Всі категорії новин
Як українець Михайлюк адаптується в Лейкерс

Як українець Михайлюк адаптується в Лейкерс

Захисник збірної України Святослав Михайлюк почав поточний сезон гравцем клубу НБА Лейкерс. На Драфті-2018 озеряни обрали його під 47-м номером. Згодом після успішних виступів у Літній лізі з українцем уклали угоду. Як проходить процес адаптації Михайлюка в уславленому клубі НБА інформує баскетбольний оглядач Максим Гайовий у матеріалі для sport.ua.

Перші два місяці в НБА для українського новачка Святослава Михайлюка минули саме так, як і очікувалося. Святослав здебільшого грав тоді, коли результат матчу вже був вирішений, він рідко проводив на паркеті багато часу, досить довго не міг знайти свій кидок і навіть мав недовге заслання у Лігу Розвитку.

Як це часто бувало ще у «Канзасі» - суспільна думка українців про свого співвітчизника періодично коливається від «Та наш Свят скоро стане лідером команди!» до «Михайлюк ніякий, йому треба пошвидше їхати в Європу, там його рівень».

Нижче спробуємо дещо розібратися у кількох ключових питаннях по темі.

Як в цілому справи у «Лейкерс»?

Насправді дуже і дуже непогано. «Лейкерс» ідуть на 4 сходинці на Заході і в загалом мають 9 результат серед 30 команд ліги. Жовто-пурпурні посідають дев’яту сходинку за результативністю (113.3),  десяту за підбиранням (46.2), дев’яту за перехопленням (8.5), шосту за блок-шотами (6.0) та другу за очками з трисекундної зони (55.7). Також ЛАЛ мають друге місце в НБА за очками у швидких відривах, забиваючи таких аж 20.4 за матч.

Не менш важливо, що після останнього місця у попередньому сезоні за точністю триочкових (29 %), лос-анджелесці цього року у даному компоненті додали дуже сильно і піднялися на 16 місце, кидаючи вже цілком пристойні 34.9 % дальніх. Ще б Волтону та Меджику якось пояснити молодим та гарячим Кузмі (5.6 дальніх за гру і 30.1 %) та Боллу (32.4 % при 4.4 дальніх), що мабуть таки не варто осатаніло поливати дальніми, коли не дуже вмієш цього робити, і було б взагалі чудово.

Останні тижні ЛАЛ грають без Інгрема та Рондо, тож є підстави вважати, що їх повернення як мінімум не зробить озерян слабшими. Передсезонні прогнози поки що справджуються – ЛАЛ мають впевнено виходити у плей-оф, а значить Михайлюк стане першим українцем з 2010 року, який там зіграє. Останнім нашим представником у постсезоні НБА був ще Кирило Фесенко, який тоді виступав за «Юту».

Як себе показує Михайлюк? Говорилося, що Свят – ідеальний партнер для Джеймса. І що?

З історією про Леброна і Свята все дуже просто. Так, з рівнем кидка українця та вмінням віддати американця  - вони справді є прекрасними партнерами в ідеальному світі теорій. Вся біда в тому, що в реальності рекордсмен «Канзасу» за триочковими та головна зірка «Лейкерс» одночасно проводять на паркеті у різноманітних п’ятірках лічені хвилини. Якщо буде точним – 70 хвилин за 31 гру сезону. На всяк випадок, в одному матчі НБА без овертаймів – 48 хвилин.

Михайлюк найчастіше знаходить свої кидки ситуативно, і тут історія схожа на сезони у «Джейхоукс», а передусім перші 3 роки. Під нього (та й здебільшого - під інших його партнерів теж) не розігрують комбінації. Святослав кидає куди рідше, ніж міг би, і не схоже, що якось поривається змінити ситуацію, очевидно усвідомлюючи своє місце в ієрархії гравців «озерян». Цікаво, що найчастіше Святу асистує ексцентричний Ленс Стівенсон, який по суті є одним із головних конкурентів українця за хвилини.

Після цілком очікуваного функціонального спаду восени Святослав набирає, і це дуже помітно візуально, просто по тому як він біжить та стрибає. Зокрема, декілька днів тому Свят завершив крутий алей-уп після пасу вищезгаданого Стівенсона, а ще раніше в тій же грі спробував доволі нахабно забити згори після прориву у лицеву – зупинили фолом. Без перебільшення, таких моментів в «Канзасі» за 4 роки можна було перелічити на пальцях однієї руки. Також здається, що Святослав трошки додав не лише у розкутості, але і у м’язовій масі. 

