11-13 квітня відбудеться Фінал шести Вищої ліги України сезону 2024/25 на майданчику столичного ПС Венето.
У перший ігровий день пройдуть чвертьфінальні матчі: Хмельницький зустрінеться з ДіДіБао, а Ніко-Баскет зіграє проти БІПА-Одеса-СДЮСШОР імені Літвака. 12 квітня в боротьбу зі стадії півфіналу вступлять дві кращі команди регулярного чемпіонату – Харківські Соколи та Самбір. Вхід у перші два дні фінального раунду буде вільним, а щоб відвідати ПС Венето у вирішальний день, то потрібно буде придбати квиток.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розпочато продаж квитків на Фінал шести Вищої ліги
Лідер БК Хмельницький Євген Коровяков зіграв найбільше матчів за всю історію Вищої ліги. Від другого місця його рекордний результат (379 поєдинків) відділяє 75 ігор. Напередодні вирішальних матчів Вищої ліги пресслужба ФБУ розпитала досвідченого форварда в інтерв’ю за регіональне дербі, підсилення Хмельницького та ДіДіБао, його рекорди і пам’ятні серії плейоф.
– Які очікування від регіонального дербі Хмельницький – ДіДіБао? Спробуй спрогнозувати перебіг подій матчу на виліт.
– Дербі Хмельницький – ДіДіБао завжди проходило зі здоровою конкуренцією. Завдяки чому команди стають сильнішими. Гравці відносяться один до одного з повагою. Раніше не пам’ятаю, щоб ці клуби перетиналися в плейоф. Це перший рік, коли буде «заруба».
Протягом сезону кожна гра з ДіДіБао була непростою, як плейоф. Через те, що це дербі, то легких матчів не було. Усі три поєдинки були рівними та драматичними. Із шаленими кінцівками. Як при Нікіті Воєводі, так і при новому тренері.
Я не можу виділити фаворита. Кожна команда має сильні та слабкі сторони. Хто реалізує свої спроби, той і переможе. Оцінюю шанси 50% на 50%. Впевнений, що в плейоф буде потужна боротьба. Гра буде рівною. Думаю, ніхто не зможе «відірватися» в рахунку на багато очок. Розрив триматиметься 7-8 балів. Наприкінці матчу можна очікувати клатч, бо всі битимуться до кінця. А як все буде насправді – скоро побачимо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Андрій Бойко: Перед ДіДіБао на Фінал шести стоять максимальні завдання
– Ти торкнувся теми про сильні сторони клубів. Будь ласка, порівняй гру своєї команди та суперника.
– У них доволі молода, сильна та висока команда. Але також вистачає гравців із досвідом виступів на високому рівні. Там грають брати Тимофійчуки й Андрій Ланюк, є «великий» Сергій Скіра. Це люди, які раніше змагались у Суперлізі. Після зміни тренера з'явився непоганий легіонер.
За Хмельницький відмічу, що ми трішки зіграніші, бо довше граємо одним складом, маємо згуртований колектив. Я вважаю, що у суперника є маса та зріст, а ми – швидші. У цьому в нас буде перевага.
– Як проходить підготовка до Фіналу шести? Що можеш про це розповісти?
– Насамперед ми готуємося до першого матчу з Кам’янцем-Подільським. Працюємо у штатному порядку, як завжди. Але робимо акценти на тому, що будемо використовувати в матчі з ДіДіБао. Уже знаємо, що команда, яка проходить далі, потрапляє на Харківських Соколів.
– Соколи для тебе та членів твоєї сім’ї не чужий клуб. Ти та старший брат ще минулого сезону там грали.
– Так, я особисто знаю президента Сергія Станіславовича Чебишева й досвідченого тренера Олексія Івановича Золотоуса. Президент дуже дбайливо ставиться до клубу, як до своєї дитини. Живе цією справою. Переживає за свою команду. У них хороший склад, дуже міцна команда. З минулого року залишилося близько 30% баскетболістів, з якими разом грали.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євген Коровяков: Не мав завдання зробити трипл-дабл, але він того дня був потрібний команді
– Під час регулярного чемпіонату БК Хмельницький суттєво підсилив задню лінію: спочатку прийшов американський легіонер Мартін Хілл, а після заміни тренера в ДіДіБао – Дмитро Качанов. Склад суперника також змінився. Як вважаєш, хто краще підсилився перед вирішальними матчами?
– Мартін Хілл – це наш український козак. Гарний хлопець як у житті, так і на майданчику. Наш головний лідер і стрижень команди. Дуже любить грати в баскетбол. Навіть із травмами виходить і бореться.
Дмитро Качанов додав нам досвіду. Допомагає здобувати результат, «розганяє» атаки та додає швидкості. Він віддає у середньому за гру понад 6 передач. За цим показником є нашим лідером.
