Всі категорії новин
5 ключів для побудови взаємозв`язків з гравцями

5 ключів для побудови взаємозв`язків з гравцями

Український тренер Валентин Мелтничук адаптував методичний матеріал американського колеги Браяна Бенатора з університету Західної Флориди.

Є багато важливих людей, які беруть участь у побудові вашої успішної баскетбольної програми. Кількість зацікавлених сторін, які доклали зусиль до програми, нескінченна. Однак, я вважаю, що найважливішим компонентом є саме гравці. Баскетболісти середньої школи та коледжу докладають всіх зусиль до того, щоб ходити на заняття, вчитися, тренуватись, покращувати фізичні кондиції, тренуватися з вагою та будь-яку іншу функцію, яка вимагається від них під час гри.

 Не кажучи вже про те, що вони намагаються мати певну манеру соціального життя. Наша робота тренерів полягає в тому, щоб переконатися, що ми вкладаємо своє серце і душу, допомагаючи їм досягти своїх мрій і цілей, поки вони відповідають нам. Перш ніж ми зможемо змусити їх взяти участь у будь-якому тренуванні чи провести будь-яку гру, ми повинні переконатися, що ми встановили відносини, побудовані на довірі, чесності та взаєморозумінні.

Гравець може сказати, чи справжні ви чи ні, коли ви розмовляєте з ними.                         

Одна з моїх улюблених цитат щодо побудови стосунків - це від головного тренера з баскетболу університету Вірджинії Базза Вільямса. Він сказав про своїх гравців: "Він не є X, він не є О. Він людина. Відкрийте йому свою душу. Не має значення, куди він йде на вашій тренерській дошці, якщо він вам не довіряє».

Це ідеально! Гравці у вашій команді повинні відчувати себе комфортно з вами, перш ніж вирушати в бій на тренуваннях та іграх. Якщо вони не відчувають себе комфортно і не довіряють вам, можливість для успіху не настільки висока. Ось п’ять ключів до створення якісних відносин із вашими гравцями.                                                                                          

Політика відкритих дверей

Для тренерів коледжів і університетів це може бути трохи складніше, оскільки гравці мають повний день занять та структурований академічний графік. Гравці коледжу мають трохи більше гнучкості, іноді мають лише один або два заняття в день. Однак, незалежно від того, на якому рівні ви тренуєтесь, це має бути обов'язковим для вашої програми.

Це наша політика в університеті Західної Флориди і завжди була моєю особистою політикою, де наші гравці виходять на перше місце, перш ніж будь-що інше. Якщо я в своєму кабінеті працюю над чимось, і в офіс приходить гравець, я негайно припиняю те, що роблю, і звертаю свою увагу на них. Іноді це може бути просто привіт і як справи.

Іноді, можливо, у них є 20-хвилинна перерва між заняттями і їм хочеться просто відпочити на дивані. Можливо, у них на увазі є особисті проблеми або щось інше, і вони потребують ваших вказівок. Незалежно від ситуації, наші гравці виходять на перше місце і є нашою основною увагою.

Крім того, ми також кажемо гравцям, що навіть якщо наші двері зачинені, політика відкритих дверей все ще діє. Ми радимо їм завжди стукати і дивитися, чи ми там. Якщо ми не відповімо одразу, ми радимо їм надіслати повідомлення або зателефонувати нам і глянути, чи ми в офісі. Політика відкритих дверей є обов'язковою для професії тренера.                                                                                                                            

Ознайомтеся з родичами гравця

Дуже важливо мати базове розуміння та знання свого гравця та його родини.

Не може бути, коли гравець думає, що ви використовуєте їх талант лише для своїх цілей, щоб допомогти вам отримати перемоги. Всім відома цитата: «Нікого не цікавить, скільки ти знаєш, поки вони не дізнаються, наскільки ти про них дбаєш». Ваші гравці повинні відчувати, що ви більше дбаєте про те, хто вони, ніж про їх талант спортсмена.

Іноді гравцям складніше відкриватися тренерам про життя та сім'ю. Наша робота як тренера - робити найкраще, щоб кожен гравець відчував комфорт і міг поговорити з вами будь про що і про все.

Кожен раз, коли я спілкуюся з гравцем поза майданчиком, я намагаюся поговорити про щось, що стосується їх сім'ї чи їхнього життя, що не пов'язане з баскетболом. Навіть якщо це так просто, як "як твоя мама і тато" або "як пройшла футбольна гра вашого брата минулого вечора?" Щось, що показує гравцям, що ви бачите в них більше, ніж просто їх талант, може тривати довгий шлях у побудові здорових та позитивних відносин.                     

Спілкуйтеся щоденно

З технологією, якою вона є сьогодні, так легко спілкуватися зі своїми гравцями. Особисто мені б хотілося щодня спілкуватися віч-на-віч із кожним гравцем. Хоча, це не може бути реально. Є дві речі, які я намагаюся робити щодня.