Проте головне – Михайлюк став більше кидати і влучати дальніх. Тобто робити як раз те, чим він зробив собі ім’я і завдяки чому змусив повірити у себе на драфті Меджика Джонсона. Після двох відверто поганих місяців з 28.2 % дальніх при 1.4 спробах, у грудні Святослав кидає вже 3.1 триочкових і надсилає в ціль 35.7 % з них.  Цікавий момент – вдома в «Степлс Центрі» наш баскетболіст чомусь влучає триочкові ЗНАЧНО гірше – 23.1 % проти 38.7 % на виїзді.

В цьому місяці українець має 13.9 хвилини на паркеті, що значно більше, ніж очікували скептики, проте і не так багато, як могло бути, не збери Джонсон та Пелінка у команді одразу 4 атакуючих захисники.

Скоріше за все, після повернення Рондо, і особливо Інгрема, час Святослава знову зменшиться до 5-8 хвилин за гру. Проте цілком вірогідно, що українцю пощастить і зовсім скоро якась з численних команд ліги таки підбере Колдвелла-Поупа, контракт якого на 12 мільйонів спливає влітку. Принаймні, до Кентавіуса, який цього сезону отримує від Люка Волтона у середньому 22.3 хвилини, вже мали предметний інтерес «Рокетс» та «Сіксерс». Цікаво, що кількома тижнями тому ЛАЛ намагалися виміняти Колдвелла-Поупа на Тревора Арізу, проте «Санс» в останній момент передумали…

Як там конкуренти? Хто найсильніший з атакуючих захисників у команді Святослава?

Тут хотілося б зупинитися на нещодавніх словах Люка Волтона, який після перемоги над «Мемфісом», в якій Михайлюк дав 3 з 6 триочкових  і провів у грі 22 хвилини, сказав наступне: «Передайте Святославу, щоб він менше втрачав м’яч і щоб грав у захисті – тоді він матиме ще більше хвилин».

Якщо чесно, не дуже зрозуміло, чому коуч наголошував увагу саме на втратах. Свят має лише 2.0 втрати в перерахунку на 36 хвилин. Так, це більше, ніж у Харта та Колдвелл-Поупа, але це стільки ж, скільки у Кузми. Інгрем за 36 хвилини має 2.6 в цьому показнику, а вже не раз згаданий вище Стівенсон - 3.1 за стільки ж часу. У Леброна, до речі, взагалі 3.6 за 36 хвилин. Проте йому можна, адже він все ж таки гравець, який весь час перебуває з м’ячем…

Тепер про «грав у захисті» – тут більш ніж зрозуміло, що має на увазі Волтон. Просунута статистика лише підтверджує поверхову: зі Святославом на паркеті майже всі захисні показники «Лейкерс» падають. Це просто сухий факт, якому поки що не хочеться давати широку оцінку у ситуації, коли Свят лише почав грати понад 10 хвилин за гру і часто з’являється на паркеті вже тоді, коли одна або навіть дві команди вже відверто клеять дурня.

Не новина, що Святослав поступається своїм колегам у досвіді, в антропометрії та атлетизмі. Втім, йому точно не відмовиш у старанні.  Зрештою, є і цікаві факти з позитивним відтінком. Наприклад, реальний плюс/мінус (RPM) на паркеті у Михайлюка по сезону - 2,62. Тут дуже показовим, особливо в контексті слів тренера, є саме той момент, що Сві має кращий плюс/мінус саме у захисті: - 0.92 проти - 1.70 в атаці. Власне кажучи, це дуже непоганий сигнал для гравця, ледь не єдиною сильною стороною якого вважається триочковий. І тут поспішаю одразу заспокоїти щодо від’ємного вираження показника – насправді позитивний реальний плюс/мінус в НБА мають лише 20 атакуючих захисників. Поряд зі Святославом такі відомі хлопці як Еван Тьорнер з - 2.64, Двейн Вейд з - 2.56 та Алан Кребб - 2.60.

Для порівняння - реальний плюс/мінус інших атакувальних захисників «Лейкерс»:

Ленс Стівенсон – 1.44 ( в захисті – 1.07, в нападі – 0.37)
Колдвелл-Поуп – 0.65 ( в захисті – 1.64, в нападі + 0.99)
Джош Харт + 1.27 (в захисті + 0.90, в нападі + 0.37)

Як бачимо, реальний плюс/мінус у захисті у Свята вищий, ніж у Ленса та відчутно вищий ніж у Кентавіуса. Хоча і значно менший, ніж у Джоша.