До зміни тренера у суперника була збалансована й гарна команда. Там грали брати Безими та Качанов. Хороші хлопці. Прийшов новий тренер і нові люди: Дерік Браун і брати Тимофійчуки. Це ті виконавці, яких не вистачало ДіДіБао. Тепер у них також досить потужна команда. Я думаю, що після змін, остання гра між нами була конкурентнішою, ніж дві попередні. Проте при Воєводі теж була дуже сильна команда.
Майбутня гра покаже, хто краще підсилився перед плейоф.
– БК Хмельницький завдав першої поразки у сезоні чинному срібному призеру Вищої ліги Самбору. Розкажи про той матч.
– Це була наша остання гра 2024 року. Ми налаштувалися на матч. Перед поєдинком я сказав: «Нам обов'язково потрібна ця перемога, щоб повірити у себе, що можемо вигравати у сильних суперників». У той день в нас усе виходило. Певно, з другої чверті як почали лідирувати в рахунку +10-15 очок, так і тримали цю перевагу до останніх хвилин. Самбір до цього пройшов два кола без поразок. Ментально ця перемога нам дуже допомогла.
– Сезон 2024/25 можеш занести собі в актив? Він проходить для тебе під знаком рекордів. Ти першим в історії «пробив» відмітку у 5000 набраних очок та єдиний серед усіх гравців Вищої ліги двічі ставав МVP ігрового тижня...
– Дякую. Приємно, що федерація відмічає мою працю та старання. Ми готуємось. Маємо щодня по два тренування. Як я підтримую форму, так і хлопці стають кращими. Швидкості, які демонструє молодь на тренуваннях, тримають мене в тонусі.
Напевно, так. Цей сезон можна занести собі в актив. Якби добре в плейоф зіграли, то це був би мені ще один бонус. Уся команда дуже чекає ці ігри та хоче здобути результат.
– Які завдання ставиш перед собою на Фінал шести?
– Хочу посісти призове місце. Найважливіше команді виграти перший поєдинок. Якщо пройдемо ДіДіБао, то апетит приходить під час їжі... Хотілося б і Харків обіграти. Як баскетбольний Бог вирішить!
– Маєш довгу кар’єру. Зіграв найбільше матчів у Вищій лізі із запасом у три сезони від найближчого переслідувача. Який твій найпам'ятніший плейоф?
– Усі плейоф є дуже важкими. Розповім про особливий. Напевно, у сезоні 2017/18 моя Говерла грала з Ніко-Баскетом Валентина Берестнєва за вихід у фінал. Обидві команди були сильними. За нас грали Олександр Шостуха, Володимир Орленко, Андрій Калашніков. У суперника лідерами були Максим Ожегов, Олексій Адедиран, Михайло Горобченко.
Перші поєдинки серії до трьох перемог грали на виїзді в Миколаєві. У першому матчі Юрій Лохманчук за нас забив на останній секунді, але судді подивилися повтор і скасували ті очки. Так програли близький матч, а в інший день без опору поступились. Їхали у Франківськ, поступаючись у серії – 0-2. Вдома ми зуміли виграти обидва поєдинки. Останній п'ятий матч знову повернулися грати в Миколаєві. Виграли та вийшли у фінал. Ця серія мені найсильніше запам'яталась.
Потім у фіналі програли Динамо-Одесі. Після перших ігор на виїзді рахунок у серії був 1-1, а вдома поступилися у двох матчах без одного з лідерів Юрія Лохманчука.
Я одеситам програв два фінали. БІПІ також поступився у складі Рівного. За Одесу виступали Анатолій Челован, Сергій Загреба, Павло Ревзін, Олексій Соловйов, два американські легіонери. У БК Рівне були Дмитро Тимощук, Ілля Жуковський, Олексій Адедиран, Андрій Калашніков. Ми два домашні матчі виграли, а наступні три – програли. Це найприкріша поразка у серії плейоф, коли мій клуб упустив чемпіонство.
– Які уроки маєш із попередніх плейоф, що можуть допомогти твоїм молодшим партнерам цього року?
– На кожну гру треба налаштовуватись, але плейоф – це інший рівень. Це не рядова гра. Коли в плейоф виходиш на майданчик, то відчуваєш енергію, що всі будуть боротися до кінця. Такі поєдинки є контактніші та відповідальніші. Потрібно бути максимально зібраним і справлятися зі своїми емоціями. Особливо, коли плейоф з однієї гри, а не серія. У серії ти маєш право на помилку, а під час одної гри – помилок ніхто не пробачить. Програєш і чекатимеш наступного сезону, щоб себе проявити.