Українська команда U16 здобула перемогу над збірною Росії

Чоловіча збірна України U16 зіграла передостанній матч на чемпіонаті Європи в Києві.

Україна U16 – Росія U16 77:69 (21:16, 15:11, 23:22, 18:20)

U_170813R_170813

Результативні атаки Прощенка та Сапьянова дозволили збірній Росії вдало стартувати в цьому матчі – після двох з половиною хвилин рахунок був 2:9. Чотири очки Мусієнка і триочковий Зотова зрівняли цифри на табло вже через півтори хвилини. Головний тренер російської команди Олексій Жуков узяв тайм-аут, утім, після нього Мусієнко та Зотов організували ще один ривок для України – 6:0. У невдалий для гостей відтинок гри важливий дальній кидок реалізував Федір Шпаков, а Тимофій Якушин вивів свою команду вперед – 15:16. Це було останнє лідерство збірної Росії у цьому матчі. Через лічені секунди той самий Якушин невдало сфолив на Михайлюку – «енд ван» від Святослава і Україна знову попереду. Після цього моменту гості геть розгубилися – два перехоплення (Лунського та Зотова), і команди йдуть на першу перерву за рахунку 21:16. Українці упіймали свою гру, тримали перебіг подій на майданчику в своїх руках, тож за підсумком двох десятихвилинок їхня перевага ще трохи збільшилася – 36:27.

На початку третьої чверті шість очок поспіль на свій рахунок записав Антон Мусієнко, у опонентів знайшлися свої снайпери – два дальніх Олександр Сапьянова за 45 секунд і гості підібралися до нас – 42:39. Наступні три хвилини стали бенефісом Марченка – за 180 секунд Кирило записав на свій рахунок 10 очок. Ця феєрія завершилася спільним алей-упом Марченка та Михайлюка. Перед останньою перервою перевага українців була двозначною – 59:49. У середині четвертої десятихвилинки перевага підопічних Віталія Усенка сягнула 16 очок. Та досягаючи солідного гандикапу в рахунку українці розслаблялися й дозволяли суперникові підтягнутися, однак не більше. Збірна України здобула четверту перемогу на чемпіонаті Європи й завтра гратиме за 9 місце з командою Литви.

Святослав Михайлюк після восьми матчів залишається лідером чемпіонату Європи за очками та перехопленнями, а Віталій Зотов найкращий у передачах.

Результати всіх матчів 17 серпня та турнірне становище
Збірна України U-16 здобула другу перемогу на чемпіонаті Європи Збірна України U-16 здобула другу перемогу на чемпіонаті Європи
Наша кадетська збірна виграла другий матч групи на ЄвроБаскеті
Збірна України U-16, не віддавши жодної чверті, обіграла Болгарію Збірна України U-16, не віддавши жодної чверті, обіграла Болгарію
Підопічні Ігора Харченко у четвертій грі Євробаскету перемогли збірну Болгарії.
Все або нічого. Матч за вихід у дивізіон "А" чемпіонату Європи U-16 Все або нічого. Матч за вихід у дивізіон "А" чемпіонату Європи U-16
Все або нічого. Матч за вихід у дивізіон "А" чемпіонату Європи U-16
Збірна України U16 здобула третю перемогу на чемпіонаті Європи Збірна України U16 здобула третю перемогу на чемпіонаті Європи