Всі категорії новин
Лариса Єщенко: мусимо шукати золоту середину

Лариса Єщенко: мусимо шукати золоту середину

Тренер збірної Києва – ДЮСШ-3 і жіночої збірної України U-15 Лариса Єщенко розповіла про чемпіонство столичних дівчат у ВЮБЛ-2005 минулого сезону і подальші перспективи чемпіонок. Зокрема, чому ця команда не заявилася у чемпіонат ВЮБЛ у поточному сезоні, відтак не захищатиме титул.
 
- Наше чемпіонство в очах суперників напевно виглядало прогнозованим. Але оскільки ми маємо справу з дітьми, вони не можуть на 100% бути передбачуваними. Бо важкий підлітковий період неминуче впливає на гру. Звісно, склад у нас гарний. Якщо брати в ідеалі, усі добре тренуються, не пропускають. Серйозно ставляться, тоді можна говорити про плани. Нажаль, у деяких батьків плани не співпадають з нашими. Але минулого сезону усе склалося. І у Євролізі змагалися, і команда була напрочуд згуртованою. Усі тренувалися дуже добре, провели сезон на одному диханні. Були і невдалі ігри, і суперники огризалися, Рівне відзначу. Є хороші діти, пішла в них гра, а в нас ні. Але розумієте – у нас усі лінії заповнені. Це наш жирний плюс. У нас і центр є, і краї, і польові гравці. У дитячих командах не завжди так вдало складається. У нас ці лінії заповнені усі. І це велика перевага над усіма. Високі гравці, ми стараємося, щоб вони були рухливими. Суперники намагалися нас витягувати, щоб наша Катя Коваль, скажімо, наша основний центр, виходила на триочковий захищатися, щоб не могла страхувати, щоб менше блок-шотів було. Зрозуміло, що проти нас команди свою тактику розробляли, але все одно… Вона дуже активно рухається у захисті. Це для нас не проблема. То ж тактика, яку намагалися використати проти нас, не спрацювала. 
 
- Проблемно у Києві було зібрати таку команду? Бо ж у дівчат в столиці є чимало інших варіантів, чим захопитися і займатися?
- Коли ми набирали цей вік, у нас було кілька дівчат і ми хотіли добрати. Я спеціально порахувала, мені було цікаво, ми пройшли сорок шкіл. Пройшло 4-5 років, протягом яких ми добирали дівчат. У нас були три-чотири дуже гарних дівчат, це не команда цього віку, але ми вирішили гравців цього віку добрати і зробити повноцінну команду. И пройшли 40 шкіл. Реально з того набору, наче і багато дітей було, але реально залишилося 9. Не враховуючи тих гравців, які були на початку. Уявляєте? Залишилося 9, з певними даними, які захотіли залишитися у баскетболі. Можете уявити, який обсяг роботи зроблений? Було чимало дітей, які нам подобалися і ми хотіли, щоб вони лишилися у баскетболі, але вони не лишилися. 
 
- Батьки вирішили, що дівчатам буде краще зайнятися чимось іншим?
- Чимось іншим. Є гарні високі діти, є маленькі швидкі. Хотіли, щоб лишилися. Але з різних причин вийшло по-іншому. Причини такі – баскетбол не жіночий вид спорту, багато батьків проти. Друга причина – це навчання. Це основні причини.
 
- Ви цими дівчатами двічі ставали чемпіонками, у 2018-му і торік. Що далі?
- Ми цього року 2005-м роком не заявилися у чемпіонат ВЮБЛ. Поясню чому. Ми заявилися у Вищу лігу. У нас в команді є дівчата 2003-2005 років народження. Ми заявилися у чемпіонат ВЮБЛ по 2004-му року. У нас нема повного складу дівчат цього віку. У нас їх максимум шість. Тобто грає 2005-й – інша частина команди. Виходить, що і юнацька Євроліга у збірної U-15, а там грають дівчата 2005-го року народження. Може не всі їдуть на змагання, але задіяні у збірній U-15. І виходить для деяких дівчат 2005-го року народження є ігри у Вищій лізі, є ігри у чемпіонаті ВЮБЛ 2003-2004 і є ігри по збірній. Якби ми заявилися у чемпіонат ВЮБЛ-2005, це був би перебір, суцільний пропуск занять. Ми лавіруємо – нам і рівень треба підтримувати, і робити так, щоб діти і навчання не запускали. Бо у підсумку закінчиться тим, що батьки заберуть їх взагалі. Отже, мусимо шукати золоту середину. Бо зараз такий час, що нема таких батьків, які скажуть: та нехай вже буде спортсменкою, а як вже школа складеться, нам байдуже. Нема таких. Зараз усі хочуть, щоб їхні діти встигали добре вчитися. А ви самі розумієте, як це складно – у школі і у спорті. Ми намагаємося, але це дуже складно. 
 
