Всі категорії новин
Едуард Скрипець: юні баскетболісти Львова продовжують заняття вдома

Едуард Скрипець: юні баскетболісти Львова продовжують заняття вдома

Тренер юнаків 2007 та 2008 років народження СБК Львів Едуард Скрипець розповів про те, як його підопічні підтримують форму на карантині, як це вплине на їхній рівень та пригадав свою роботу за кордоном.

- Едуарде Богдановичу, хлопці, яких ви тренуєте, продовжують займатися вдома?
- Продовжуємо працювати за допомогою засобів, які зараз є доступними. Записуємо власні відео, скидаємо їм нарізки з YouTube. Вони займаються щодня десь з годину. Спочатку було по-різному. Адже частина дітей ще могли займатися на вулиці, поки не були закриті майданчики, стадіони.

- Чим займаєтеся на карантині Ви особисто?
- Намагаюся тримати себе в кондиціях, створюю завдання для дітей та контролюю по можливості їх виконання. Також займаюся методичною роботою: планую тренувальний процес на літо, коли завершиться карантин.

- Наскільки карантин вплине на рівень підготовки дітей?
- Зараз важко сказати точно, адже треба побачити їх на майданчику. Але, наскільки я розумію, вплив є і він суттєвий. Вони професійно працюють лише з початку вересня тож, те, що зараз немає змоги займатися, може негативно позначитися на їх розумінні гри.

- Загалом же ви задоволені ставленням дітей до тренувального та ігрового процесу?
- Авжеж. Вже наприкінці 2019 року команда показувала непогані результати. До речі, цю паузу можна порівняти з різдвяними канікулами. Тоді двотижнева пауза вплинула на їхню гру і довелося витратити трохи часу, аби повернутися на свій рівень. Теперішня двомісячна пауза дасться в знаки ще більше і повертатися в режим буде ще важче. Добре, що цей втягувальний процес припаде на літо: по-перше, немає жодних офіційних змагань, по-друге, немає школи, тож можна попрацювати трохи більше та інтенсивніше, ніж зазвичай.

- Едуарде Богдановичу, в Україну Ви повернулися після роботи в Казахстані, де теж працювали з дітьми. Чим запам’ятався цей період життя?
- Працював там впродовж восьми років. Потрапив туди з южненського Хіміка. Спочатку отримав пропозицію від команди тамтешньої Національної ліги, аналогу нашої Суперліги. Два роки працював помічником тренера дорослої команди, ще стільки ж старшим тренером. Історія моєї роботи в Атирау чимось схожа до львівської. У Казахстані теж була людина – Булат Мухамбеткалієв, яка прагнула підняти місцевий баскетбол на якісно новий рівень. У перший рік вдалося виграти чемпіонат Казахстану, грали в Балтійській лізі, де досягали непоганих результатів. Коли почалися фінансові негаразди, довелося відмовитися від виступів у Національній лізі, обмежилися командою у Вищій лізі. Після двох років у казахському Атирау взялися за створення баскетбольної академії, де я погодився стати її головним тренером.

- Наскільки серйозним був рівень цієї академії?
- Це була обласна академія. У ній займалося 450 дітей. Щоб ви розуміли: для Казахстану 450 дітей, які займаються баскетболом у 300-тисячному місті, це достатньо багато. Оглядаючись назад, можу стверджувати, що нам вдавалося демонструвати непогані результати, а ще вдалося зберегти дружні стосунки з Булатом Мухамбеткалієвим навіть після від’їзду з Казахстану. Ми з ним спілкуємося, він говорить, що в будь-який момент готовий мене прийняти знову.

- Ви ж не лише клубний тренер, а й маєте досвід роботи зі збірною Казахстану. Розкажіть про особливості роботи у збірній?
- Після того, як наша команда перемогла в чемпіонаті Казахстану U-18 мене запросили очолити збірну у цій віковій категорії. На чемпіонаті Азії у 2016 році нам не вдалося продемонструвати хороших результатів, адже будьмо відвертими: Казахстан – не баскетбольна держава. Особливо у порівнянні з тими ж Китаєм, Японією, Іраном. Наступного року я вже був головним тренером чоловічої збірної.

Новини по темі
На Закарпатті відбувся різдвяний турнір юнацьких команд На Закарпатті відбувся різдвяний турнір юнацьких команд
Організатори мають намір зробити змагання щорічними
Юнацька євроліга: попередній розклад змагань серед команд юнаків Юнацька євроліга: попередній розклад змагань серед команд юнаків
У квітні мають поновитися змагання в Європейській юнацькій баскетбольній лізі
Команди дівчат 2008 р.н. зіграли заключні матчі року в ВЮБЛ Команди дівчат 2008 р.н. зіграли заключні матчі року в ВЮБЛ
Триває сезон Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги
Зіграно матчі ВЮБЛ серед юнаків 2008 р.н. Зіграно матчі ВЮБЛ серед юнаків 2008 р.н.
Чергові матчі сезону відбулися в Дивізіоні Б
У Києві зіграно стартові матчі ВЮБЛ серед юнаків 2009 р.н. У Києві зіграно стартові матчі ВЮБЛ серед юнаків 2009 р.н.
У столичному турі виступали команди Черкас, Дніпра, Ужгорода та Києва
ВЮБЛ: в Рівному завершилися матчі першого туру серед дівчат 2007 р.н. ВЮБЛ: в Рівному завершилися матчі першого туру серед дівчат 2007 р.н.
За перші очки в сезоні змагалися чотири команди
ВЮБЛ: онлайн відеотрансляція дівчат 2004 р.н.
Відео 10.12.2020
ВЮБЛ: онлайн відеотрансляція дівчат 2004 р.н.
Триває сезон Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги
Зіграно матчі ВЮБЛ серед команд юнаків 2007 р.н. Зіграно матчі ВЮБЛ серед команд юнаків 2007 р.н.
Стартує сезон Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги
У Києві зіграли найменші баскетболісти ВЮБЛ У Києві зіграли найменші баскетболісти ВЮБЛ
Відбулися матчі команд юнаків 2010 р.н.
ВЮБЛ: у Дніпрі завершилися матчі першого туру серед дівчат 2007 р.н. ВЮБЛ: у Дніпрі завершилися матчі першого туру серед дівчат 2007 р.н.
За перші очки в сезоні боролися чотири команди
ВЮБЛ: в Києві завершилися матчі першого туру серед дівчат 2008 р.н. ВЮБЛ: в Києві завершилися матчі першого туру серед дівчат 2008 р.н.
За свої перші очки в сезоні боролися три команди
У Львові відбулися матчі ВЮБЛ У Львові відбулися матчі ВЮБЛ
Стартові поєдинки сезону зіграли команди юнаків 2008 р.н.
Юнаки 2008 р.н. зіграли стартові поєдинки сезону ВЮБЛ Юнаки 2008 р.н. зіграли стартові поєдинки сезону ВЮБЛ
У Дніпрі зібралися команди чотирьох міст України
Команди юнаків зіграли матчі ВЮБЛ у Харкові Команди юнаків зіграли матчі ВЮБЛ у Харкові
Юнацькі команди 2009 р.н. зіграли стартові поєдинки сезону
У Черкасах відбувся тур ВЮБЛ серед дівчат 2006 р.н. У Черкасах відбувся тур ВЮБЛ серед дівчат 2006 р.н.
У змаганнях взяли участь команди Києва та Черкас