Всі категорії новин
Організатор Відкритого Кубку Києва з баскетболу на візках: Нашою метою є створення умов для соціальної адаптації в суспільстві для ветеранів

Організатор Відкритого Кубку Києва з баскетболу на візках: Нашою метою є створення умов для соціальної адаптації в суспільстві для ветеранів

На цьому тижні 21-22 червня у ПС Венето-Спорт під егідою Київського міського центру з фізичної культури і спорті осіб з інвалідністю "Інваспорт" і Федерації баскетболу м. Києва та за підтримки Федерації баскетболу України пройде Відкритий чемпіонат міста Києва з баскетболу на візках серед осіб з порушенням ОРА.

Змагання організовує директор клубу Київські Леви Євген Дьомін, який розповів прес-службі ФБУ про стан баскетболу на візках в Україні.

- Пане Євгене, для початку розкажіть про змагання, які планується провести у Києві.

- У нас планується Відкритий чемпіонат міста Києва з баскетболу на візках. Точно братимуть участь чотири команди, можливо буде п'ята команда Invictus Games (Ігри нескорених). Є ще деякі моменти і по ним питання відкрите.

За два ігрові дні ми зіграємо один з одним круговий турнір. Потім плануємо фінал.

Це вже не перші змагання цього року – в квітні вже був турнір у Києві, а на початку червня три команди зіграли Кубок чорного моря в Одесі.

Це історична подія для України: як в Одесі пройшов турнір з баскетболу на візках Кубок Чорного моря

- Який зараз стан баскетболу на візках в Україні та яка кількість команд в країні?

- До 2014 року ми мали повноцінну збірну України, яка виступала під егідою Паралімпійського комітету. У 2014 році через деякі розбіжності та те, що в Донецьку залишилася частина збірної з візками, а вони у нас дорогі, вийшло так, що всі розійшлися.

Завдяки нам, Київським Левам, останні шість років баскетбол на візках намагається відродитися. Окрім внутрішніх зустрічей, турнірів, ми, наприклад, завдяки спонсорам беремо участь у чемпіонаті в Румунії, були на зборах у Польщі, грали з командами другого Дивізіону.

Зараз в Україні чотири команди - у Києві команда військових Tytanovi і ми. Є Одеса-Баскет, яка має новий склад, є багато військових з різними ампутаціями і кілька людей залишилося зі старого складу. У Львові є команда Титани – нова назва, але раніше вони називалися Легіон. Всі вони зіграють у Відкритому чемпіонаті Києва.

- Розкажіть про свою команду. Як знаходите нових людей?

- У 2022 році після початку повномасштабної війни у ​​нас майже половина команди виїхала за кордон. Я пробую різні склади. У нас залишилися в Україні спінальники (травми спинного мозку) у добрій фізичній формі. Є люди у Черкасах, Вінницькій області, Одесі та Одеській області. Ми їх запрошуємо по можливості для посилення команди.

Наприклад, у нас є в команді Артур Радковський - колишній гравець ще тієї збірної України. Він із Бахмута, його з мамою поселили у реабілітаційному центрі у Вінницькій області. Він у першу чергу марафонець, але тренується з нами та по можливості бере участь у змаганнях з нами.

Зараз я помалу набираю в команду військових, які мешкають поряд зі мною, киян, які після операції, яким видалили всі осколки, посадили у візок.

Я живу на Мінському масиві поряд із 8-ю лікарнею. Нині там багато військових, людей із ампутацією. Я часто до них заїжджаю, знайомлюсь, розповідаю про наші тренування та запрошую спробувати. Наприклад, коли водій заїжджає за мною, то можемо заїхати до лікарні, когось взяти спробувати та завезти потім назад. Плюс я відвідую госпіталі Києва, плюс сарафанне радіо.

- А як у вас ситуація з інвентарем, адже, я так розумію, потрібні спеціальні візки для гри?

- Завдяки моїм старанням того року нам місто виділило гроші на 12 візків. Будучи на зборі у Польщі, нам вдалося поспілкуватися із директором заводу GTM. Насамперед вони займаються виготовленням звичайних візків, засобів реабілітації, але також виготовляються спортивні візки. Останніми роками завод знизив свої потужності. Плюс через наші бюрократичні моменти нам встигли зробити лише 6 візків, які були у нас наприкінці грудня минулого року. Візок коштує близько 5 тисяч доларів.

В Одесі дивом залишилися старі візки, які вони реанімували, реставрували і вони можуть нормально виступати.

