Всі категорії новин
Андрій Харчинський: хочу привчити хлопців приймати рішення на майданчику самостійно

Андрій Харчинський: хочу привчити хлопців приймати рішення на майданчику самостійно

Головний тренер другої чоловічої команди Київ-Баскета Андрій Харчинський розповів про вдалий старт його команди у Першій лізі.

Читайте: Прометей розірвав угоду з американським захисником

У якій формі знаходилися гравці на момент відновлення тренувального процесу після карантинної паузи? Ви залишися задоволені передсезонною підготовкою?

– Так, хлопці повернулися до тренувань у достатньо непоганій формі. Вони серйозно підійшли до вимушеної карантинної перерви і відповідально тренувалися самостійно, що не може не радувати. Тому великих проблем з поверненням саме ігрової форми в нас не було. Передсезонна підготовка видалася дуже змістовною, у тому числі завдяки можливості тренуватися з основною командою Київ-Баскета, за що хочу сказати велике дякую Айнарсу Багатскісу і Артему Сліпенчуку. Гадаю, результати нинішніх матчів кажуть самі за себе.

– Як можете оцінити старт сезону? Чим залишился задоволені? Що ще потрібно покращити, допрацювати?

– Я задоволений початком сезону, але в нас ще дуже багато роботи. Хочу рано чи пізно все ж таки привчити хлопців приймати рішення на майданчику самостійно. Для того, щоб самостійно приймати рішення, потрібно виконати великий об’єм тієї роботи, що пропонується. Як я вже сказав, нам дали нагоду на якийсь відрізок часу у передсезонні приєднатися до тренувань першої команди Київ-Баскета, що грає у Суперлізі. Для нас це можливість взаємодіяти, вчитися їхньому тренувальному процесу, відчувати енергію Суперліги. Ця енергія повинна передаватися, молоді гравці повинні бачити і розуміти, як треба працювати, щоб потрапляти туди. Ми отримали цей поштовх у вересні.

Більш за те, певний плюс, коли на «дорослих» тренуваннях тебе бачать, тобою цікавляться, ти розумієш, куди потрібно прагнути, і у яких позиціях ти повинен знаходитися, щоб виглядати як баскетболіст, а не просто як людина для кількості на лавці. Тому самостійність – це те, над чим нам ще доведеться працювати.

– Після перемоги у Молодіжній лізі на початку жовтня ви відмічали, що гравці проявили себе саме як команда і відмінно взаємодіяли. Що можна сказати про згуртованість команди зараз під час участі у Першій лізі?

– Згуртованість команди? Знаєте, мені якось подзвонив один добрий знайомий і сказав: «Тренере, ось у вас дійсно команда». Це правда, вони проводять час разом, вони спілкуються за майданчиком, видно, що їм комфортно разом. І потім на паркеті мені не потрібно нікого умовляти і пояснювати, що ми команда, що ми виходимо перемагати, чесно. В нас завжди є цей настрій на тренуваннях і ми намагаємося переносити його на всі матчі. Знову ж, людей у цьому віці налаштовувати на ігри, шукати якісь ключики пізно, коли їм вже по 20 років. Гравець або робить, або не робить.

– Тобто ви кажете, що те, що відбувається поза майданчиком позитивно впливає на те, що відбувається безпосередньо на ньому?

– Звичайно, без цього взагалі ніяк. Гравці у будь-якому разі знаходять якісь спільні інтереси. Ходять один до одного у гості, влаштовують свої дербі на плейстейшн, готують там щось. Це те, що й повинно відбуватися. І результати цієї згуртованості ми потім бачимо на паркеті.

Знаєте, все ж таки дуже приємно спостерігати за людьми, яких знаєш протягом вже 7 років. Бачив їх, коли вони взагалі не знали, що таке баскетбол, потім їх перші кроки і те, які вони зараз.

– Чи є, попри такі тісні відносини між гравцями, внутрішня конкуренція?

– Так, це дуже важливо. У тренерів завжди питають: «Хто ваші головні конкуренти?». А наші головні конкуренти ось – ми самі. І я почав говорити це хлопцям, мабуть, через рік-два після набору, коли вже побачив, хто на що здатний. Я завжди кажу одну й ту саму фразу: гравця робить тільки сам гравець. Тренери можуть змінюватись, умови можуть змінюватись. Хтось затверджує: «та пощастило з тренером» або «та пощастило з клубом», ще щось. Але якщо ти там не працюєш, якщо не пропонуєш себе як спортсмен, не відстоюєш інтереси клуба у собі в першу чергу, ніяке «пощастило» не працюватиме.

Якщо гравець не буде сам викладатися, ніякий тренер його не здвине. Він просто візьме того, хто буде працювати. Так завжди було. І ось тут з’являється момент внутрішньої конкуренції. Те, що члени команди конкурують один с одним, означає, що на даний момент хтось з них краще. І це мотивує інших працювати ще активніше, ще інтенсивніше, підіймати свою конкуренто здібність і себе на рівень вище. Закономірні речі. В нас дружна команда, і внутрішня конкуренція це не перекреслює. Одне іншому не заважає.

– Результати стартових матчів у чемпіонаті, особливо у Чернігові, показали достатньо велику різницю між рівнями команд у Лізі. У хлопців не виникає проблем з мотивацією? Чи не зазнаються вони, виграючи суперників з таким великим розривом?

– Я хочу ще більше розрив. Справді. Вони одягли майки Київ-Баскета, і це вже зобов’язує до величезної відповідальності. Ну які проблеми? З нами взагалі по-іншому грають клуби, цілковито. Завжди відчутний натиск, тому що ти просто не можеш програти. Це - Київ-Баскет. Одягнув майку – будь люб’язний, відповідай статусуТак, це означає, що потрібно тренуватися у два рази більше, ніж тренуються інші, але ми всі тут заради цього.