Харт взагалі зараз демонструє дуже класний та зрілий баскетбол, виглядаючи явно краще усіх своїх колег по амплуа. Буде дуже і дуже непогано, якщо наступного сезону Святослав вийде на такий же рівень. Поки можна лише порадіти за те, як все йде на даному етапі. Перші півроку у Святослава безперечно склалися, а як далі – буде залежати від низки обставин.  

Насправді щось дуже схоже вже траплялося з Михайлюком. На першому курсі «Канзасу» українець потрапив у нове для себе середовище, де і люди інші, і дуга триочкова не така, як у Європі. Тоді українець отримував від Білла Селфа по 11,2 хвилини за гру, мав у активі 2,8 очка та влучав  лише 28,8 дальніх при 2 спробах. Але всі знаємо, як було далі. Зараз після скромного Лоуренсу Свят переїхав до ЛА, отримав зарплату у понад мільйон доларів та ділить роздягальну з чотирма чемпіонами НБА, один з яких – в топ-5 найкращих гравців усіх часів. І так, триочкова дуга знову змінилася!

Святославу потрібен час, щоб звикнути до нового життя. 

Новини по темі
Гравець збірної України серед найкращих у турі чемпіонату Іспанії Гравець збірної України серед найкращих у турі чемпіонату Іспанії
В'ячеслав Кравцов допоміг своїй команді перемогти в матчі проти Обрадойро
Не пропустіть заключний матч збірної України в відборі чемпіонату світу Не пропустіть заключний матч збірної України в відборі чемпіонату світу
Квитки на матч кваліфікації чемпіонату світу Україна – Чорногорія вже надійшли в продаж
Чоловіча національна збірна України у 2018: підсумки року від Євгена Мурзіна Чоловіча національна збірна України у 2018: підсумки року від Євгена Мурзіна
Головний тренер оцінив виступ своєї команди у відборі на ЧС-2019
Святослав Михайлюк привітав українців з Новим роком та Різдвом: відео
Відео 31.12.2018
Святослав Михайлюк привітав українців з Новим роком та Різдвом: відео
Український захисник Лейкерс записав привітання в США
В’ячеслав Кравцов підписав контракт з іспанським клубом В’ячеслав Кравцов підписав контракт з іспанським клубом
Не минуло і доби як центровий збірної України підписав контракт з новим клубом!
В’ячеслав Кравцов залишив іспанський Бургос В’ячеслав Кравцов залишив іспанський Бургос
Капітан збірної України провів у команді півроку
Витрати з лікування Олександра Кобця оплатить Михайло Бродський Витрати з лікування Олександра Кобця оплатить Михайло Бродський
Президент ФБУ бере на себе усі витрати з лікування захисника збірної України, який травмувався у матчі Україна - Словенія
Рекордний дабл-дабл Олексія Леня в сезоні НБА: відео топ-моментів
Відео 24.12.2018
Рекордний дабл-дабл Олексія Леня в сезоні НБА: відео топ-моментів
Центровий збірної України зробив дабл-дабл у матчі регулярного чемпіонату НБА
Михайло Бродський увійшов до виконкому НОК України Михайло Бродський увійшов до виконкому НОК України
Президента ФБУ відзначили подякою за результат роботи
Як українець Михайлюк адаптується в Лейкерс Як українець Михайлюк адаптується в Лейкерс
У грудні Святослав грає за Лейкерс майже 14 хвилин, збільшивши кількість і точність кидків
Баскетболіст збірної України виграв суд у італійського клубу Баскетболіст збірної України виграв суд у італійського клубу
Італійський Авеліно має виплатити заборговану зарплату нашому баскетболісту
Гравець Барселони та збірної України Артем Пустовий поспілкувався з фанами: відео
Відео 19.12.2018
Гравець Барселони та збірної України Артем Пустовий поспілкувався з фанами: відео
Український центровий Артем Пустовий відповів на запитання вболівальників
Команда форварда збірної України перемогла Реал Команда форварда збірної України перемогла Реал
Бреоган Володимира Геруна переміг гранда чемпіонату Іспанії
Захисник збірної України підписав угоду з Монако Захисник збірної України підписав угоду з Монако
Українець Сергій Гладир продовжить виступи в чемпіонаті Франції
Українець Пустовий допоміг Барселоні перемогти в чемпіонаті Іспанії Українець Пустовий допоміг Барселоні перемогти в чемпіонаті Іспанії
Український центровий результативно зіграв у матчі чемпіонату Іспанії