- У кого з ваших дівчат є перспективи у дорослому баскетболі, у збірні залучаються ж вони?
- З цієї команди 2005-го року народження до збірної України залучають шість гравців. Не на кожні збори. Мене призначено тренером збірної U-15, то ж мені дуже цікаві діти і в інших командах. Мені хочеться, щоб перспективні діти з усієї України мали шанс, бо ми зараз прогнозувати на 100% нічого не можемо. Як складеться у дитини, як у нього зі здоров’ям. А у багатьох є питання. Зараз все добре, а завтра щось буде зі здоров’ям і він змушений буде вилетіти. Тому ми не робимо ставку на 12-15 гравців. Хочу, щоб в обоймі збірної України було більше 20-ти дівчат. Щоб у них була конкуренція, щоб діти усі зростали. Щоб на виході к 20-ти рокам ми отримали б гравців, які конкурентоздатні, боротимуться за місця у складі і відповідатимуть вимогам. У нас у Євролізі була ситуація: ось Катя Коваль один центр у нас. Більше таких високих гравців нема. І вона перед першим туром Євроліги приїхала на збори і отримала травму. І нам довелося перебудовувати усю тактику. Ми чотири дні на зборах були і виїжджали на Євролігу. Звісно, ми розраховували, що вона буде в команді. Але так склалися обставини, що її не було з нами. А грали ми євро лігу з суперницями, на два роки старшими за нас. Звісно, нам було складно без неї. Але дівчата молодці. У нас була нестача росту, але вони за рахунок старання, копіткої роботи у дрібницях взяли своє. Ми нікому не пролетіли, а два роки різниці, 20 очок. Була дівчина 196см у команди суперників і ми цій команді програли 12 очок. Це був найбільше відставання. А так ми з усіма іншими боролися очко в очко. Ми програвали чи то 3, чи то 5, але усе в запеклій боротьбі. Я залишилася дуже задоволеною. Те, що могли зробити польові, крайні нападаючі, вони молодці, боролися за відскок. Ми їм усе компенсували, принаймні намагалися компенсувати. Зрозуміло, що Катя Коваль на своїй позиції – вона сильна. Але дівчата дуже старалися, і мене порадувало, що вони не опустили руки, при тому, що у них відсутня ось ця допомога – і під кільцем у захисті, і під кільцем у нападі. Вони постаралися зробити усе можливе. Ми навіть одну гру виграли – в дуже сильній боротьбі. І це був психологічний плюс для дівчат, я рада, що вони розвиваються. Є гарні гравці. Головне, щоб вони старалися тренуватися і усе склалося по здоров’ю.
 
- Що б Ви побажали вашим дівчатам у 2020-му?
- Я б їм побажала… перехідний період він чи не найскладніший. Організм змінюється. Я б їм усім побажала б здоров’я, віри у себе. Нехай вони працюють, а ми як тренери будемо намагатися заохочувати їх за цю роботу. Нехай вони будуть самовідданими. Бо це, за великим рахунком, першочергова вимога. У мене нема до них претензій, що вони неслухняні. Нехай так само стараються виконувати завдання і думаю у них все складеться. Нехай бережно ставляться до свого здоров’я і думаю, все тоді буде гаразд.
 
Слідкуйте за нами в Інстаграм!
 