Я хочу ще більше рахунок, тому що коли аналізуєш гру, прибираєш «дитячі» помилки та інші фактори, у результаті отримуєш взагалі нові цифри. І звичайно, наш тренувальний процес – одна справа, а підсумкові результати – друга. Результати – це факти. Факти – це протокол. Там все написано. І все ж таки це не дає нам права зазнаватися. Ми робимо свою роботу.

– До речі, щодо протоколу. Чи можете Ви виділити конкретних гравців, які не за статистикою, а саме на ваш погляд, вносять найбільший вклад у командний результат? Або, може, Вам хочеться окремо відмітити когось по результатам тренувального процесу?

– Я дуже задоволений, що у цьому році із Краматорська приїхав Сергій Лакомов і із Луцька – Вова Шевчук. Ще прийшов Павло Погорелов, але з ним потрібно більше працювати. Ці люди зараз допомогли зробити команду більш монолітною, після того, як «випала» важлива ланка, коли Влад Іванов, один з лідерів команди, отримав травму на нозі. Йому зробили операцію, але процес реабілітації дуже довгий. Влада нам відчутно не вистачає, такий член команди, без якого справді важко, і ми чекаємо на його повернення. Але зараз з приходом нових хлопців додалося життя. І не тільки життя, а, знову ж, конкуренції. Мене завжди цікавить цей момент. Гравці не повинні топтатися на місці. Я хочу, щоб на ту ж саму позицію 1-го номеру був не один кандидат, а щонайменше три. У Радянському Союзі, здається, їх взагалі було п’ять-шість на кожну, ще й черга за дверима стояла. Зараз інакше, але ми працюємо над цим.

– Які подальші плани і цілі ви ставите перед командою на сезон 2020/2021?

– Перш за все це, звичайно, підтримувати та підіймати задану планку у Першій лізі, викладатися максимально, прогресувати і давати результати. Як би я не розказував, що ми так гарно тренуємося, без результату все марно: на стіл кладеться протокол, і ти або виграв, або програв. Нас цікавить саме це.

Також у нашій команді є кандидати у збірні U18 і U20. Тому ще одна важлива мета і одна з основних задач – набрати для цього оптимальну форму до літа. Саме оптимальну. Роботи не початий край, але можливості і умови у нас є. Ми сподіваємося, що в нас ще буде нагода знову потренуватися з основною командою. Може, це вдасться незабаром під час перерви у матчах Суперліги.

Новини по темі
ФБУ запустила мобільний додаток для Android ФБУ запустила мобільний додаток для Android
Користуватися додатком ФБУ вже можуть власники Iphone та Android
ФБУ запроваджує обов’язкове ліцензування для клубів-учасників чемпіонату України ФБУ запроваджує обов’язкове ліцензування для клубів-учасників чемпіонату України
Ліцензуванню підлягають усі клуби, які беруть участь у чемпіонатах України серед чоловіків та жінок
Стартував прийом заявок на участь в Першій лізі Стартував прийом заявок на участь в Першій лізі
До участі в чемпіонаті України запрошуються чоловічі та жіночі команди
У Чернівцях нагородили срібних призерів Першої ліги У Чернівцях нагородили срібних призерів Першої ліги
Найкращі гравці та тренери Че-Баскета отримали подяки обласної ради
Чемпіони Першої ліги провели майстерклас для школярів Чемпіони Першої ліги провели майстерклас для школярів
Баскетболісти Хмельницької Політехніки завітали до місцевої школи
У Хмельницькому вшанували чемпіонів Першої ліги У Хмельницькому вшанували чемпіонів Першої ліги
Місцева баскетбольна команда зустрілася з міським головою
Як нагороджували фіналістів Першої ліги: фотогалерея Як нагороджували фіналістів Першої ліги: фотогалерея
Завершився сезон чемпіонату України в Першій лізі
Визначено найкращих гравців сезону в Першій лізі Визначено найкращих гравців сезону в Першій лізі
До вашої уваги володарі індивідуальних нагород
Хмельницька Політехніка – чемпіон Першої ліги Хмельницька Політехніка – чемпіон Першої ліги
Хмельничани виграли вдома вирішальний третій матч фінальної серії
У Першій лізі визначиться чемпіон У Першій лізі визначиться чемпіон
У Хмельницькому 4 травня зіграють вирішальний матч фінальної серії
Як Че-Баскет зрівнював рахунок у фіналі Першої ліги: фотогалерея Як Че-Баскет зрівнював рахунок у фіналі Першої ліги: фотогалерея
Чемпіон Першої ліги визначиться в третьому матчі серії
Чемпіон Першої ліги визначиться в третьому матчі Чемпіон Першої ліги визначиться в третьому матчі
Че-Баскет зрівняв рахунок у фінальній серії
У Першій лізі зіграють другий матч фіналу У Першій лізі зіграють другий матч фіналу
У Чернівцях 30 квітня відбудеться другий матч фінальної серії
Золотой Вєк став бронзовим призером Першої ліги Золотой Вєк став бронзовим призером Першої ліги
Доля нагород вирішилася в єдиному матчі в Кропивницькому
Золотой Вєк виграв перший матч за бронзу Першої ліги: фотогалерея Золотой Вєк виграв перший матч за бронзу Першої ліги: фотогалерея
Кропивничани попереду в серії з Маяком з Рівненщини
Хмельниччани захопили лідерство в фіналі Першої ліги Хмельниччани захопили лідерство в фіналі Першої ліги
Політехніка перемогла Че-Баскет у першому матчі фінальної серії