Всі категорії новин
Айнарс Багатскіс: це був дуже цінний збір

Айнарс Багатскіс: це був дуже цінний збір

Головний тренер національної збірної України Айнарс Багатскіс в інтерв’ю прес-слжубі ФБУ розповів, як пройшов 11-денний тренувальний команди у Києві.

Дивіться: Відкрите тренування чоловічої збірної України: сюжет XSPORT

Наскільки цей збір вийшов корисним для команди та для тренерів?

- Як я вже казав, цей збір був потрібен всім — в першу чергу гравцям, які довгий час були без організованих тренувань. Мені було цікаво подивитися, хто був справжнім професіоналом, хто інвестував у себе час, парцював над фізичними компонентами. Цей збір був потрібен, щоб гравці та тренери могли дізнатись один одного краще. Іноді є такий момент у матчі, коли немає можливості підказати, але всі відчувають один одного і це вирішує долю матчу.

Протягом цих днів ми підтягували гравців до сезону, збільшували навантаження гравців — не тільки фізичні, а й баскетбольні. У баскетбольному плані ми намагалися максимально все спрощувати, щоб не забивати голову зайвими речами, але щоб основні моменти, яких ми будемо притримуватись у захисті та у нападі, були зрозумілі.

У нас була відеосесія, ми передивлялися наші подвиги у матчах із Австрією та Угорщиною, шукали хороші та погані моменти у нашій грі. Ці матчі дуже добре показали, над чим нам треба працювати надалі а на чому акцентувати увагу. У будь-якому випадку ми скоро знову гратимемо із цими командами.

Я подивився на спілкування гравців один з одним, з тренерами, на спілкування тренерів. Ще раз хочу подякувати Федерації, яка змогла знайти кошти у такі нелегкі часи, щоб організувати все на найвищому рівні.

Яке ваше враження від поєднання у збірній досвідчених гравців та молодих баскетболістів?

- Це завжди цікаве питання для мене. Якщо б у мене був рецепт, я б його розповів. Але я розумію концепт цієї збірної — те саме я намагався організувати, коли працював у збірній Латвії, і тут в України також із цим проблем не бачу. Найголовніше: у збірній мають бути найсильніші гравців на своїх позиціях та за талантом. У гравців є свій внутрішній рейтинг і вони знають, хто є хто. Одночасно, у команді завжди мають знаходитись молоді гравці, адже ми ніколи не знаємо, що буде завтра. Командний результат може бути тоді, коли є досвід, знання та розуміння баскетболу. Можливо, для деяких гравців виклик до збірної минулого літа був авансом, але я бачу, як деякі з них додали за сезон. У збірній немає гарантованого місця для жодного з гравців. Хлопці розуміють, що за свої хвилини та свій статус треба боротися. 

Ми пробували різні поєднання: досвідченні грали проти молодих, досвідчені разом із молодими і так далі. Мені сподобалось. У тренерів було багато нових ідей і багато нових поглядів на цю команду та, що вона може. 

Як ми порахували раніше, у нас не було зараз 5 основних гравців, які найкращі в Україні на своїх позиціях — Леня, Михайлюка, Пустового, Геруна та Санона. З цими хлопцями збірна України — зовсім інша команда. Виходячи із цього, це був дуже цінний збір.

Артем Пустовий залишається у Барселоні на наступний сезон. Які ваші думки на рахунок цієї новини?

- Я не буду оригінальним — Барселона є Барселона. Я зараз скажу загально, але у кожного гравця в команді має бути своя роль. У гравця має бути мінімум 20 хвилин ігрового часу, щоб показати свій талант. Барселона, звичайно, специфічне та круте місце. Гадаю, що Шарунасу Ясікявічюсу подобаються такі гравці, як Артем. Він буде на хороших ролях у тренера. 

Яким ви бачите майбутнє Андрія Войналовича і як він зараз показав себе у складі збірної?

- У нього є необмежений ігровий час у клубі і граючи багато і граючи в системі, він буде навчатися. В Южному з цим все в порядку, він буде грати багато і робити великий внесок у результат. Він мені дуже сподобався: у нього є хороша непоступливість і вміння обирати нестандартні рішення в ігрових моментах. Тіло, яке є у Андрія, дуже допоможе команді і в нападі, і в захисті.

Новини по темі
Захисник збірної України Олександр Липовий залишив Промітеас Захисник збірної України Олександр Липовий залишив Промітеас
Гравець попрощавя з клубом, за який відіграв три сезони
Михайлюк підтримує кондиції на батьківщині Михайлюк підтримує кондиції на батьківщині
Вихованець Черкаських Мавп тренується в рідному клубі
Пустовий продовжує готуватися до нового сезону в складі Барселони Пустовий продовжує готуватися до нового сезону в складі Барселони
Наразі команда перебуває на тренувальних зборах в Андоррі
Після тренувань у збірній України відчуваємо покращення функціональної підготовки - гравці Хіміка Після тренувань у збірній України відчуваємо покращення функціональної підготовки - гравці Хіміка
Баскетболісти Хіміка прокоментували тренувальні збори в складі збірної України
Денис Лукашов: на зборі у Києві був гарний настрій та хороша енергетика Денис Лукашов: на зборі у Києві був гарний настрій та хороша енергетика
Розігруючий збірної України — про роботу, яку національна команда провела у столиці
Дмитро Скапінцев: намагався показати найкращі якості на тренуваннях у збірній України Дмитро Скапінцев: намагався показати найкращі якості на тренуваннях у збірній України
Вихованець Черкаських Мавп прокоментував тренувальні збори в складі національної команди
Айнарс Багатскіс: це був дуже цінний збір Айнарс Багатскіс: це був дуже цінний збір
Головний тренер національної команди — про роботу, яку було проведено протягом 11 днів
Найкраще з виступів Михайлюка за Канзас: архівне відео
Відео 12.08.2020
Найкраще з виступів Михайлюка за Канзас: архівне відео
Колишня команда українця нагадала найяскравіші моменти його виступів у NCAA
ФБУ вітає генерального спонсора збірних України Parimatch ФБУ вітає генерального спонсора збірних України Parimatch
Напередодні Президент України підписав Закон “Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор”
Відкрите тренування чоловічої збірної України: сюжет XSPORT Відкрите тренування чоловічої збірної України: сюжет XSPORT
Національна команда продовжує працювати в рамках тренувального збору
Олександр Мішула: в Туреччині я сильно додав в плані досвіду Олександр Мішула: в Туреччині я сильно додав в плані досвіду
Захисник збірної України — про свій перший закордонний досвід
Відкрите тренування збірної України: фотогалерея Відкрите тренування збірної України: фотогалерея
Чоловіча національна збірна України з баскетболу проводить підготовчі збори в Києві
Чоловіча збірна України провела відкрите тренування Чоловіча збірна України провела відкрите тренування
Команда продовжує тренуватись в рамказ літнього збору
Центровий збірної України Артем Пустовий став батьком Центровий збірної України Артем Пустовий став батьком
Вітаємо родину нашого баскетболіста із поповненням
Українець Лень вперше зіграв у НБА після подолання коронавірусу: відео
Відео 05.08.2020
Українець Лень вперше зіграв у НБА після подолання коронавірусу: відео
Сакраменто центрового збірної України поступився в овертаймі
Чоловіча збірна Україна почала тренувальний збір у Києві Чоловіча збірна Україна почала тренувальний збір у Києві
Команда Айнарса Багатскіса вже провела перше тренування