Україна програла Португалії у відборі на Євробаскет-2025

Чоловіча збірна України програла номінально домашній матч у Ризі Португалії з рахунком 77:79 в рамках відбору на чемпіонат Європи-2025.

Дивіться фотогалерею матчу Україна - Португалія

Португалія краще почала матч, змушувала нас помилятись під інтенсивним пресингом – Віталію Степановському довелось брати тайм-аут уже на четвертій хвилині матчу за рахунку 4:11. Але це суттєво не змінило гру – 7 втрат у українців за десятихвилинку, краща реалізація португальців, в тому числі трьохочкових (4/5 у Португалії і 1/6 у нас) і як результат Португалія виграла першу чверть 26:16.

В другій чверті Україні вдалось заспокоїтись, трішки вирівняти гру, додати в захисті, хоча португальці продовжували влучати складні кидки, тоді як у України реалізація була не краща і кожне очко доводилось вигризати буквально зубами. В результаті Португалія збільшила свою перевагу до 15 очок до великої перерви – 32:47.

Третю чверть Україна виграла 27:15, зумівши зробити камбек – цьому сприяли 8 поспіль очок від Войналовича на старті десятихвилинки, агресивна гра, яка змусила суперника 6 разів втратити м’яч. П'ять хвилин чверті Україна виграла 15:4, скоротила відставання до 4 очок, далі навіть вийшла вперед перед останньою перервою, але 4 очки в кінцівці дозволили Португалії вигравати після трьох чвертей 59:62.

Четверта чверть пройшла в боротьбі за ініціативу – українці декілька разів зрівнювали рахунок чи мінімально виходили вперед, але комфортну перевагу створити не вдалось. Остання хвилина розпочалась з точного трьохочкового Траванте Вільямса, який вивів Португалію вперед 77:76. Україна відповіла одним реалізованим штрафним Пустового, але далі Вільямс набрав ще два очки. На останню атаку у України було 24 секунди, але за цей час наша збірна не зуміла набрати очок і бодай перевести гру в овертайм, поступившись 77:79.

Дабл-дабл у України зробив Олександр Ковляр, який набрав 17 очок та зробив 10 передач. 16 очок у Андрія Войналовича, який реалізував 3 з 3 трьохочкових. Загалом п’ятеро українських гравців набрали 10 і більше очок.

Україна розпочинає відбір на чемпіонат Європи-2025 з двох поразок в двох матчах. Кваліфікація на чемпіонат Європи продовжиться у листопаді, коли збірна України двічі зустрінеться зі збірною Ізраїля.

Євробаскет-2025. Кваліфікація, група А

Рига, Латвія. Арена Рига

Україна — Португалія 77:79 (16:26, 16:21, 27:15, 18:17) / статистика

Україна: Ковляр 17 + 10 передач, Зотов 2, Петров 10 + 7 підбирань, Пустовий 11, Войналович 16 – старт; Бобров 12 + 8 підбирань, Ткаченко 6, Крутоус 3, Мішула 0, Шундель 0

Чоловіча збірна України — на 36 місці в оновленому світовому рейтингу ФІБА Чоловіча збірна України — на 36 місці в оновленому світовому рейтингу ФІБА
Національна збірна України втратила одну позицію після матчів в лютому
Віталій Степановський: Зробимо все, щоб виграти чотири наступні матчі Віталій Степановський: Зробимо все, щоб виграти чотири наступні матчі
Головний тренер збірної України підбив підсумки першого вікна кваліфікації Євробаскету-2025
Олександр Ковляр — другий кращий асистент в першому вікні відбору на Євробаскет-2025 Олександр Ковляр — другий кращий асистент в першому вікні відбору на Євробаскет-2025
Розігруючий збірної України — в топі за одним з ключових статистичних показників
Віталій Степановський: Нам треба зробити висновки і зіграти краще в наступному вікні Віталій Степановський: Нам треба зробити висновки і зіграти краще в наступному вікні
Головний тренер та гравець збірної України — про матч проти Португалії
Україна програла Португалії у відборі на Євробаскет-2025 Україна програла Португалії у відборі на Євробаскет-2025
Перше відбіркове вікно збірна Україна завершила без перемог
Перший матч за 24 роки: історія протистоянь України та Португалії Перший матч за 24 роки: історія протистоянь України та Португалії
Національні команди зіграють у відборі на Євробаске-2025
В'ячеслав Бобров піднявся на шосте місце в рейтингу скорерів збірної і увійшов до топ-5 за підбираннями В'ячеслав Бобров піднявся на шосте місце в рейтингу скорерів збірної і увійшов до топ-5 за підбираннями
Відбулись зміни в двох історичних рейтингах кращих гравців національної збірної України
Збірна України відвідала в госпіталі воїнів ЗСУ Збірна України відвідала в госпіталі воїнів ЗСУ
Національна команда підтримала українських героїв та запросила на гру проти Португалії
Триває продаж квитків на матч Україна — Португалія! Триває продаж квитків на матч Україна — Португалія!
Чоловіча національна команда зіграє у відборі на Євробаскет-2025 в Ризі
Україна програла на старті в Словенії: турнірна таблиця групи відбору на Євробаскет-2025 Україна програла на старті в Словенії: турнірна таблиця групи відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча збірна України знаходиться на останньому місці після стартового туру в своїй групі
Віталій Степановський: Погано почали другу половину, особливо третю чверть Віталій Степановський: Погано почали другу половину, особливо третю чверть
Головний тренер та капітан збірної України — про матч проти Словенії
Збірна України поступилась на виїзді Словенії на старті відбору на Євробаскет-2025 Збірна України поступилась на виїзді Словенії на старті відбору на Євробаскет-2025
Чоловіча національна збірна з поразки розпочала кваліфікацію на чемпіонат Європи
Словенія — Україна: відеотрансляція матчу кваліфікації Євробаскета-2025