагань, який розпочинається 13 червня.
В Бородянці відбувся відкритий чемпіонат Київської області з баскетболу 3х3 В Бородянці відбувся відкритий чемпіонат Київської області з баскетболу 3х3
Переможців було визначено в трьох вікових категоріях у хлопців та в одній — у дівчат
Олексiй Лев: Усі юнаки СДЮСШОР-5 мають чудовий стимул заграти у Дніпрі Олексiй Лев: Усі юнаки СДЮСШОР-5 мають чудовий стимул заграти у Дніпрі
Головний тренер днiпровської команди Олексiй Лев пiдбив пiдсумки чемпiонського сезону.
ВЮБЛ серед дівчат: кращі індивідуальні перфоманси сезону 2023/24 ВЮБЛ серед дівчат: кращі індивідуальні перфоманси сезону 2023/24
Підбиваючи загальні підсумки сезону ВЮБЛ сайт ФБУ виділяє кращі індивідуальні перфоманси.
ВЮБЛ серед юнаків: кращі індивідуальні перфоманси сезону 2023/24 ВЮБЛ серед юнаків: кращі індивідуальні перфоманси сезону 2023/24
Підбиваючи загальні підсумки сезону ВЮБЛ сайт ФБУ виділяє кращі індивідуальні перфоманси.
Визначено символічну збірну та MVP сезону ВЮБЛ серед юнаків 2009 року Визначено символічну збірну та MVP сезону ВЮБЛ серед юнаків 2009 року
Підбиваємо підсумки Фіналу чотирьох в Ужгороді