Варто сказати, що баскетбольний візок – це індивідуальний засіб гравця. Він робиться під конкретного гравця із конкретною травмою – під ампутанта потрібен один візок, під подвійну ампутацію інший. У нас є спінальники, шийники. Але щоб зробити все це індивідуально, представник фірми виробника повинен ознайомитися з історією хвороби людини, обміряти її – це дуже складно та довго. Візки у Польщі ми зробили за максимально стандартною схемою, за універсальним макетом, який би підходив для нашої команди.

Ще момент – транспортування. Нас дуже добре рятує соціальний транспорт Києва та з'явилася Служба соціального таксі. І у нас є транспортна компанія, яка возить нас за кордон на комфортабельному автобусі з причепом, адже нам треба вести окрім речей візки, на яких ми їздимо, та спортивні візки.

- І останнє питання стосовно тренувань. Як часто вдається тренуватись і що потрібно, щоб спробувати?

- Головне бажання. Заняття безкоштовні завдяки нашим добрим взаємовідносинам з Михайлом Бродським, Володимиром Драбіковським. Ми маємо можливість тренуватися з командою Tytanovi двічі на тиждень у Венето-Спорт.

Для занять у нас є шість нових візків з Польщі, плюс мій, який я купив за свої гроші. Плюс є ще старі перші візки, які я варив, на яких ми ще тоді виступали в Європі. Це більш-менш баскетбольні візки.

Нашою метою є створення умов для соціальної адаптації в суспільстві для ветеранів, людей з інвалідністю, надання можливостей для фізичного розвитку, а також відпочинку і дозвілля.

Так що запрошую до нас на тренування і запрошую бажаючих на Відкритий чемпіонат міста Києва з баскетболу на візках.

Новини по темі
Василь Рибак: Реабілітація військових повинна проходити лише через спорт Василь Рибак: Реабілітація військових повинна проходити лише через спорт
Керівник центру реабілітації реконструктивної хірургії міської клінічної лікарні Одеси Василь Рибак розповів прес-службі ФБУ про відновлення ветеранів через баскетбол.
На фронті загинув батько Анжеліки Ляшко На фронті загинув батько Анжеліки Ляшко
Олександр Ляшко загинув при виконанні бойового завдання
Бригада В'ячеслава Богданова отримала дві системи РЕБ від збору ФБУ Бригада В'ячеслава Богданова отримала дві системи РЕБ від збору ФБУ
Побратими В'ячеслава Богданова вже отримали дві системи РЕБ
Визначені всі учасники баскетбольних турнірів Олімпіади-2024 Визначені всі учасники баскетбольних турнірів Олімпіади-2024
На чотири комплекти нагород претендують збірні з 19 країн світу
Олімпійська кваліфікація: результати фінальних матчів Олімпійська кваліфікація: результати фінальних матчів
Визначились останні чотири учасники Олімпійських ігор в Парижі - ними стали переможці фінальних матчів олімпійської кваліфікації.
Олімпійська кваліфікація: результати півфінальних матчів Олімпійська кваліфікація: результати півфінальних матчів
Визначились фінальні пари плей-оф олімпійської кваліфікації
Олімпійська кваліфікація: результати матчів 4 липня Олімпійська кваліфікація: результати матчів 4 липня
Визначились пари півфіналістів чотирьох кваліфікаційних олімпійських турнірів.
Олімпійська кваліфікація: результати матчів 3 липня Олімпійська кваліфікація: результати матчів 3 липня
До вашої уваги результати другого ігрового дня на олімпійських кваліфікаційних турнірах
Олімпійська кваліфікація: результати матчів 2 липня Олімпійська кваліфікація: результати матчів 2 липня
До вашої уваги результати першого ігрового дня олімпійської кваліфікації.
Жіноча дефлімпійська збірна України – чемпіонки Європи Жіноча дефлімпійська збірна України – чемпіонки Європи
Українки здобули золоті нагороди чемпіонату Європи серед спортсменів з порушенням слуху
Павло Козак: Хочемо, щоб спортивний клуб Титани у Львові був успішним і довготривалим проектом Павло Козак: Хочемо, щоб спортивний клуб Титани у Львові був успішним і довготривалим проектом
Капітан львівської команди з баскетболу на візках розповів про клуб.
Виграй майку чемпіона НБА Святослава Михайлюка з його підписом! Виграй майку чемпіона НБА Святослава Михайлюка з його підписом!
Ми запускаємо розіграш на підтримку 109-ї бригади
Львівські Титани – переможці Відкритого чемпіонату Києва з баскетболу на візках Львівські Титани – переможці Відкритого чемпіонату Києва з баскетболу на візках
У столичному ПС Венето-Спорт завершився Відкритий чемпіонат Києва з баскетболу на візках