Перше - це те, що незалежно від часу року; ви завжди можете робити. Я надсилаю нашим гравцям текстове повідомлення, яке містить щось мотиваційне або поширене для нашої команди на той момент. Це можуть бути слова, це може бути зображення, або відео. Хоча це може не задовольняти кожну людину, я надсилаю те, що, на мою думку, може їх якось стосуватися, і те, що свідчить про те, що я дбаю про них та їхнє майбутнє. Звичайно, є певні моменти, коли ти знаєш, що гравцеві потрібно підтримка.

Саме тоді ви можете надіслати персональне текстове повідомлення, зателефонувати їм або прийти в офіс для спілкування. Як тренеру, вам також важливо знати не тільки пульс всієї вашої команди, але і пульс кожного окремого гравця.

Друга річ - під час тренувань. Я завжди докладаю зусиль, щоб поговорити з кожним гравцем перед початком тренувань. Іноді це відбувається перед тренуванням під час або іноді під час розтяжки перед тренуванням. Я роблю це перед початком тренування, тому що хочу отримати уявлення про те, як гравець почуває себе сьогодні. Це допомагає мені зрозуміти їх менталітет на тренуванні. Чи потрібно на них натиснути трохи сильніше? Чи варто трохи дати свободу?

Таке щоденне спілкування на тренуванні допоможе мені зрозуміти, як я буду тренувати їх найкращим чином, щоб я міг допомогти їм досягти успіху. Ще одне, що я роблю під час тренування - це завжди маю певний фізичний контакт з кожним гравцем. Незалежно від того, чи буде це долоня, кулак або удари по спині, я завжди хочу, щоб мої гравці знали, що я усвідомлюю їхні зусилля та відданість команді. 

Називайте гравця на ім`я

Коли ми народжуємось, нам дають ім`я. Це ім'я - до кого ми маємо звертатися усе життя. Звичайно, прізвиська та абревіатури створюватимуться протягом різних етапів нашого життя, але вони не є нашими іменами.

Я завжди відчував, що гравці відгукуються, коли ти дивишся їм в очі і називаєш їх своїми іменами. Як я вже згадував, іноді вони можуть мати прізвисько, до яких вони звикли і хочуть щоб до них так зверталися. Зазвичай, коли це так, мені подобається повторно перевірити і переконатися, що гравець у порядку, коли я таким чином звертаюся до нього.

Одне, що я ніколи не буду робити - це звернутися до гравця за його прізвищем. Хоча прізвище є надзвичайно важливим для гравця але є прізвищем, а не ім'ям. Для мене це знак неповаги, коли ви звертаєтесь до гравця за його прізвищем. Часто, коли ми гніваємося на гравця за те, що не зробив щось правильно, ми вдаємося називати його прізвищем з підвищеним голосом.

Ви можете мати той же ефект, використовуючи їх ім’я та дивлячись їм в очі. Хоча це може здатися дрібницею, але в кінцевому підсумку є важливою справою, оскільки ви показуєте гравцеві, що незалежно від того, що трапиться в ситуації на майданчику, ви звертаєтесь до нього з повагою і демонструєте, що вас хвилює.                                                                                     

Спілкуйтеся поза баскетболом

Це найбільш очевидно і просто, що можна зробити для програми. То ж багато тренерів та програм зараз спілкуються поза майданчиком, щоб допомогти своїм командам зв’язатись та налагодити стосунки. Залежно від рівня, на якому ви тренуєтесь, існують деякі фінансові та часові обмеження. Однак ви все ще можете знайти способи переконатися, що ви робите справи для створення відносин зі своїми гравцями, коли ви не на тренуванні.

Можливості цих заходів нескінченні. Деякі програми можуть бути розміщені в невеликій громаді, де не проводиться багато позапрограмних заходів, тоді як деякі можуть бути у великих, столичних містах, що мають ряд різних заходів. Тим не менш, завжди є способи зв’язатися зі своїми гравцями, і не потрібно робити надзвичайні плани.

З урахуванням сказаного, я хочу, щоб наші юніори почували себе комфортно зі мною, тому що це хлопці, до яких зазвичай йде тренер, коли йому потрібна допомога в надсиланні повідомлення або спілкуванні з командою. Деякі речі, які ми робили в різних програмах, з якими я був, - це командні вечори, боулінг-ночі, та командний пейнтбол. Звичайно, є так багато інших речей, які ви можете зробити як тренер, щоб вибудувати якісні відносини зі своїми гравцями та командою.