Новини по темі
Жіноча кадетська збірна України проводить тренувальні збори Жіноча кадетська збірна України проводить тренувальні збори
Команда Лариси Єщенко зібралася на базі Сокіл
Відкрите тренування збірної з баскетболу 3х3 переноситься до ПС Венето Відкрите тренування збірної з баскетболу 3х3 переноситься до ПС Венето
Коронавірус впливає на графік підготовки команди до Олімпійської кваліфікації
До уваги ЗМІ! Відкрите тренування учасниць Олімпійського кваліфікаційного турніру До уваги ЗМІ! Відкрите тренування учасниць Олімпійського кваліфікаційного турніру
Жіноча збірна України з баскетболу 3х3 запрошує журналістів на відкрите тренування
Збірна України перемогла росіянок у юнацькій євролізі Збірна України перемогла росіянок у юнацькій євролізі
Жіноча збірна України U-16 грає на ІІІ етапі EYBL
Україна – Нідерланди: слово учасникам Україна – Нідерланди: слово учасникам
Гравці і наставник жіночої збірної України 3х3 про дводенний марафон у Києві
Володимир Холопов: для нас будь-яка гра безумовна користь Володимир Холопов: для нас будь-яка гра безумовна користь
Збірні України і Нідерландів зіграють у столиці два дні поспіль
Олександра Радулович: такий шанс надається не кожний день Олександра Радулович: такий шанс надається не кожний день
Лідеру Чайки смішно, що її побоюються суперники
Лариса Єщенко: мусимо шукати золоту середину Лариса Єщенко: мусимо шукати золоту середину
Було б добре мати в обоймі збірної U-15 більше 20-ти дівчат
Передріздв'яне інтерв'ю Срджана Радуловіча (Частина ІІ) Передріздв'яне інтерв'ю Срджана Радуловіча (Частина ІІ)
Головний тренер збірної України і "Чайки" розповідає про роботу у клубі і не лише
Срджан Радуловіч: Якщо вибір буде між досвідченою баскетболісткою і амбітною, я оберу амбітну (Частина І) Срджан Радуловіч: Якщо вибір буде між досвідченою баскетболісткою і амбітною, я оберу амбітну (Частина І)
Головний тренер збірної України і «Чайки» Бердянськ про еволюційні зміни 2019 і плани на 2020 рік
Збірні України отримали суперників на молодіжних чемпіонатах Європи 2020 року Збірні України отримали суперників на молодіжних чемпіонатах Європи 2020 року
ФІБА провела жеребкування чемпіонатів Європи в категоріях U-16 – U-20
Відкрита акредитація на матч збірної України у Харкові Відкрита акредитація на матч збірної України у Харкові
Медіа-заходи для журналістів перед матчем жіночої збірної України з баскетболу
Жіноча збірна України U-16 зіграла на етапі ЄЮБЛ Жіноча збірна України U-16 зіграла на етапі ЄЮБЛ
Жіноча кадетська команда виступає в юнацькій Євролізі
Кадетська збірна України поступилася на старті турніру у Латвії Кадетська збірна України поступилася на старті турніру у Латвії
Збірна України дівчат 2004 року народження з поразок розпочала тур ЄЮБЛ
Жіноча збірна України U-15 виступила на етапі юнацької Євроліги Жіноча збірна України U-15 виступила на етапі юнацької Євроліги
Наша команда виступає в другому дивізіоні U-17
Юнацька Євроліга: онлайн відеотрансляція матчів збірної України U-15
Відео 18.10.2019
Юнацька Євроліга: онлайн відеотрансляція матчів збірної України U-15
Наша жіноча команда зіграє матчі стартового туру
Збірні України U23 виграли усі три матч! Підсумки першого ігрового дня чемпіонату світу 3х3 Збірні України U23 виграли усі три матч! Підсумки першого ігрового дня чемпіонату світу 3х3
Сильний виступ збірних України у перший день чемпіонату Світу
Тренери жіночих юнацьких збірних відзвітували профільній комісії ФБУ Тренери жіночих юнацьких збірних відзвітували профільній комісії ФБУ
Розглядали можливість ввести до тренерського штабу фахівців з фізвиховання
Кадетській збірній не вдалося оговтатися після празки у чвертьфіналі Кадетській збірній не вдалося оговтатися після празки у чвертьфіналі
Матч Великобританія - Україна достоту нагадував зустріч із норвежками, схожим був і підсумковий результат