Коли ви дізнаєтесь особистості ваших гравців, ви повинні визначити, які види діяльності найбільш позитивно впливатимуть на ваших гравців. Іноді доводиться думати поза межами поля, щоб дістатися до своїх гравців. Не бійтеся виходити за межі своєї зони комфорту. Зрештою, ми як тренери повинні робити все необхідне, щоб мати міцні позитивні стосунки з нашими гравцями.                                                                        

Резюме

Змагання прийдуть та підуть. Щороку коронується новий чемпіон. Однак стосунки тривають все життя. Як тренеру, мені так корисно, коли колишні гравці дзвонять мені після того, як вони закінчують грати і кажуть такі речі, як «тренер, я хочу, щоб ти прийшов на моє весілля» або «тренер, у мене є пропозиція на роботу, що ти думаєш, що я повинен зробити» або навіть такий просто, як «тренер, я просто хочу подякувати вам за все».

Коли я бачу, що колишній гравець став успішним у житті, це дає мені відчуття успіху, а також те, що я вплинув на них, поки вони грали за мене.

Будь ласка, не соромтесь зв’язатися, якщо ми зможемо вам допомогти.  Моя електронна адреса - bbenator@uwf.edu.

Новини по темі
П’ять принципів нападу проти зони П’ять принципів нападу проти зони
Методичний матеріал американського тренера Браяна Рі в адаптації Валентина Мельничука
5 ключів для побудови взаємозв`язків з гравцями 5 ключів для побудови взаємозв`язків з гравцями
Методичні поради для тренерів у адаптації Валентина Мельничука
Red Foxes – найтитулованіша українська команда з чирлідингу Red Foxes – найтитулованіша українська команда з чирлідингу
Наступного року колективу Red Foxes виповнюється 20 років
Звєздан Мітрович повернувся до Монако Звєздан Мітрович повернувся до Монако
Раніше чорногорець уже очолював цю команду з 2015 по 2018 рік
Уболівальники визначили найкращий данк десятиліття за версією ФІБА Уболівальники визначили найкращий данк десятиліття за версією ФІБА
Голосування тривало на сайті Міжнародної федерації баскетбольних асоціацій
Міністр молоді та спорту презентував соціальний проєкт за участі ФБУ Міністр молоді та спорту презентував соціальний проєкт за участі ФБУ
Федерація баскетболу України забезпечила реалізацію проєкту сучасним баскетбольним майданчиком
15 порад для найкращого тренування 15 порад для найкращого тренування
Методичний матеріал в адаптації Валентина Мельничука
Легендарний Сабоніс залишився на чолі литовської федерації Легендарний Сабоніс залишився на чолі литовської федерації
Виконавчий комітет ще на рік продовжив президентські повноваження знаменитого баскетболіста
ФБУ закликає провести в областях моніторинг спортивної інфраструктури ФБУ закликає провести в областях моніторинг спортивної інфраструктури
Федерація просить надати інформацію про об`єкти незавершеного будівництва та нефункціонуючі
Латвія претендуватиме на ЄвроБаскет-2025 Латвія претендуватиме на ЄвроБаскет-2025
Країна поінформувала ФІБА про бажання організувати чемпіонат Європи 2025 року
Колишнього закордонного тренера українських клубів звільнили електронним листом Колишнього закордонного тренера українських клубів звільнили електронним листом
Французький АСВЕЛ звільнив чорногорця Звєздана Мітровича за «серйозні проступки»
Рекордсмен збірної Іспанії продовжить професіональну кар`єру Рекордсмен збірної Іспанії продовжить професіональну кар`єру
40-літня Лая Палау зіграє 23-й сезон у професіональному баскетболі
Зміни Офіційних правил баскетболу з 1 жовтня 2020 року Зміни Офіційних правил баскетболу з 1 жовтня 2020 року
Нові зміни Офіційних правилах баскетболу прокоментував національний інструктор ФБУ Олександр Раєвський
Перехідні вправи з нападу і захисту Перехідні вправи з нападу і захисту
Методичний матеріал в адаптації Валентина Мельничука
Тренуйся вдома. Комплекс вправ №3 Тренуйся вдома. Комплекс вправ №3
Новий комплекс вправ для тренування вдома від ФБУ
Онлайн курси ФБУ: відео лекцій Багатскіса, Брузікса та Височіної
Відео 06.05.2020
Онлайн курси ФБУ: відео лекцій Багатскіса, Брузікса та Височіної
Тривають онлайн курси для тренерів різних категорій
Онлайн курси ФБУ: відео лекцій Дмитра Коломійченка та Олега Байрачного
Відео 06.05.2020
Онлайн курси ФБУ: відео лекцій Дмитра Коломійченка та Олега Байрачного
Стартувало онлайн навчання від ФБУ для тренерів
Асоціація тренерів транслюватиме лекції провідних баскетбольних фахівців світу Асоціація тренерів транслюватиме лекції провідних баскетбольних фахівців світу
Трансляції відбуватимуться двічі на тиждень впродовж 25 тижнів
Онлайн курси ФБУ: лекція Олега Байрачного Онлайн курси ФБУ: лекція Олега Байрачного
Тема лекції: Психолого-педагогічні аспекти комунікаційних процесів в системі «тренер-юний спортсмен-батьки»